• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EURO 2012' de her maç sonrası maç değerlendirmeleri...

Evet arkadaşlar Euro 2012 de her günün ardından yeni bir topic açıp o gün oynanan maçların değerlendirmesini yapmak gibi bir fikir geldi aklıma inşallah garip kaçmaz =). Belki iddaa oynayanlar vardır onların beklentileri neydi? Ne oynamışlardı maçlar ne oldu burda tartışabiliriz diye düşündüm...

NOT: Bu fikir tamamen can sıkıntısından çıkmıştır. Eğer kötü bir fikirse yarın açmam böyle bir konu =)

Bildiğiniz gibi bugün A grubunun 2 maçı vardı...

Polonya – Yunanistan
Rusya – Çek Cumhuriyeti

Polonya - Yunanistan maçından başlamak gerekirse, aslında maç beklediğim gibi başladı. Polonya üstün futbolunu sergiledi golü bulana kadar. Yunanistan ise geri çekilmeyi tercih edip hücumları karşıladı ve çok fazla topla oynayarak olgunlaşabilecek atakları kendi kendilerine bozdular...

Maç Polonya'nın istediği gibi giderken maçın hakemi Carlos Velasco Carballo' nun bir futbolcuya gösterdiği 2 tane yanlış sarı kart maçın gidişatını garip bir şekilde değiştirdi... Herkes Polonya'nın fark atmasını ya da daha rahat oynaması gerektiğini düşünürken, onları yanıltan bir Yunanistan vardı. Sahada 10 kişi kalmalarına rağmen kontrollü top oynayarak Polonya'ya fazla atak şansı tanımadı. Ve bu kontrollü oyununun sonucunu Salpingidis ile gelen golle süslediler... Bende oturduğum yerde doğruldum şöyle "daha güzel bir maç olur inşallah" dedim kendi kendime. Beklediğim gibi de oldu açıkçası. 10 kişi kalmasına rağmen Polonya kalesine yüklendikçe yüklendiler ve attıkları golden 17 dakika sonra penaltı kazandılar. Tekrar kendi kendime dedim "vay arkadaş futbol ne güzel bir oyundur." Polonya'nın güvendiği isimlerden ve Arsenal'in de kalesini koruyan Szczesny atılmıştı. Kaleye de tanımadığım bir kaleci geçti ve topun başında usta ayak Karagounis vardı. Dedim heralde atar bunu ve skora yatar Yunanistan. Ancak öyle olmadı. Kaleye ısınmadan geçen genç kaleci doğru köşeyi tahmin etti ve Karagounis'in kullandığı penaltı atışını kurtardı...

Kalan dakikalar da ise karşılıklı ataklar vardı fakat ataklar sonuç vermedi ve açılış maçında skor beraberlikle bitti, takımlar 1 er puan alarak gruptaki ilk maçlarını tamamladılar.

Günün bir diğer maçı ise ilk maçın aksine daha fazla çekişmenin olacağını tahmin ettiğimiz Rusya - Çek Cumhuriyeti maçıydı.

Bu maçta aslında beklendiği gibi Çek Cumhuriyeti iyi başladı. Ruslar ise klasik tatlı sert oyununu sergilemeye başladılar. İlk 10 dakika böyle geçtikten sonra 15. dakikada çok güzel bir atak sonucu Dzagoev direkten dönen topu tamamlayarak durumu 1-0 a getirdi.

İlk golü bulduktan sonra oyunun kontrolü tamamen Rusya'nın eline geçti ve maçın son düdüğüne kadarda böyle devam etti. İlk gölden sonra ataklarını sıklaştıran Rus'lar Shirokov'un attığı golle ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı...

İkinci yarı da ilk yarının kopyası gibiydi. Gene Çeklerin kontrolünde geçen ilk 15 dakika ve bu 15 dakika içinde Çekler adına gelen bir gol oyunun gidişatını değiştirir belki edası ile tekrar koltukta düzeldim =).

79. dakikada ilk golün sahibi Dzagoev tekrar sahneye çıktı ve durumu 3-1 e getirdi...

Bu dakikadan sonra karşılıklı ataklardan ve Çek' lerin farkı azaltma çabalarından sonra son sözü Pavlyuchenko'nun (benim bu turnuvada çok şeyler beklediğim topçu) durumu 4-1 e getirdi ve Ruslar NET bir galibiyet alarak gruptaki ilk maçından 3 puanla dönmeyi başardı.

Bu maça dair 2 noktaya değinmek istiyorum.

1- İngiliz hakem Howard WEBB in maçı inanılmaz yönetişi
2- Kerzhakov'un gol yapamadığı 4 fırsat ve, 7 gol girişiminden faydalanamaması...

Evet arkadaşlar biliyorum uzun oldu ama sıkıntıdan yazdım bütün her şeyi =)
Hadi bakalım sıra sizlerde =)

Kerzhakov dedim herade kendi kalesine gidip atcak bi kaç tane maçı çeklere vercek Türkiyede olsa şikeden içerdeydi :) bunuda niye söyledim bilmiom galiba Fenerli olduğumdan :D

(09-06-2012, 01:02 AM)CahonStark Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kerzhakov dedim herade kendi kalesine gidip atcak bi kaç tane maçı çeklere vercek Türkiyede olsa şikeden içerdeydi :) bunuda niye söyledim bilmiom galiba Fenerli olduğumdan :D

Ahahahahahahaha. Oyundan çıkmasına üzüldüm şahsen gol atmalıydı o adam. Fakat onun yerine giren Pavlyuchenko, Kerzhakov dan daha iyi bir topçu olduğunu kanıtlarcasına oynadı bir gol bir asist yaptı. Sonradan giren bir topçu daha ne yapsın arkadaş =)

(09-06-2012, 01:12 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bugün kaçırdım bu maçları saatleride akşam üstü ve akşam yaa :)

Yarınkileri kaçırma be kardeş ozaman =) Hollanda - Danimarka ve Almanya - Potekiz maçları var. Vallahi yazık olur )=

(09-06-2012, 01:17 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: almanya portekiz izlenir :) ama gruplarda en çok italya ispanya bide ingiltere fransa maçlarını bekliyorm

Hollanda Almanya maçını beklemiyorsun yani he :D

%90 Portekiz çıkamıcak. Bizle oynadıkları maçta şahsen onlarda o potansiyeli göremedim. Tabi hazırlık maçıydı o ayrı fakat tam kadroyla çıkmışlardı yanlış hatırlamıyorsam

Portekiz bencede çıkamaz Ronaldoyu cok antipatik buluyorum ztn cıkamasınlarda iyi geceler yarın mactan sonra tekrar yazarım buraya bişeyler :D

(09-06-2012, 01:35 AM)CahonStark Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Portekiz bencede çıkamaz Ronaldoyu cok antipatik buluyorum ztn cıkamasınlarda iyi geceler yarın mactan sonra tekrar yazarım buraya bişeyler :D

Ooooo madem beğenildi 2. gün konusuda açarım ne de olsa yarında sıkılırım geç saatlerde =)

(09-06-2012, 01:42 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yeni yeni başlıklar açmak yerine konuya cevap yazıp önümze atsan aynı başlıktan devam edebiliriz
ve Portekiz çıkacak bence :)

Tamam öyle yaparım o zaman tavsiye için teşekkürler =)

Portekiz çıkamaz her iddaa ya girerim :D

(09-06-2012, 01:51 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: içimden Portekiz geçti bence hazırlıkta kötü giden turnuvada bişiler elde ediyor, bide almanya artık bi turnuvada da gruplarda veda etsin yeter ya almanya almanya bıktık, türkiye yok bari bi takım seçelim, ben ingiltere diyorum

Kardeşim en ümitsizleri seçmekte üstüne yok yemin ediyorum. Geçen ntvspor da bir programda izlemiştim. Adamlar diyor ki "İngiltere en kötü sonuca hazırlıklı gelmiş oraya belli." Yani spor yorumcuları İngiltere'nin gruptan çıkmasının zor olduğunu söylüyor. Almanya'nın da sürekli olarak gruptan çıkması, yarı final-final oynamasının nedeni de Alman disiplini başka bir şey yok. O yüzden çoğu favori takım eleniyor zaten bu tarz turnuvalardan.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2012 Kurban Bayramı Bayramlaşması Ser Robert Strong 17 6,974 25-10-2012, 09:21 PM
Son Yorum: Arstan
  Game of Thrones Pes 2012 BaR_BaR16 5 3,022 22-09-2012, 07:54 PM
Son Yorum: Drogon
  Spor Toto Süper Lig'de 2012-2013 Fikstürü Graveworm 10 3,220 15-07-2012, 04:56 PM
Son Yorum: Jon Snow

Görüntüleyenler: 3 Ziyaretçi