• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Daena Targaryen


#1
Daena Targaryen
250px-Daena.jpg
Lakaplar: Cüretkar Daena
Hane: Targaryen Hanesi
Kültür: Valyrian
Doğum: 145 AL
Eş: Baelor I

Daena Targaryen ayrıca Cüretkar Daena olarak da bilinir ve Kral Ejderhafelaketi Aegon III’ün en büyük kızıdır. Kral Baelor I’in kız kardeşi-karısıdır, Kral Aegon IV’ün aşığı ve Daemon Blackfyre’nin annesidir.

Karakter ve Görünüş
Daena güçlü, güzel, inatçı biridir. Diğer kardeşleri gibi Daena’nın da bir Valyrian görünüşü vardır. Uzun gümüş-altın renk saçları sık ve kıvırcıktır, yüzü kalp şekli gibidir. Göz rengi mordur. Atletik, iyi bir okçu ve usta bir at binicisidir.

Daena babasını ve neredeyse putlaştırdığı kardeşi Genç Ejderha Daeron’u taparcasına severdi. Çocukluğunda, babasına benzeme çabalarıyla siyah giysiler giyerdi. Kardeşi Baelor ile başarısız sonlanan evliliklerinin ardından, Daena tamamen beyazlara büründü ve yatalak olana kadar kardeşine olan utancıyla hiç bir şey giymemeye yemin etti. Her zaman babasından kalan üç başlı ejderha motifi olan altın kolyesini takardı. Krallıkta gezilere çıktığında kılık değiştirdiği için bu altın zincir kolyesini elbiselerinin altına saklardı. Rivayetlere göre de bu altın kolyeyi banyo yaparken hatta cinsel ilişki sırasında bile çıkarmazmış.

Hayatı
Daena, Aegon III’ün ve Velaryon Hanesinden ismi bilinmeyen bir kadının en büyük kızıdır ve 145 AL sularında doğmuştur. Genç yaşlarında, Daena, Targaryen geleneği olarak babası tarafından kardeşi Baelor ile evlendirilmiştir. Bu evlilik Yedi İnancı’na takıntılı hale gelen Baelor yüzünden mutsuzluklar ve huzursuzluklar doğurmuştur. Sonraları Daena’nın büyük kardeşi Kral Daeron I, Dorne’de ölünce Demir Taht’a oturan Baelor bu evliliği reddetmiş ve evliliği bozmuştur. Daha sonra Baelor’un ruhani yükselişlerinin sebebiyeti olarak ve Baelor ya da başka dindarların onları görüp ölümcül şehvete kendilerini kaptırmasın diye Daena ve kız kardeşlerini, Kırmızı Kale’de daha sonraları Bakire Kubbesi olarak bilinecek olan kendi odalarına hapsetmiştir. Daena bu olaylar sırasında 16 yaşındadır.

Yarı-kanun kaynaklarına göre, Bakire Kubbesi’nde ki tutsaklık döneminde Daena bazı zamanlar oradan kaçmış ve kuzeni Prens Aegon’un, kız kardeşi-karısı olan Naerys ile evli olmasına rağmen kuzeniyle bazı gönül maceraları yaşamıştır. Hamile kaldığında da bebeğin babasının ismini söylemeyi reddetmiş böylece de Cüretkar(meydan okuyan) Daena ismini almıştır. Oğluna Daemon ismini vermiş ve onu tek başına yetiştirmiştir. Babası Aegon IV ancak yıllar sonra tahta çıkıp kral olduğunda ortaya çıkmış ve Daemon’a Targaryen soyunun atalarından kalma Blackfyre kılıcını vermiştir. Aegon IV daha sonraları ölüm anından hemen önce bazı piçlerini meşrulaştırmıştır ve Daemon’da onlardan biridir.
 
Cevap
#2
"Evde kalmış Daena" diyorum ben buna... Baleor'un reddetmesinden ve meşru bir koca bulamamasından kelli.
 
Cevap
#3
Şuan günümüzde geçen entrikaların bence başlama noktası tam olarak burasıdır. Daemon'un doğuşu ve Golden Company'nin şuan ki durumu falan hep bu kadına dayanıyor.
 
Cevap
#4
tumblr_m55icdSF7i1rx636vo1_250.png tumblr_m55icdSF7i1rx636vo2_250.png

Görme şansımız olsaydı karakteri bu kadın canlandırırdı heralde.Cuk diye oturmuş Daena Targaryen'e.
 
Cevap
#5
Daena'nın göğüsleri daha dolgun ve evet benziyor :)
 
Cevap
#6
Çizimdeki kıyafet göğüslerini dolgun göstermiş bence :/
 
Cevap
#7
o_94346_abbie-cornish.jpg

bence bu kadında tam bir daena tipi var.eğer bir flashback falan yaparlarsa cuk oturur :)
 
Cevap
#8
Laurie Holden çok iyi bir seçim olurdu.

tumblr_mpasc0yeqP1swjbmno1_500.jpg
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rhaegar Targaryen Pride 176 54,980 15-08-2017, 10:51 PM
Son Yorum: Delucia
  Baelor "Breakspear" Targaryen Dunk the Lunk 13 4,214 19-07-2017, 10:13 AM
Son Yorum: starseh
  Daenerys Targaryen Arianne 610 166,178 27-06-2017, 09:40 PM
Son Yorum: finrod
  Aegon Targaryen - Spoiler İçerir - Ser Ilyn Payne 290 111,021 13-01-2017, 08:20 PM
Son Yorum: LyannaTargarye1
  Rhaenys Targaryen (Hiç Olmayan Kraliçe) Hirako Shinji 5 3,156 28-11-2016, 01:48 PM
Son Yorum: kutukdemGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi