• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat

Azor Ahai ve Valyrian Kılıcı

(31-01-2014, 03:06 AM)Brandon Stark XV Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında kılıcın kendisi jon :D rhaegar iki denemede beceremeyip üçüncüde kadınının ölümüyle jonu yaptı bu da jonu kılıç yapıyor. Zeka akıyor kulaklarımdan.

Şu an şok oldum.

George amca,sen misin ?

Cevap
@Breaker of Chains @Oberyn Red Viper @Canation o resmi hiç görmeden birazda üstteki sonucu ejderha çıkarma çabasında olan danycilerle dalga geçmek amaçlı alelade yazdım bunu :) ve aslında ben jonun R+L olmamasını isteyenlerdenim :D

Ama eğer gerçekten Jon R+L ise kesinlikle kılıç Jon oluyor bana göre. Ama kılıç bir kullanıcıya ihtiyac duyar bundan nereye varırız pek emin değilim. Eğer Rhaegar bir şekilde geriye gelmeyecekse AA olarak o zaman Rhaegardan gelen çocuğun yani Aegonun (ben tam tersini istesemde) gerçek bir Targaryen olması ve tahta geçmesi gerek. Anca bu durumda Jon Lord Kumandan olarak Kralın verdiği destekle(dolaylı olarak kralı destek veren-kılıcı kullanan olarak varsaymamız lazım) WW'yi yenebilir kılıç görevi görüp. Falan filan :)

Cevap
Azor ahai ile valyria' nın bağlantıları var gibi... (Valyria'nın kuruluşu, uzun gece, valyrian kılıçlarının ortaya çıkması, tekrar aynı kandan doğacak olması falan.) Azor ahai kuruluşunu sağlamış olabilir.

Cevap
Rhaegar kış geldiğinde ölülerin dönüp Ak Gezenlerin istilaya başlayacağını biliyordu.Bu nedenle onlarla savaşması için Lyanna ile birleşip bir oğul yaptı.Jon Snow adı gerçekte ne ise varlık amacı Azor Ahai olarak Gece Kralıyla savaşıp Ak Gezenleri durdurmak.

Cevap
Yanlış yere yazdım galiba. benim anlatmak istediğim valyria'nın kuruluşu, uzun gece ve valyria'nın ortaya çıkması bağlantılı gibi. Kılıclarda ışık getirenle aynı teknikle yapılmış olabilir. Bana göre hepsi birbiriyle bağlantılı.

Cevap
Jon kılıcın kendisi olur mu hiç bonzai mi kullandın :ddüşünsenize azor ahai jonu ayaklarından tutup akgezenlere doğru savuruyor :d

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Akgezenleri Durdurabilecek Şeyler ve Azor Ahai Hakkında Bir İpucu King Petyr Baelish 5 1,992 26-07-2017, 04:13 AM
Son Yorum: Disturbed
  [Teori] Mormont hanesinde Valyrian kılıç mı varmış? inagaddadavida 42 3,463 20-07-2017, 09:19 PM
Son Yorum: creas
  Azor Ahai Jon Snow olabilir mi? Kavalalı Prensi 21 2,779 05-07-2017, 04:52 PM
Son Yorum: James Hetfield
  Valyrian Çeliği Kılıcınız Olsa? Ejderhafelaketi 12 1,708 19-05-2016, 09:22 PM
Son Yorum: MasterTargaryen
  Azor Ahai ve Vadedilmiş Prens? queenydpplgngr 0 708 08-05-2016, 12:33 PM
Son Yorum: queenydpplgngr

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi