• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Daemon Blackfyre


#1
DAEMON BLACKFYRE

250px-Daemon_Blackfyre.jpg

Lakaplar: Kara Ejder, Kılıcını Döven Kral, Talepkâr
Bağlılık: Blackfyre Hanesi
Doğum: 170 AF, Kral Toprakları’nda.
Ölüm: 196 AF, Kızılçim Düzlüğü’nde.
Kitaplar:

Dunk n’ Egg ‘in Maceraları:
Yeminli Kılıç (Sözü Geçiyor)
Gizemli Şövalye (Sözü Geçiyor)

Buz Ve Ateşin Şarkısı:
Kılıçların Fırtınası: Sözü Geçiyor
Ejderhalarla Dans: Sözü Geçiyor.

Daemon Blackfyre, Aegon IV Targaryen ve Daena Targaryen’in piç oğullarıdır. Daemon babasının ölümünün ardından krallığın yarısının desteğini alarak Kral Daeron II’ya savaş açmıştır, ancak savaşta öldürülmüştür.

Karakter ve Görünüş:

Daemon geniş omuzlu, kaslı kolları ve düz bir karnı olan, uzun ve güçlü bir adamdır. Daemon tüm Targaryen’lere özgü özellikleri kendisinde barındırır, omuzlarına kadar inen platin rengi saçları ve koyu mor gözleri vardır. Her zaman sinekkaydı tıraşlıdır. Neredeyse insani olmayan bir güzellikle, Daemon her santimiyle bir savaşçıdır, hatta bazıları onu Fatih Aegon’a çok benzetir.

Daemon normal bir bebek olarak doğmuştur, ortalama bir çekicilikte ve güçtedir ancak savaş alanında, Daemon’un Savaşçı’nın bir yansıması olduğu söylenir. Arkadaşlarını kolayca kazanmış ve kadınlar ona karşı koyamamıştır.

Yaşamı:

İlk Zamanları:

Daemon Blackfyre, Aegon IV Targaryen ve kuzeni, Aegon III’ün kızı Muhalif Daena’nın piç oğludur. Daemon Bakire Zindanı’nda, Daena hapisteyken doğmuştur. Sonrasında Daemon Kızıl Kale’ye getirilmiş ve burada Sör Quentyn Ball tarafından dövüş dersleri almıştır.
Daemon oniki yaşında gelene kadar babasının kimliği hep gizli kalmıştır. Onikinci isim gününde Daemon bir turnuvada öne çıkarak yaverler arasında en yüksek skora ulaştı. Bu turnuvadan sonra, o sırada kral olmuş Aegon IV Daemon’un kendi piç oğlu olduğunu öğrendi, hatta ona aile kılıcı Blackfyre'ı verdi.

Blackfyre İsyanı

Yarı kanunsal kaynaklara göre, Aegon IV ölüm döşeğinde tüm piçlerini yasallaştırmış olmasına rağmen Daemon babasının ölümünden sonra isyan için bir süre bekledi.

İsyan etmesine yakın, Daemon’un bir piç olmasına karşı duyduğu belli bir dargınlığı ve etrafında da Acıçelik ve Quentyn Ball gibi tahtı talep etmesini isteyen danışmanları vardı. Acıçelik ve Ball, Daemon’un yarı-kardeşi, Kral Daeron II’nin aslında Aegon IV olmadığı, Ejderha Prensi Aemon olduğu söylentilerini çıkardı. Daemon, meşrulaştırılmış bir Targaryen olarak tahtın varisi oluyordu. Bu durum ayrıca daha mantıklı bir seçimdi. Daemon daha iyi bir adamdı, ve daha iyi bir kral olacaktı. İsyandan önceki oniki yıl içinde, Daemon yedi çocuk babası olmuştur.

Nihayetinde, Blackfyre İsyanı’nı başlatan şey Prenses Daenerys’in Dorne Prensi Maron Martell ile olan düğünü oldu. Daemon’un Daenerys’i sevdiği ve aşkına karşılık bulduğu, ancak Daeron’un Daemon ile Daenerys’in evlenmek istemesini engellediği, Daemon’un bu yüzden isyan ettiği söylenir. Daemon, Demir Taht’ı Aegon IV’ün gerçek varisi olarak talep eder ve kardeşi Daeron’a karşı bir isyan başlatır. Daemon askeri yetenekleri ve aile kılıcı Blackfyre’e sahip olması yüzünden çok sayıda takipçi bulmuştur. Daeron’un akademik davranışlarını beğenmeyenler, Daemon’un karizmasını ve duygusuzluğunu seçmiştir. Daemon Blackfyre adında yeni bir hanedan kurar ve amblem olarak renkleri terine çevirilmiş Targaryen armasını kullanır, kırmızı fonda üç başlı siyah bir ejderha. Sör Eustace Osgrey’e göre, krallıktaki bütün büyük şövalyeler, içlerinde Gri Gareth, Robb Reyne, Sör Aubrey Ambrose, Lord Gormon Peake, Kara Byren Flowers, “Alevtopu” Quentyn Ball ve Aegor “Acıçelik” Nehir olmak üzere, Daemon’un safında toplanmışlardı.

Blackfyre İsyanı’nın en önemli savaşı Kızılçim Düzlüğü Savaşı olmuştur. Sör Eustace Osgrey’e göre, Daemon “adeta Savaşçı gibi dövüşmüştü”. Teke tek bir dövüşte Daemon Kral Muhafızları’ndan Sör Gwayne Corbray’i yenmiştir, ardından Prens Maekar’ın güçlerine saldırmak yerine yaralı Corbray ile ilgilenmiş ve onu cephe gerisine götürmüştür.

Ancak bu sırada, Brynden “Kanlıkuzgun” Nehir ve okçuları “Kuzgun’un Dişleri” Daemon’un üstüne ok yağdırırlar, Daemon ve oniki yaşındaki ikizleri Aemon ve Aegon ölür. Bununla birlikte, Blackfyre İsyanı’nın başarıya ulaşma ihtimali de ortadan kalkmıştır.

Ailesi:

Daemon’un ikisi kendisiyle birlikte savaşta ölen yedi çocuğu oldu. Yaşayan oğulları Acıçelik ile birlikte sürüldüler. Onların soyundan gelenler, Canavar Maelys’e kadar, en az dört kere daha saldırdılar. Canavar Maelys, Blackfyre Hanesi’nin son halkası,258 AF’de Basamaktaşları’nda öldürüldü.
 
Cevap
#2
Blackfire :) karaateş diyince garipsedim bu kim diye... türkçeleştirmeye alışmak garip oluyor yaw...
 
Cevap
#3
Blackfyre...
Erkek tarafından soyları tükenmiş. Erkek tarafından. Evet.
 
Cevap
#4
Şeytan Karaateş yazsaydın bari :D
 
Cevap
#5
(23-04-2013, 12:38 PM)Revan31 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şeytan Karaateş yazsaydın bari :D

eqweqwewe
 
Cevap
#6
Varys, Mopatis.....
 
Cevap
#7
Sonuçta piç olduğu için soyisim çevirisine takılmamak lazım ama ismini "Şeytan" diye çevirmek hangi akılla yapılmış ordan hesap sormak gerek...

Bir de Vikide konu vardı zaten ...
 
Cevap
#8
Hadi soyadını türkçeleştirdin Karaateş dedin. Adı neden türkçeleştirilip Şeytan yapıldı :(
Bu arada sitemim sana değil yayınevine :)
 
Cevap
#9
Karaateş????????? asdfghjkjhgfdsavbhjklşlkjhgfdsa....
 
Cevap
#10
Kadın ciddi ciddi Şeytan Karaateş yazmış ya :'(
Olmaz olsun böyle şey :(
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Daemon Velaryon Revan31 0 1,191 25-04-2013, 08:06 PM
Son Yorum: Revan31Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi