• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

en güçlü kale

Güneyden geçilmeyeceğine göre,donanmayla ufak bir artçı birliğiyle çok rahat alınır.Sonra ver elini Kuzey.

Cevap
Harrenhall Yüzüklerin Efendisindeki Osgiliath'a Benziyor Neyse ''Harrenhall''Bu Haliyle Bile Çok Dayanır Bir Çok Düşmana Kırık Dökük Vs. Bakmayın Saklanması Vs. Kolay Olur Tam Suikast Yeri.

Cevap
Harrenhall sanırım.

Cevap
Eyrie tabiki.

Cevap
Kartal yuvası varken diğerleri bir hiç ya.

Cevap
Storm's End tabiki. Diğer dediğiniz kalelerin çoğunun denizle bağlantısı yok. Kuşatma durumunda açlıktan kırılır. Storm's End'in denizle bağlantısı olduğu için (bkz: davos seaworth) erzak getirilebilir.

Cevap
Kartal yuvası sadece 20-30 adamla savunulabilir. Savunma için bu kadar az adam gerektiği için kuşatmaya da uzun yıllar dayanabilecek kapasitede Tyrion bile 1. kitapta bu kalenin zapt edilmesi imkansız diye düşünüyor.

Cevap
Kartal yuvası yazda Ejderhalar dışında feth edilemez. Ama kış mevsimi kartaldan ziyade ölüm yuvasına dönüyor. Bu yüzden Arrynler kışda aşağı iniyorlar. İşte bu sırada zorda olsa büyük bir baskınla aşağıdaki kale el geçirile bilir. Beklersin yaz gelince de zaten boş olan Kartal Yuvasına elini kolunu sallaya sallaya girersin.
Bence en güçlü kale Casterly Rock. Tarih boyunca hiç fethedilememiş bir yer. Denizle de bağlantısı var. Kalenin altındaki gizli geçitler ve mağaralar sayesin kuşatma anında dışarısıyla bağlantın kopmaz ve çok büyük erzak depolama imakanın olur. Savunulması içinde çok insana gerek duyulmaz. Tabii bunlar şimdiye kadar gerçekti. Tamam olarak bilmiyorum ama anladığım kadarıyla dizide zapt edilemez Casterly Rocku hakkını vererek yansıtmıyıcaklar. Yoksa Lekesiz birliklerden oluşan kuvvetle oranın ele geçirilmesi imkansız(eğer ejderhalar yoksa).

Cevap
Neye göre kime göre en güçlü ?

Benim büyük bir garnizonum var, hasatım yıllarca yetecek kadar çok. Karşı tarafın ejderhaları yok. O zaman en güçlü kale Harrenhall. Surların dışında 1 milyonluk bir orduya karşı durabilir. Ancak garnizonun çoksa.

Benim askerim kışa ve yaza dayanıklı. Dağda yaşayabilirim. Yolculuk yapabilirim. Kartal Yuvası güçlüdür o zaman. Hiçbir ordu yazın bitmesini beklemez. Zaten Kartal Yavası'nı zapt etmek için Kanlı Kapı'yı geçmek lazım ki o da imkansız. Vadi içinde hain olmadıkça tabi.

Yine varsa erzak Fırtına Burnu'na güçlüdür. Zapt edilememiş ve edilemez.

Suları yükseltirse Nehirova'da güçlüdür.

Casterly Kayası'da güçlüdür. Dağ zapt edilemez.

Cevap
1 - Moat Cailin (Güneyden gelen bir saldırıda fethedilemez. "Kuzeyden fethedilebilir" cilere cevap olarak; Zaten Kuzey'in kalesi :)
2 - Bozsu Gözcüsü (Yeri bulunamayan, yüzen kale)
3 - Eyrie (Tyrion'ın hakkında söylediklerine dayanarak söylüyorum ve dizideki gösterimi diğer kalelere göre çok çok fazla bir kale)
4 - Fırtına Burnu / Riverrun (ikisi de olabilir)

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kıyamet'in Özgür Kale'yi Yıkmasından Önce... holdthedoor 1 526 10-07-2016, 11:15 PM
Son Yorum: kraken04
  en güçlü hane Sör Gerold Hightower 280 88,817 09-12-2014, 12:37 AM
Son Yorum: Raistlin Majere
  "Tohum Güçlü" Jon Arryn erdemekshi 8 4,156 22-07-2014, 07:26 PM
Son Yorum: lyanna targaryen

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi