• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Adam ölmeden önce çıksa bari

Cevap
Thumb_down 
5. sezonu gördükten sonra benim kitapla ilgili umutlarım tükendi, her şeyden önce kitapla dizi özellikle sansa, dorne ve kral topraklarında alakası kalmadı. Bakın farklılaştı demiyorum alakası kalmadı. Pek çok kişi dizinin kitapla alakasının kalmamasını normal karşıladığını biliyorum ama ben kendi eserine saygısı olan hiç bir yazarın bunu kabul edeceğini düşünmüyorum. George martin'in ilgi alanı son 6 senede buz ve ateşin şarkısı serisi dışında her şeyde daha ana hikayeyi, seriyi bitirmeden sürekli saçma sapan kitaplar çıkarıyor ya geçmişte yaşanmış olayla ilgili yada Tyrion'dan özlü sözler gibi saçmalıklar.. Bu da yetmediği gibi adı sürekli pek çok dizide yazar olacak diye geçiyor. Her şeyi geçtim işi gücü bıraktı Amerikan başkanlık seçimlerinde H. Clinton için çalışıp konferanslar düzenledi.

Bunların hepsini daha fazlasını yapsın westeros'ta geçmişe dönelik yüzlerce hikaye yazsın yeni alakasız dizilerde danışman olsun ama ilk önce başladığı eseri bitirsin. 5. Kitap çıkalı neredeyse 6 sene olacak george martin'in yaptığı şey kibirli açıklamalar ve her sene 1-2 tane bölüm yayınlayıp okumak şu ana kadar kaç bölüm yayınlandı 8 mi?  Kitabı da bize dizi olarak bölüm bölüm mü servis edecek? Belki  kitabı da artık sıkılıp tamamen GOT'un senaristlerine havale eder..
[-] Bu mesajı 3 üye beğendi:
  • arminius, Harley Quinn, YeniAy Ottoman

Cevap
Benim aklıma şöyle bir şey geldi.
Bu adam son 2 kitabı da yazıyor şuanda. son kitabı bitirmeye çalışıyor. Bu sezon sonunda kış rüzgarlarını çıkartacak. Seneye Game of Thrones olmayacak. 1 sene şu çekilecek olan 4 spinoffla geçecek. Son sezondan önce de son kitabı çıkartıp voleyi vuracak. Tam dediğim gibi olmasa da buna benzer bir şeyler olacak. Kitapları 1 yıl arayla çıkartacak.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • catto, Zeki Lann

Cevap
(09-05-2017, 10:07 PM)MANnderly Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 5. sezonu gördükten sonra benim kitapla ilgili umutlarım tükendi, her şeyden önce kitapla dizi özellikle sansa, dorne ve kral topraklarında alakası kalmadı. Bakın farklılaştı demiyorum alakası kalmadı. Pek çok kişi dizinin kitapla alakasının kalmamasını normal karşıladığını biliyorum ama ben kendi eserine saygısı olan hiç bir yazarın bunu kabul edeceğini düşünmüyorum. George martin'in ilgi alanı son 6 senede buz ve ateşin şarkısı serisi dışında her şeyde daha ana hikayeyi, seriyi bitirmeden sürekli saçma sapan kitaplar çıkarıyor ya geçmişte yaşanmış olayla ilgili yada Tyrion'dan özlü sözler gibi saçmalıklar.. Bu da yetmediği gibi adı sürekli pek çok dizide yazar olacak diye geçiyor. Her şeyi geçtim işi gücü bıraktı Amerikan başkanlık seçimlerinde H. Clinton için çalışıp konferanslar düzenledi.

Bunların hepsini daha fazlasını yapsın westeros'ta geçmişe dönelik yüzlerce hikaye yazsın yeni alakasız dizilerde danışman olsun ama ilk önce başladığı eseri bitirsin. 5. Kitap çıkalı neredeyse 6 sene olacak george martin'in yaptığı şey kibirli açıklamalar ve her sene 1-2 tane bölüm yayınlayıp okumak şu ana kadar kaç bölüm yayınlandı 8 mi?  Kitabı da bize dizi olarak bölüm bölüm mü servis edecek? Belki  kitabı da artık sıkılıp tamamen GOT'un senaristlerine havale eder..

Çok haklısın. Aslında son iki kitabı çoktan yazıp, bitirmiş bile olabilir bu adam. Bu yüzden bu kadar rahat hareket ediyor olabilir.

Cevap
(29-05-2017, 01:23 PM)melowayne15 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim aklıma şöyle bir şey geldi.
Bu adam son 2 kitabı da yazıyor şuanda. son kitabı bitirmeye çalışıyor. Bu sezon sonunda kış rüzgarlarını çıkartacak. Seneye Game of Thrones olmayacak. 1 sene şu çekilecek olan 4 spinoffla geçecek. Son sezondan önce de son kitabı çıkartıp voleyi vuracak. Tam dediğim gibi olmasa da buna benzer bir şeyler olacak. Kitapları 1 yıl arayla çıkartacak.
Keşke dediğiniz gbi olsa. Hatt bence 6. sezon hiç çekilmemeliydi. Madem kitap çıkmadı Dunk ve Egg den, Ejderhaların dansından, Gaspçının savaşından 3 er bölümlük mini diziler serpiştirebilirlerdi. Çok güzel olurdu. Yeni kitap çıkınca kitaba sadık kalarak seriye devam edilirdi.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • melowayne15, MimarBrandonStark

Cevap
(29-05-2017, 01:23 PM)melowayne15 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim aklıma şöyle bir şey geldi.

Hiç sanmıyorum. Genelde her kitabın arasına en az dört beş yıl zaman sokuyor Martin. Bu kadar kısa zamanda ikisini de bitirmiş olamaz diye düşünüyorum.

Cevap
Bence kitaplar hazır bekliyor GRMM'in masasında. Hatta daha fazlası da hazır. Dizi oldukça popüler ve inanılmaz bir bütçesi var. Bir sezonu yaklaşık yüz milyon dolara patlayan ve daha fazla getirisi olan bir yapimdan bahsediyoruz. Sızıntıları bile anında kesiyor yapımcılar. Bu kadar global, çılgın ve büyük bir iş varken yayımlatmazlar o kitapları zaten. Verirler parasını bekletirler.

Kapitalist bir düzende oldukça normal bir durum. Içiniz rahat olsun yani. Dizi bittiği sene kitaplar çıkacak ortaya.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Venator

Cevap
(11 saat önce)Destina Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bence kitaplar hazır bekliyor GRMM'in masasında. Hatta daha fazlası da hazır. Dizi oldukça popüler ve inanılmaz bir bütçesi var. Bir sezonu yaklaşık yüz milyon dolara patlayan ve daha fazla getirisi olan bir yapimdan bahsediyoruz. Sızıntıları bile anında kesiyor  yapımcılar. Bu kadar global, çılgın ve büyük bir iş varken yayımlatmazlar o kitapları zaten. Verirler parasını bekletirler.

Kapitalist bir düzende oldukça normal bir durum. Içiniz rahat olsun yani. Dizi bittiği sene kitaplar çıkacak ortaya.

2019 20  de demek o zaman :(

Cevap
@starseh Belki bu sezon sonunda çıkar. Bir ümit. Çıkmazsa 2019'da dizi bitince pes peşe çıkar kitaplar. Öyle düşünüyorum.

Cevap
Çıkmayacak çıkarsa bile sonuncusundan önce ölür yerine Brandon Sanderson geçer.Ben artık buna inanmaya başladım.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kış Rüzgarları Kitabından Beklentileriniz Lannistargaryen 78 26,653 29-01-2017, 03:43 PM
Son Yorum: stannisci
  6.Kitap Ne zaman çıkacak ? Hakansenturk 280 131,358 12-01-2017, 02:36 PM
Son Yorum: ___EG___
  Kış Rüzgarları kitabı hangi renkte basılır? neyazam 10 1,097 07-01-2017, 11:05 PM
Son Yorum: svurgun
  Kış Rüzgarları'nda sizce hangi karakterin kaç bölümü olacak? Galad 46 15,457 14-09-2016, 09:09 PM
Son Yorum: stannisci
  George RR Martin yeni kitap hakkında açıklamalarda bulundu. Icefyre 57 35,197 05-05-2016, 04:26 PM
Son Yorum: HATTUBABA

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi