• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Anket Başlığı: Hangi haneyi destekliyorsunuz ?
Arryn
Baratheon
Bolton
Greyjoy
Lannister
Martell
Stark
Tully
Targaryen
Tyrell
[Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hangi haneyi neden destekliyorsunuz ?

Desteklediğim hane Stark
Neden destekliyorsun sorsunu ise hakaret sayarım...
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Blought, TürkStark

Cevap
Hane seçmek istemiyorum aslında her hanede bir pürüz var dizide desteklediğim Stark.

Cevap
ned stark a olan hayranlığımdan dolayı stark hanesinin sadık hizmetkarıyım
yaşasın bozkurtlar ulukurtlar :)

Cevap
Desteklediğim hane Stark
Neden desteklediğimi merak ediyorsanız Nedlord'a sorun

Cevap
Martell. En önemli sebebi kadın erkek eşitliğine önem vermeleri. Aynı zamanda insanları cinsel tercihleri yüzünden ya da sosyal statüleri yüzünden asağılamamaları.

Onun dışında Aegon'a direnebilen tek büyük hane olmaları da beni etkiledi.

Doran Martell gibi bir entrikacıyı, Obereyn gibi bir savaşçıyı ve Arianne gibi zeki bir kadını yetiştirmiş hane daha ne diyebilirim ki.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap
^
Aynı şekilde, oyum Martell'den yana. Diziye bağlı kalıp sırf dizinin gözünden görseydik yapacağım son tercih olurdu herhalde. Martell ve Tyrell kurguları epey bir saçma oldu çünkü. Yine de seride büyük hanedanlar yerine genelde küçük haneleri severim ama içlerindeki istisnalar Stannis'e bağlı olan Baratheon ve Martell'dir. Martell'in yönettiği topraklar Yedi Krallık'tan tamamen izole olmuş, bambaşka bir kültüre sahip. Kültürlerine işleyen Rhoyne etkisine de hastayım. Valyrialılar çobanlık yaparken imparatorluk yöneten insanlar bunlar. Dizide görmeden önce Araplara benzettiğim için ayrı bir sempati de besliyorum.

Altıncı kitapta Aegon'un yanında saf tutmalarını istiyorum. Zamanında Baelor Kırıkmızrak'a yarı Martell olduğu için verdikleri askeri desteği, sevgiyi Elia Martell'in (gerçek olmasını ümit ettiğim) oğluna da göstersinler. Onların savaş biçimleri mızrağa yaptıkları vurgu nedeniyle seride göreceğimiz en kaliteli, en güçlü "phalanx" tipi mızrak-kalkan olarak canlanıyor gözümde. Gönül isterdi ki Oberyn'in komutasında Spartalılar gibi doğrasınlar Tyrell ordusunu ama başka komutanlarla idare edecekler artık.

Cevap
Targaryen ve Stark ama oyumu Targaryen seçeneğinden yana kullandım, onları daha çok seviyorum :D
Neden? Tarihi beni en çok etkilemiş hane olduğu için; Valyria, ejderha lordları, Aegon'un fethi, yeni düzen, meşhur tahtın gerçek sahibi, Dany, onun hikayesi falan filan... Bunların dışında bir şey daha var, Targaryen karizması :P

Cevap
Ben seriyi dizi ile keşfettim. Haliyle ilk başta Ned Stark sayesinde Starkcıydım. Sonra okudukça Targaryenler daha çok hoşuma gitmeye başladı. Valyria dilini bile öğrenmeye başladım filan. Keşke biz de beyaz saçlı olsak

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi Haneler/Topluluklar Hangi Siyasi Partiye Benziyor? Ronnie 1 1,808 06-08-2015, 03:26 PM
Son Yorum: Amphimius
  Hangi karakterler/haneler düşüşte ya da yükselişte Leydi Gaga 6 2,936 30-06-2014, 12:48 PM
Son Yorum: Leydi Gaga

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi