• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Barristan Selmy

(27-11-2013, 01:48 PM)beastmaster Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:
Spoiler:

Spoiler:

Orda çeviride bi hata olmuş. Barristan, Hizdahr'ı esir alırken ona zarar gelirse Yunkai'liler ellerindeki üç esiri tıpkı Kaptan Groleo'yu öldürdükleri gibi öldürmesinden korktu olacak.

Cevap
şövalyeliğine lafım yok ama bence diğer kral muhafızlari gibi aerys ile ya da onun için ölmeliydi. Robertin ekibine girmemeliydi.

Cevap
(20-12-2013, 12:25 AM)Gerold Hightower Nickli Kullanıcıdan Alıntı: şövalyeliğine lafım yok ama bence diğer kral muhafızlari gibi aerys ile ya da onun için ölmeliydi. Robertin ekibine girmemeliydi.

Aersy'in emriyle Üç dişli mızraktaydı. Yaralandı. Ve sonra Robert Barristan'ı iyileştirdi. Deli bir kral ve sana yardım eden bir insan arasında sen seçim yapsaydın kimi seçerdin?

Cevap
Bu adamı ilk kitapta Joffrey'e ağzının payını verdiğinden beri seviyorum. Serideki favorilerimden. Eski toprak, o yaşında mükemmel şövalye, sadık, zekası da var daha ne istenir... Aerys konusuna da katılıyorum sonuna kadar Aerys'e sadık kaldı Robert ona yardım edince Aerys de delinin teki olduğundan Robert'ı seçti doğal olarak. Beşinci kitapta en beğendiğim povlar onun bölümleriydi. Şimdi gaza geldim tekrar Khrazz'la olan düellosunu okuyayım.

Cevap
Adam gibi adam, ona kırıldığım tek bi konu var oda eddard starkın uzattığı kagıdı yani robertin eddardı diyarın koruyucusu ilan ettigi kagıdı daha dikkate alıp eddardın tarafına geçmeliydi ama olmadı :/

Cevap
Delikanlılığın kitabını 5 cilt halinde yazmıştır.

Cevap
(31-07-2013, 12:45 AM)Lanre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Martin'e Arthur Dayne vs Barristan Selmy kim alır diye sormuşlar. Elinde Şafak varken Arthur Dayne alır ama ikisinde de eş değer silahlar olursa ne olacağı belli olmaz demiş.

Arthur Dayne'in kılıcı valyrian çeliği değildi dimi?Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

Cevap
(10-04-2014, 04:34 PM)LordOfTheFountain Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(31-07-2013, 12:45 AM)Lanre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Martin'e Arthur Dayne vs Barristan Selmy kim alır diye sormuşlar. Elinde Şafak varken Arthur Dayne alır ama ikisinde de eş değer silahlar olursa ne olacağı belli olmaz demiş.

Arthur Dayne'in kılıcı valyrian çeliği değildi dimi?Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

Valyrian çeliği değil, ayrıca normal çelik de değil sanırım. Neyden yapıldığı bilinmiyor ama düşen bi meteor parçasından yapıldığını okumuştum bi yerde, ne kadar doğru bilemem.

Cevap
(10-04-2014, 04:34 PM)LordOfTheFountain Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Yok Valyria çeliği değil. Göktaşı gibi bir şeyden yapılmış. Kullanımı da Valyria çeliğinden çok daha rahatmış.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Barristan Selmy Elodin 94 28,976 18-06-2017, 08:59 PM
Son Yorum: JaqenHgar

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi