• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7. Sezon Fragmanı Geldi

Yok yanllış anlamışsın. Meydana koyulan kapının Got evrenine açıldığına gönderme olsun diye dizideki kapı açma sahnelerini gösteriyorlar sadece.

Ama bu sezon muhakkak yine Brandon geçmişe gidicekdir.

Cevap
Yeni Trailer:

[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • argos

Cevap
(21-06-2017, 01:13 PM)DuaL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 0:02 Saniyeye bir bakar mısınız? Geçmişe gidilmiş sanki.

İlk sezonun 3. ya da 4. bölümündeydi bu sahne Jaime Ned'e kralı tam burada öldürdüm falan diyordu.

Cevap
Yeni trailer ile her şeyin tahmin edildiği gibi olacağı resmen kesinleşmiş. Jon Snow birlik olalılm el ele tutuşalım mesajı vermiş. Baelish asıl savaş kafamızdadır diyerek Sansa'nın kafasını çelmeye çalışıyor. Ve en sonda Sansa'nın ağzından bir Ned Stark repliği duyuyoruz. Buradan ben Sansa'nın Jon'a sadık kalacağını çıkardım.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • MimarBrandonStark, Nedlord

Cevap
Savaş sahneleri güzel olsun yeter.Ortada sonuçlanmamış savaşlar var.Ayrıca Cersei nin kez bir trollük yapmasını bekliyorum ki yapacak gibi.
En sonunda diyebilirimki savaş açısından güzel.Entrika yönünden kötü olacak.

Cevap
(21-06-2017, 07:41 PM)Queen Arianne Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yeni trailer ile her şeyin tahmin edildiği gibi olacağı resmen kesinleşmiş. Jon Snow birlik olalılm el ele tutuşalım mesajı vermiş. Baelish asıl savaş kafamızdadır diyerek Sansa'nın kafasını çelmeye çalışıyor. Ve en sonda Sansa'nın ağzından bir Ned Stark repliği duyuyoruz. Buradan ben Sansa'nın Jon'a sadık kalacağını çıkardım.

Ned Stark'ın repliği olarak hatırladım duyduğumda ama nerde geçiyor bir türlü çıkaramadım, son dönem dizide Ned Stark'ın bir çok sözü bence biliçli olarak kullanılıyor.

Sansa ile Jon'un buluşmasından önce, Jon'un Ned gibi giyinmesi ardından benzer durumlarda bire bir onun sözlerini pek çok yerde kullanması ilginç, açıkcası dizi izleyiciye unutmayın şu adamı mı diyor yoksa Jon Ned'in benzeri mi diyor anlamıyorum.

Sansa'nın Jon'a ihanet edeceğini düşünmüyorum elbette böyle bir olasılığın izleyici tarafından satın alınması için bir kaç yemleme yapılmış olabilir ama Sansa tüm yaşadıklarının ardından ailesi ile ilişkili herhangi bir şeye ihanet etmez.

Bu sezon Lannister'ler üzerine oynanacak gibi, tehlikede olan bir Stark göremiyorum gerçi Starklardan kimse kalmadı belki ondandır :)
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • MimarBrandonStark

Cevap
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives"

Google'dan arattığımda Ned Stark'ın sözü olarak geçiyor yabancı sitelerde. Ama ben burda ne demek istediğini anlayamadım. Anlayan biri varsa yardımcı olabilir mi?

Cevap
Ben de epey takilmistim Sansa'nin sözlerine, hatta eksi'de falan yorumlara biraz göz gezdirdim ve orada da buna takilanlar olmus. Kimileri "Sansa kesin Jon'a ihanet edecek" diyor, kimileri ise tam tersini, sadik kalacagini düsünüyor. Ben açikçasi arada kalmistim ama su an biraz daha netlesti kafamda, ihanet etmeyecek, kanmayacak Baelish'e. Kafa karisikligi hep fragmanda o sözler söylenirken gösterilen görüntülerden kaynaklaniyor bence :D Jon Sur'un Ötesinde, zor durumda belli ki, sonra atinin üzerinde dört nala gittigini görüyoruz ve yarali gibi falan... Bunlari gösterip Sansa'nin o laflarini arka planda verince de iste aninda "Sansa ihanet edecek" algisi yaratiyor izleyenlerin yarisindan fazlasinda. Adamlar is'i biliyor :D
Yani bence Sansa bu sözleri "Babam böyle derdi" diyerek Baelish'e söylüyor veya bir baskasina, hatta Jon'a bile söylüyor olabilir. Bu arada Ned Stark bu sözleri esasinda Arya'ya söylüyordu yanilmiyorsam. Ama dizide miydi? Kitapta mi? Her ikisinde de mi? Orasini hatirlayamadim :D

Sansa'nin fragmanin ilk sahnesinde ki hüzünlü hali var birde, düsününce bile içim aciyor yaa. Sadece hüzün degil, yalnizlik, kimsesizlik de var sanki o ifadede. Sophie Turner geçenlerde bir röportajda Sansa'nin ruh halinden bahsetmist biraz; Sansa'nin Ramsay'e karsi elde edilen zaferde büyük payi oldugunu, bu yüzden Kuzeyli lordlardan ve en önemlisi de Jon'dan tesekkür veya takdir falan bekledigini ama bunlari göremedigini ve kirgin oldugunu 'düsündügünü' söylemisti. Sansa bunlari hissediyorsa gerçekten (ki hissediyordur, Sophie yanilmiyorsam kendi düsüncesi gibi konusmustu ama yine de yani oynadigi karakter simdi!) çok haklidir kirgin olmakta. Neyse, bakacagiz, görecegiz. Gel artik 16 temmuz! (gerçi ben tatilde olacagim için anca 25'inde izleyebilirim sanirim :/ Ama öte yandan iki bölüm birikmis olur, fena da olmaz hani)

Cevap
Sansa'nın ihanet ediceğini sanmıyorum artık ama savaştan sonra bütün zaferi Jon'a bağlamaları Sansa'yı hırslandırmış da olabilir. Hiç belli olmaz. + Sophie Turner yanlış hatırlamıyorsam bu sezon çok üzüleceğimizi söylemişti. Sansa ya da Arya'nın ölümü olabilir ._.
Arya'nın verdiği soğuk nefesi görünce aklıma ilk WW'larla karşılaşacağı geldi.
Bran'in storyline'ı yine efsane olucak gibi gözüküyor bence harika bir sezon olucak.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Spoiler  7.Sezon Yeni Fotoğraflar Oathkeeper 6 815 3 saat önce
Son Yorum: argos
  7. SEZON 2. FRAGMAN henrymorgan92 62 3,431 22-06-2017, 07:23 PM
Son Yorum: The Sworn Sword
Yıldız Teori  7.Sezon Fragman Analizi - Kaçırdığınız 15 İpucu! thenightking 0 583 13-06-2017, 02:22 PM
Son Yorum: thenightking
  7.sezon finalinden bir haber Oathkeeper 8 631 09-06-2017, 07:02 PM
Son Yorum: arminius
  Teori  Game of Thrones 7.Sezon – Deli Kraliçe Teorisi ! Atılgan 15 3,662 09-06-2017, 04:31 PM
Son Yorum: Nymeria-Frv

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi