• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat

127 Hours(2010)

gKRig.jpg
Yönetmen
Danny Boyle
Süre
94 Dk
Oyuncular
James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Sean Bott, Koleman Stinger, Treat Williams, John Lawrence, Kate Burton, Bailee Michelle Johnson, Rebecca C. Olson

Fragman

Konusu
Gerçek bir hikayeye dayanan 127 Saat,Danny Boylenin 'Slumdog Millionaire'den sonraki çalışmasıdır.Genç dağcı Aron Ralston kimseye haber vermeden çıktığı yolculuğunda Utah yakınlarında Moab bölgesinde büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. 5 gün boyunca hayatta kalmak için elinden geleni yapan Aron'ı oradan kurtaracak kimse yoktur. Tek çaresi yine kendisidir...
5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış bir şekilde aç ve suzu kalan Aaron, başta sevgilisi olmak üzere, ailesi ve yolda karşılaştığı iki dağcı kızdan yardım bekler önce. Fakat zaman geçtikçe kimsenin ondan haberi olmadığını anlar... 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kaldığı kayada içsel sorunlarıyla başbaşa kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir... Kaynak:Beyazperde.com

Kendi görüşüm;film tek mekan olmasına karşın gerçekten hiç sıkmıyor.Gerek yapılan flashbecklerle gerek Aronun gördüğü rüyalarla bi nebzede olsa tek mekan dan çıkılıyor.Bi yerden sonra ben olsam ne yapardım diye kendi kendinize düşünüyorsunuz.5 gün boyunca Aronun o anda yaşadığı psikolojisi seyirciye öyle güzel anlatılmış ki film sonunda mutfağa gidip bir bardak su içiyorsunuz.Bence kesinlikle izlenmeli.

Cevap
Sonunda sakat kaldıya ona üzüldüm

Cevap
çok güzel bir film, tavsiye ederim

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Runaways (2010) Sinister 9 3,904 04-08-2012, 11:42 PM
Son Yorum: Kalihora

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi