• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Edric Fırtına


#1
Edric_Storm.jpg
Edric Fırtına,Kral Robert Baratheon'un ve Dela Florent'in piç oğulları.

Görünüşü
Edric, siyah saçlı mavi gözlü yakışıklı bir gençtir.Florent Hanesinin büyük kulaklarını almasına rağmen babasının kopyası olduğu söylenir.

Geçmişi
Kral Robert ve Dela Florent onu Stannis Baratheon ve Selyse Florent'in düğün gecesinde düğün yatağında yapmıştır.Stannis bunun onuru için kötü olacağını düşünmüş ve onu Stroms End'e amcası Lord Renly Baratheon'un yanına yolladı.Delena'nın soyluca doğurduğu Edric babası tarafından kabul edildi.Stroms End'tin Kale Kumandanı Cortnay Penrose tarafından konfor içinde yetiştirildi.Kale Kumandanı onu çok severdi.

Babası Kral Robert ona her yıl isim gününde hediyeler göndermiştir.Bir yıl midilli bir yıl babasınınkine benzeyen küçük bir savaş çekici, bir yıl ise bir pelerin göndermiştir.Oda hediyelerden dolayı her yıl Kral Topraklarına teşşekür mektubu yazmıştır.Varys ona her yıl hediye göndermekle sorumludur.
 
Cevap
#2
Bu çocuktan bir şeyler bekliyorum.
 
Cevap
#3
Bana kalırsa bu çocuk Baratheonlar için seçilmiş kişidir. Penrose onun için hayatını verdi, Renly onu çok seviyordu, Stannis bile onun hayatına kıyamadı. Davos ve arkadaşları onu kurtarmak için Krallarına ihanet ettiler. Var bu işte bir şey. Demişti dersiniz. :)
 
Cevap
#4
(09-07-2012, 11:48 AM)Kanatayak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bana kalırsa bu çocuk Baratheonlar için seçilmiş kişidir. Penrose onun için hayatını verdi, Renly onu çok seviyordu, Stannis bile onun hayatına kıyamadı. Davos ve arkadaşları onu kurtarmak için Krallarına ihanet ettiler. Var bu işte bir şey. Demişti dersiniz. :)

Azor Ahai çıkabilir diyorsun ? :D
 
Cevap
#5
(09-07-2012, 11:50 AM)Lord Snow Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-07-2012, 11:48 AM)Kanatayak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bana kalırsa bu çocuk Baratheonlar için seçilmiş kişidir. Penrose onun için hayatını verdi, Renly onu çok seviyordu, Stannis bile onun hayatına kıyamadı. Davos ve arkadaşları onu kurtarmak için Krallarına ihanet ettiler. Var bu işte bir şey. Demişti dersiniz. :)

Azor Ahai çıkabilir diyorsun ? :D

Kesinlikle hayır. Bu çocuk saf Baratheon. Gendry ve bu arasında git gel yapsam da Gendry kral olmaya pek uygun değil. Tabi ondan iyi bir kale kumandanı olabilir fakat insanları yönetebileceğini sanmıyorum. Fakat bu Edric'de bir hüküm altına alma gücü var. Gittiği her yerde çok seviliyor, savaşmakta çok iyi ve çok görgülü. Yani bu çocuk saf kan bir Baratheon.
 
Cevap
#6
Stannis'in ona kıyamaması Joffrey'in Robert'in asıl çocukları olmadığının kanıtı olması birde niye öldürsün kü çocuğu zaten kardeşini öldürmesinin vicdan azabını yaşıyor...
 
Cevap
#7
Stannis kitapta kendisi de diyor zaten; bu çocukta bir şey var. Etrafındakileri sanki büyülüyor ve üzerilerinde bir hayranlık hissi bırakıyor. Ayrıca Stannis tamamen Melisandre'nin büyüsü altına girdiğinde neredeyse öldürecekti Edric'i. İyi ki Davos ve Kral'ın Adamları olaya el attılar. Gerçekten Kral'ın Adamları'ymış yani adamlar. Helal olsun.
 
Cevap
#8
Baratheon'larda ejderha kanı taşıyor. Saf Baratheon diye Azor Ahai olmayacak değil sonuçta.
 
Cevap
#9
Azor Ahai'den kastın ne anlayamıyorum. Bildiğim kadarıyla o sadece bir Tanrı'ydı. Yani insan şeklinde bir şey değil. Kastettiğin Vaat Edilmiş Prens ise o zaten ortaya çıktı ve Stannis değil. :)
 
Cevap
#10
(09-07-2012, 01:26 PM)Kanatayak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Azor Ahai'den kastın ne anlayamıyorum. Bildiğim kadarıyla o sadece bir Tanrı'ydı. Yani insan şeklinde bir şey değil. Kastettiğin Vaat Edilmiş Prens ise o zaten ortaya çıktı ve Stannis değil. :)

Vadedilmiş Prens = Azor Ahai zaten :S
Azor Ahai Tanrı değildi. Herkes gibi insandı ve Kahramanlar çağında ak yürüyenleri kuzeye geri püskürtmüştü. Doğulu bir savaşcıydı anlayacağın. Biraz Westeros tarihi çalışman gerek :/

Ortaya çıktı? Kim olduğunu yazar söyleyene kadar bilemeyiz.

bu konuda tartıştık daha önce
http://forum.gameofthronestr.com/konu-sp...ileri.html
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi