• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Andallar


#1
Andallar, seriden 7.000 yıl önce Westeros u işgal eden bir halk. Bağımsız kalan Kuzey haricinde kıtanın tamamını fetheden Andallar, geldikleri yer olan Essos tan şövalyelik, demir silahlar ve zırh getirdiler. Kıtadaki Andal yoğunluğu hala İlk İnsanların kanını taşıyan Kuzey ve Rhoynar göçmenlerinin Andalların önüne geçtiği Dorne harici her yerde fazladır.Andal İstilası

Kitaplarda
Kitaplarda, Andallar aslında Özgür Şehir Pentos un doğusunda bulunan Andalos Tepelerinden gelmişlerdir. Söylentiye göre Tanrı Andallara Yedi farklı yüzle görünmüş ve onlara eğer batıya ilerlerse orada büyük devletler kuracaklarını söylemiş. İlk gelen Andallar bu işi Yedi adına yaptıklarını söyleyip haklılığını inkar edenleri yok etmiş ve İlk insanların medeniyetine son vermiştir. Andal kanı en fazla Arryn Vadisinde saf kalmıştır çünkü Andal gemileri burada karaya çıkmıştır. Andalların konuştuğu ortak dil ve alfabe İlk İnsanların dillerini ve alfabesini yok etmiştir kuzeyde bile.
 
Cevap
#2
Blog: http://www.gameofthronestr.com/andallar/
 
Cevap
#3
(11-05-2012, 02:14 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bkz: Christof Kolomb
Daha çok kolonileşme gibi
 
Cevap
#4
Andallar sarışın ve mavi gözlüymüş. Lannisterlar o yüzden Andalların soyundan geliyor.
 
Cevap
#5
Lannisterlar Andallardan mı geliyor ? İlk insanlardan değil mi Lannisterlar ?
 
Cevap
#6
Lannisterlar ilk insanlardan geliyor.Örnek:Zeki Lann
 
Cevap
#7
En cok Andal kani Lannisterlarda ve Vadideki ailelerde var. Zeki Lan bir Ilk Insandi ama onun soyundan gelenler Andallara yenildiler. Baris saglaninca evlilikler oldu tabi ve Lannisterlarda dis gorunuslerinden anlasilacagi uzere Andal kani hakim.
 
Cevap
#8
(06-08-2012, 09:05 PM)Benjen Stark Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Lannisterlar ilk insanlardan geliyor.Örnek:Zeki Lann

Anne tarafından Zeki Lann'den geliyorlar sadece. Daha sonra soyları karışıyor genellikle Andallardan geliyor genleri.
Hikayemi yazarken Zeki Lann hakkında bir şeyler araştırdım da oradan öğrendim. Awoiaf da falan detaylı bir araştırmaya girdim :)
 
Cevap
#9
(06-08-2012, 09:28 PM)Gendry Nickli Kullanıcıdan Alıntı: En cok Andal kani Lannisterlarda ve Vadideki ailelerde var. Zeki Lan bir Ilk Insandi ama onun soyundan gelenler Andallara yenildiler. Baris saglaninca evlilikler oldu tabi ve Lannisterlarda dis gorunuslerinden anlasilacagi uzere Andal kani hakim.


Lann andal değilmiydi ya. Hatta hilekarlık ile casteryl diye bir hanedanı casterly kayasından çıkarıyordu
 
Cevap
#10
Şöyle ki
"The Lannisters descend from Andal adventurers who married the daughters of the King of the Rock. The King himself descended from Lann the Clever, a legendary trickster from the Age of Heroes who tricked the Casterlys into giving him Casterly Rock."

Zeki Lann'de Andalların soyundan geliyor.
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi