• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Game Of Thrones Konsept Parti


#1
Arkadaşlar merhaba
Aslında daha öncede aklımda olan bu fikri, foruma üye olmamla birlikte(sizlerinde yardımıyla) hayata geçirmek istiyorum. Konunun başlığından da anlaşıldığı gibi Game of Thrones konseptinde bir parti yapmayı planlıyorum. Peki bu parti nasıl olacak diyorsanız? Benim şimdilik fikirlerim şu şekilde olmasından yana(sizin isteklerinize göre ekleme yada çıkarma yapabiliriz)

1-Bulunduğumuz haneye uygun giyineceğiz. Tabi o dönemin kıyafetlerini diktirmek çok maliyetli olacağı için(isteyen yinede diktirebilir, ayrı bi havaları olur:)) biz sadece renk uyumu sağlamaya çalışacağız..Yani bir Lannister aslanıysanız kırmızı-sarı, bir Stark kurduysanız beyaz-gri ... renklerinde giyineceksiniz..

2-Partide dizide yer alan müzikler çalacak (tabi çok fazla müzik olmadığı için, eski dönem dizi yada filmlerde yer alan müzikleride ekleyebiliriz).Hatta her hane kendi arasında anlaşabilirse, hane şarkılarından bir dans oluşturup, partide şov yapabilirler.

3-Konsept Game of Thrones olduğu için oyunsuz parti olmaz diye düşünüyorum..Hanelerin birbirleri ile mücadele edeceği zevkli oyunlar oynayabiliriz (bu konuda game partilerdeki oyunlardan faydalanabiliriz, yada güzel bir oyun fikri olan varsa onuda ekleriz)

Şimdilik konsept ile ilgili aklıma gelenler bunlar arkadaşlar..Bunun dışında organizasyonu nasıl yapacağımıza dair şunları söyleyebilirim.

1-Öncelikli olarak belirtmeliyim ki daha önce bir parti organizasyonunda yer almayan arkadaşlar kesinlikle görev almaktan çekinmesin.Ben daha önce rich and bitch, anything for money, international evening, high school vb partilerin düzenlenmesinde görev aldım. Dışardan bakınca belki ilk defa yapacaklara zor gelebilir ama bu iş kolay olduğu kadar da çok zevklidir

2-Şimdi ilk olarak parti mekanını ayarlamaya çalışacağız, Taksim'de bu tarz dünya mekan var ama belli bir sayının üstüne çıkamazsak haftasonu iyi bir mekanı kapatmamız çok zor

3-ikinci olarak sponsor ayarlamaya çalışacağız, bu işimizin en zor kısmı olacak, çünkü ilk defa parti düzenleyecek bir topluluk olduğumuz için sponsorlar bize güvenemeyebilir. Normalde redbull, burn gibi firmalar sponsor olacak parti ararlar ama ilk olmamız onlar için sıkıntı yaratabilir..

4-Sosyal medya ile ilgili olan arkadaşlar elinden geldiğince reklam yapıp, katılımcı sayısını artırmaya çalışacak..Ne kadar çok katılımcı olursa o kadar eğlenceli olur..

5-Parti mekanının düzenlenmesine yardımcı olunacak. bu arkadaşlar parti mekanına önceden gelip, orayı düzenlememize yardımcı olacak..

6-Bir tane dj bulmamız gerekecek..benim tanıdığım bir kaç tanesi müsaitse onları ayarlarım. Dj derken öyle profesyonel biri olarak düşünmeyin, bize şarkı calacak o kadar işte..Aramızda bu işi ben yaparım diyen varsa, çok daha güzel olur(unutmayın djler partilerin en havalı kişileri olur:))

Yukardaki maddelerden anlaşılacağı üzere bu partide birçok eğlenceli görev var..Katılacak arkadaşlar mümkün olduğunca bu görevlerin bir parçası olmaya çalışsın. Çünkü ne kadar çok görev alan arkadaşımız olursa, o kadar güzel bir organizasyon olur..

son olarak kurallar ilgili şunu söyleyebilirim.
1-Maalesef yasal zorunluluk gereği 18 yaş altı arkadaşlar katılamayacak
2-Kız-Erkek dengesi sağlanacak (çünkü bu dengenin sağlanmadığı partiler hem erkekler hemde kızlar açısından sıkıntılara yol açıyor)
3-Böyle birşey olacağını düşünmüyorum ama parti mekanında olay çıkaranlara tahammül edilmeyecek..

Arkadaşlar şimdilik aklıma gelenler bunlar, eğer beklediğim ilgi alaka olursa burda oluşturacağımız bir grupla bu işin altından rahatlıkla kalkabiliriz..
 
Cevap
#2
"1-Maalesef yasal zorunluluk gereği 18 yaş altı arkadaşlar katılamayacak"

siz kaybedersiniz :))
 
Cevap
#3
Forumun %60'ı 20 yaş altı, reşit olarak olmasa bile maddi olarak çok problem çıkar.
 
Cevap
#4
(13-06-2013, 12:17 PM)uncosonic Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "1-Maalesef yasal zorunluluk gereği 18 yaş altı arkadaşlar katılamayacak"

siz kaybedersiniz :))

Bana kalsa 17 yaş sıkıntı değilde, mekan sahipleri bu konuda çok tedbirli olabiliyor.Sanırım büyük cezaları var. Eğer mekan sahibi ile anlaşırsanız benim için hiç sıkıntı yok :)
 
Cevap
#5
Bu forumda daha buluşma günü bile kararlaştırılamadı,sen diyorsun ki parti var gelin :D İyi güldüm gerçekten :D
 
Cevap
#6
(13-06-2013, 12:20 PM)Viserion Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Forumun %60'ı 20 yaş altı, reşit olarak olmasa bile maddi olarak çok problem çıkar.

Ben maddi yönden pekte zorlanacağımızı düşünmüyorum, bu tarz partileri 30 lira civarı bir paraya ayarlıyoruz genelde

Şimdi dışarı çıkmak zorundayım arkadaşlar, gelince diğer mesajlara cevap veririm
 
Cevap
#7
Çok beğendim fikri
Yeşilli kıyafetlerimi giyer, gelirim

Kimse boşa umutlanmasın, Balo Kraliçesi ben olucam^^
 
Cevap
#8
(13-06-2013, 12:34 PM)Jojen Reed Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok beğendim fikri
Yeşilli kıyafetlerimi giyer, gelirim

Kimse boşa umutlanmasın, Balo Kraliçesi ben olucam^^

hazır gelmişken bi kahvemizide içersin istanbulda
 
Cevap
#9
Güzel fikir aslında da Vamos'un dediği doğru, daha önce forum buluşması bile ayarlamadık. Forumun çoğunluğunun da 18 yaş altı olduğunu göz önüne alırsak, forumdan katılımcı sayısının da beklenenin altında olacağı aşikar.

Yine de bir mucize olur da organizasyon yapılırsa saçlarımı beyaza boyar, II.Aerys'in üzerindeki giysileri diktirir gelirim. Yapar mıyım, yaparım.
 
Cevap
#10
(13-06-2013, 12:40 PM)uncosonic Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(13-06-2013, 12:34 PM)Jojen Reed Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok beğendim fikri
Yeşilli kıyafetlerimi giyer, gelirim

Kimse boşa umutlanmasın, Balo Kraliçesi ben olucam^^

hazır gelmişken bi kahvemizide içersin istanbulda

istanbula gelince kalıcak yeri hazır onun :D
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Harflerle Game of Thrones Lord of Light 456 25,305 27-07-2017, 03:09 PM
Son Yorum: Gerrera
  Game Of Thrones İçin Yapılmış CAPS'ler SkarT 0 207 28-05-2017, 12:39 PM
Son Yorum: SkarT
  Game Of Thrones Barristan Tanıtımı Yardım - RamsayB0lton 0 215 08-05-2017, 02:53 PM
Son Yorum: RamsayB0lton
Müzik Plug Dj Game Of Thrones Room HATTUBABA 78 14,707 30-01-2017, 11:01 PM
Son Yorum: coldwater
  Game Of Thrones Haneleri - Futbol Kulüpleri benzetmesi Starkgaryen 8 721 08-10-2016, 05:54 PM
Son Yorum: StarkgaryenGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi