• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Evrim Gerçeği


(13-08-2017, 02:39 PM)eagles Nickli Kullanıcıdan Alıntı: O zaman maymun dan neden tekrar insan olamıyor açıklayın hadi. Evrim teorisi hala teoride istedikleri kadar deney yaptılar yine sonuç değişmedi.

Evrimde maymundan geldik argumanı kullanılmaz, bunu onların savlarını bilimsel olarak çürütemediklerinden dinciler kullanır.Normali tüm canlıların tek bir noktadan çıkıp evrimleşip bugünkü hallerini almasıdır ve kısa zamanda olacak bişeyde değildir milyonlarca yıl gerekir.

Homo neanderthalensis (Neandertal İnsanı): %98-99
 Pan troglodytes (Şempanze): %86-98
Pan paniscus (Bonobo): %88-96
Canis familiaris (Köpek): %86-90
Bos taurus (Sığır): %75-87
Mus musculus (Ev Faresi): %70-85
Rattus norvegicus (Sıçan): %72-87
Gallus gallus (Tavuk): %57-68
Danio rerio (Zebra): %74-78
Arabidopsis thaliana (Turpgiller'den): %50-65


Yukarıda yeryüzünde ki diger canlıalrla  genetik benzerlik oranımız veriilmiştir.

Yaşamın kaynağıın su oldugunu ve Biliminde canlıların sudan oluştugu belirtiğine göre,

İnkar edenler, gökler ve yer yapışıkken onları ayırdığımızı ve bütün canlıları sudan meydana getirdiğimizi bilmezler mi? İnanmıyorlar mı? (enbiya 30)


Sonuç olarak evrim vardır,islamlada tezatlık oluşturmaz,ayrıca Adem ilk insan degil ilk akıllı varlıktır.Şunu da belirtmek isterim Ateistlerin çogu şu andaki dine araştırıp akıl mantık dışı şeyler gördüklerinden ateist olmuşlardır,Muhafazakarlar ise çogunlugu atadan gördükleri,çevre faktörü dolayı araştırmayıp kulaktan kulaga gelen söz ve eylemleri din sanmaktadırlar.Sorgulamadan inanılan din din değildir.Bak garanti veriyorum cüppeli,nihat hatipoğlu vs Hindistanda dogsaydı inege taparlardı.........
 
Cevap
(13-08-2017, 03:28 PM)eagles Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi de maymundan gelmedik diyorsunuz. Karar verin artık.

Şu game of thrones forum sayfasında şöyle konular da var ne diyeyim :D. Neyse daha da yorum yazmayacağım çok açık şekilde fikirler değişmiyor.

nerede maymundan geldik dediğimiz göster
ya da hangi bilimsel kaynakta denmiş göster.
 
Cevap
Eleman ciddi ciddi "şimdiki maymunlar neden insan olmuyor" dedi ya la :d

Bir kişiye asla evrimi anlatıp ikna edemezsiniz. Eğer o kişide yeterli kapasite varsa zaten kendisi öğrenmeye gayret gösterecektir. Aziz Sancar'ın dediği gibi evrimin varlığı - yokluğu üzerine yapılan tartışmalar çok gereksiz.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • ichigo
 
Cevap
Evrim tesadüfi olmak zorunda değil.Yapay yollarla oluşturulmuş canlılar var.İnsanlık tarih boyunca bir ineğin hem daha çok süt,hem daha çok et verebilmesi için bu iki özelliğe sahip türü çiftleştirmiştir.Aynısını köpeklere,bitkilere yapmışlardır.Bugün mesela bazı köpek türleri hayatta değil sebebi belkide saf ırk politikaları.Şuan mesela GDO lu gıdalar üretiyoruz bunlar bir ara geçiş forumu diyelim sonraki 100 yılda belkide buğday 200 yıl (20. yüzyıl) farklı olacak.Sürekli öne sürülen tesadüf lafına karşılık bu örnekler verilebilir ve çoğaltılabilir.Lenski deneyi örnek verilmiş bence lenski bakterileri 3 ayrı gruba ayırıp her birini farklı koşulda yetiştirse ve sonuçları izleseydi şimdiki kadar bilgimiz olurdu.Dediğim gibi insan sırf doğayla oynayarak tesadüfe kafa atıyor.Tesadüf akıllı bir canlının olmadığı ortamda geçerli olabilir ama şimdi asla.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Ar-Phazon, ichigo
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evrim, Darwin ve Din’e Dair / Makale Çalışması Captain of Gondor 125 20,887 14-09-2015, 12:54 PM
Son Yorum: Himura KenshinGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi