• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Ashara Dayne


#1
Elena-maria-vacas-ashara-dayne.jpgAshara Dayne,ünlü şövalye Ser Arthur Dayne'in kız kardeşidir ve Dayne hanesine mensup bir leydidir.Robert'ın İsyanı'nın bitişinden kısa süre sonra intihar etmiştir.

Görünüş

Mor rengi gözleri ve uzun koyu siyah saçıyla beraber uzun bir kadındır.Çok güzel bir kadın olduğu bilinir.Barristan Selmy'nin dahil olduğu bir çok adam ona delicesine aşıktır.Eğer söylentiler doğruysa bunlara Eddard Stark dahildir.

Tarihçe

Ashara,Elia Martell'in nedimesiydi.Harrenhal Turnuvası'nda Eddard Stark dahil bir çok soylu şövalye ve lordla dans etti.Eddard Stark utangaçlığı yüzünden bizzat dansa kaldıramamış,ağabeyi Brandon Stark aracılığıyla dans edebilmiştir.

Neşe Kulesi'nde yaşanan olaylardan sonra Eddard Stark Kayanyıldız'a hem Arthur'un kılıcı Şafak'ı,hem de onun ölüm haberini getirince,bunun üzerine Ashara kendisini Palestone Sword denilen kuleden suya atmıştır.Bedeni bulunamamıştır.Bu olaylardan sonra Eddard Stark,Winterfell'e küçük oğlu olduğunu iddia ettiği Jon Snow ile beraber dönmüş ve çocuğunun annesinin ismini kimseye söylememiştir.Bu olay dedikodulara sebep olmuş,Ashara'nın çocuğun annesi olduğu düşünülmüş,sevgilisinin ağabeyinin ölümünden sorumlu olduğunu öğrendiği için intihar ettiği düşünülmüştür.

Ser Barristan Selmy Ashara'nın ölü doğmuş bir kız çocuğu doğurduğunu ortaya attı.Barristan'a göre Harrenhal Turnuvası'nda Stark,Ashara ile beraber olmuş ve onunla çocuk yapmıştı.Barristan Selmy'nin gözünde hem ölü doğmuş çocuğunun verdiği keder,hem de bu olayın onursuzluğu yüzünden utancından dolayı kendisi intihar etmiştir.
 
Cevap
#2
Jon Snow kimin oğlu iyice merak etmeye başladım.Eddard'ın bu kadar utangaç olduğunu bilmiyordum. :D Sağol
 
Cevap
#3
Septa Lemore'un da Ashara olduğunu söyleyenler var. Alt tarafı bir kuleden düşüp, cesedi bulunamamış. Bence hala yaşıyor olabilir.
 
Cevap
#4
Ben de onun olduğunu düşünüyorum zaten.Bir engel yok.
 
Cevap
#5
Septa Lemore kim?
 
Cevap
#6
5. Kitaptan spoiler
.
.
.
.
.
.

Kendisi Aegon Targaryen'i 7 inancı hakkında bilgilendiren,eğiten kişi.Çok güzel bir kadın olarak tarif ediliyor.Ve doğum izleri de var kendisinde,çocuk doğurduğuna dair.
 
Cevap
#7
3.kitapta kendisinin de ned'e aşık olduğu söyleniyor.çok karışık işler tabi bunlar hep bizi aşar :D jon'un onun oğlu olduğunu sanmıyorum
 
Cevap
#8
Spoiler:
 
Cevap
#9
Ashara Dayne resmi ilk mesaja güncellendi.
 
Cevap
#10
resim hiç olmamış maalesef.siyah saçlı olmalıydı ashara.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ser Gerold Dayne Littlefinger 17 7,357 27-07-2017, 05:22 PM
Son Yorum: Gerrera
  Arthur Dayne - Sword of the Morning Arthur Dayne 84 30,119 17-09-2016, 06:02 AM
Son Yorum: casper
  Edric Dayne Kalihora 20 8,372 07-07-2016, 02:10 PM
Son Yorum: Queen Arianne
  Oberyn Martell vs Arthur Dayne katgonikderel 51 9,108 11-06-2016, 09:07 AM
Son Yorum: freddiesaveme
  Ashara Dayne Arianne 20 8,307 01-07-2013, 02:16 PM
Son Yorum: ArianneGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi