• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


[Duyuru] Forum Genel Kuralları


#1
Forumda düzeni sağlamak, karışıklıkların önüne geçmek için genel forum kurallarını hazırladık. Eski ve yeni tüm üyelerin dikkatle incelemesini rica ederiz.

Genel Forum Kuralları

1. Forumda gönderdiğiniz mesajlarda Türkçe yazım kurallarına dikkat edin. Yazım kurallarına uymayan mesajlar silinir ve yazım kurallarına uymamakta ısrar eden üyeler Sothoryos’a keşif gezisine gönderilir. (Bknz. Yazım Kuralları, Eski Şehir Kütüphaneleri)

2. Açtığınız konuların başlıklarının anlatmak istediğiniz içeriği veya sorunuzu Yedi Krallık’taki her insanın (ya da canlının) tam olarak anlayabileceği şekilde yazın.  (Bknz. Başlık Yazım Kuralları, Eski Şehir Kütüphaneleri)

3. Forumda açılan konularda başlıkla alakasız mesaj gönderenler ve kişisel tartışmalar yaratarak konuyu başlıktan saptıranlar Yedi İnancı’na göre Baba’nın adaletiyle yargılanacaktır. 

4. Forumda birden çok hesap kullandığı tespit edilen üyeler Çok Yüzlü Tanrı’nın “acı için ölüm merhametli bir sondur” inanışıyla Yüzsüz Adamlar’ın suikastçileriyle baş başa bırakılır.

5. Din, siyaset, ırkçılık gibi konuları foruma taşıyan ve bu konularda ağır eleştirilerde veya hakaretlerde bulunanlar için Gece Nöbeti erken başlayacaktır.
 
6. Çok gerekli değilse art arda mesaj atmayınız (flood yapmayınız). Değiştir butonunu kullanınız. Bunun ısrarla suistimal eden üyeleri Yedi korusun! Üstatlar bu konuda çok huzursuz.

7. Atılan bir iki kelimelik mesajlar (çok güzel, teşekkürler vs.) ve sadece ifadelerden oluşan mesajlar spam olarak değerlendirilip silinecektir. Israrla devam eden üyeler Ramsay Bolton’a yaver olarak gönderilecektir.

8. Hakaret amacıyla argo ve küfür ifadeleri kullanan üyeler hakkında kraliyet tarafından utanç yürüyüşü tertip edilecektir. Shame, shame, shame!

9. Bir başlık açmadan önce arama yaparak benzer bir konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol edin. Arama yapmadan konu açan üyeler Yüksek Kule’nin kütüphanesinde tüm kitapları raflara yeniden yerleştirmekle cezalandırılır.  

10. Forumda paylaşacağınız bilgi ya da yazı size ait değilse mutlaka kaynak gösterin. Bu kurala uymayanlar Robert Baratheon ile domuz avlama cezasına çarptırılır.

11. Forum kategorilerine dikkat edip açacağınız konuyu doğru foruma açın. Spoiler bir bilgi veya bir teori paylaşıyorsanız “Spoiler, Teori” gibi ön ekleri kullanın. Bu kurala uymayan üyeler Vargo Hoat’a teslim edilecektir. (Elleğini keseğim!)

12. Özel mesaj yoluyla diğer üyeleri rahatsız ve taciz etmek yasaktır. Tacizciler Sur’un üstüne çakıl taşı dökerek günahlarını ödeyecektir.

13. Kurallara uymadığını düşündüğünüz bir mesaj gördüğünüzde “Rapor” butonunu kullanarak yöneticilere bildirin. Bununla ilgili forum içerisinde mesaj atmak, tartışma çıkarmak, söz konusu mesaj gerçekten kurallara uymuyor da olsa yasaktır. Bu kurala uymayanlar Ay Kapısı’ndan uçurulacaktır.

14. Rapor ettiğiniz mesaj hakkında bir yaptırım yapılmadıysa ısrarla tekrar rapor butonunu kullanmayın. Kural dışı olmayan mesajları ısrarla  rapor ederek yöneticileri meşgul eden üyelere dövüşle yargılamada şampiyon olarak Tyrion Lannister'ı seçme hakkı tanınacaktır.  

15. Foruma gönderdiğiniz mesajların silinmesini istiyorsanız “rapor” butonunu kullanarak yöneticiye mesajın silinmesi için bildirim bırakabilirsiniz. Daha önceden yazılmış mesajların içeriğinin “…..” şeklinde değiştirilmesi yasaktır. Bu kurala uymayan üyeler Kral’ın Adaleti için Kızıl Kale’ye çağırılacaktır.

16. Yönetim üyeleri hakkında ve yönetim tarafından yapılan moderasyon işlemleri hakkında yıpratıcı yorumlar yapmak yasaktır. Aksini iddia edenlere Kral Joffrey’nin adaleti sunulacaktır.

17. Forumda sohbet ve forum oyunları konuları açmak yasaktır. 

*****

Forumda yaptığınız paylaşım, Game of Thrones Türkiye’nin anasayfasında ve sosyal medya hesaplarında kullanıcı adınız ve konununuzun linki verilerek yayımlanabilir. Kuzgunlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Tüm üyeler paylaştığı indirilebilir içeriklerden sorumludur. Forum üzerinden paylaşılmış yazılım veya dosyaların bilgisayarınızda oluşturabileceği hasardan Game of Thrones Türkiye sorumlu değildir. Gece karanlık ve dehşet dolu!

Game of Thrones Türkiye Forum’da açılan konulardan ve paylaşılan içeriklerden söz konusu paylaşımı yapan kullanıcının kendisi sorumludur. Doğabilecek sorunlardan dolayı Küçük Konsey sorumlu tutulamaz.

Burada listelenen genel kurallar haricinde her forumun veya alt forumun kendi kuralları olabilir. Ejderha alevini tatmak istemiyorsanız konu açmadan önce konu açacağınız kategorinin kurallarını inceleyin.

Game of Thrones Türkiye, kurallarda istediği zaman değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler yayım tarihinden sonra geçerli olur. Küçük Konsey tarafından sonradan yapılacak değişiklikler tüm diyara kara kuzgunlarla duyurulacaktır.

Forum kuralları an itibariyle geçerlidir.

Son güncelleme: 22.07.2017
 
#2
22.07.2017 tarihinde güncellendi.

17. Forumda sohbet ve forum oyunları konuları açmak yasaktır.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Sait
 
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni özellik: Forum üyeliklerinizle vikiye giriş yapabilirsiniz. Bekir Cem 0 1,759 25-11-2013, 05:37 AM
Son Yorum: Bekir Cem
  Duyuru  Yazım kuralları Bekir Cem 0 7,957 24-05-2012, 10:19 PM
Son Yorum: Bekir CemGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi