• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


İkinci Oğullar


#1
İkinci Oğullar Özgür Şehirlerde bulunan bir paralı asker grubudur. Yunkai’de 500 adamları vardır. Amblemleri kırık bir kılıçtır.

Second_Sons_flag.png
Tarihi
İkinci Oğullar, paralı asker gruplarının en eskilerinden biridir. Altın Grup gibilerinin parlak şöhretlerini umursamasalar da bazı ünlü zaferlere imza atmışlardır. 400 yıl önce İkinci Oğullar yanlarında Parlak Sancak paralı asker grubuyla Qohor’a saldıran Khalasara karşı durmuşlardır. Ancak khalasarın büyüklüğünden dolayı savaş alanından kaçmalarına rağmen savaş Qohor’un Üç Bini tarafından kazanılmıştır.

Mero’nun emri altında şeytani bir şöhret kazanmışlardır ve ünleri Westeros’ta dahi duyulmuştur. Buna rağmen hiçbir Özgür Şehir grubu kiralamayınca bu şöhretin bir anlamı kalmamıştır. Bu yüzden grup Yunkai ile anlaşmak zorunda kalmıştır. Çok eskiden İhtilaflı Topraklarda savaştığı biliniyor.

Kültür
Gruba katılan her askerin ismi bir kitaba kaydedilir. Ne zaman katıldığı, nerede savaştığı, ne kadar hizmet ettiği ve ölüm sebebi bu ismin altına yazılır. İkinci Oğullar şuan 4. Kitaptadırlar. Bu kitaplar deriden yapılır ve çelik kancalarla desteklenir. Kitaptaki isşsimler ve bilgiler asırlar öncesne dayanabilir.

Grubun bir geleneği de bu kayıtları kişinin kendi kanıyla yazmasıydı. Ancak daha sonra kanın çabuk silindiğinin anlayınca bundan vazgeçmişlerdir.

Kitapta Yedi Krallık’tan da ünlü isimler var. Aegor Rivers, Altın Grup’u kurmadan önce bir sene boyunca bu grupla çalışmıştır. Parlak Prens Aerion Targaryen ve Gezgin Kurt Rodrik Stark da bu grup için çalışan savaşçılardan bazıları.

Silahlar
Tüm Özgür Şehirler’de bilindiği üzere İkinci Oğullar grubunun silahları ilkel ve keskinliğini kaybetmiş çeliktir. Grupta orijinal çelikten yapılmış silahlar sadece liderlerde bulunur ve diğer askerler ya paslı çelik ya da körelmiş demir silahlar kullanırlar. Bazı gezginlerin söylediğine göere grubun silahları yabanılların sahip olduklarından bile kötüdür.
 
Cevap
#2
bu kadar kalitesiz bir grup nasıl asırlarca yaşayabilmiş
 
Cevap
#3
(05-06-2012, 11:57 AM)yafes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu kadar kalitesiz bir grup nasıl asırlarca yaşayabilmiş

katılıyorum.askerlerdeki kılıçlar paslı,eski ve çürümüş ilginç...
 
Cevap
#4
(05-06-2012, 12:09 PM)Eddard Ned' Stark Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-06-2012, 11:57 AM)yafes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu kadar kalitesiz bir grup nasıl asırlarca yaşayabilmiş

katılıyorum.askerlerdeki kılıçlar paslı,eski ve çürümüş ilginç...

Belki mahalle maçlarındaki gibi eldivenle kaleyi koruyan çocuğun çıplak elle kaleyi koruyan çocukta daha kötü kalecilik yaptığı misalidir.
 
Cevap
#5
savas ekipmani kalitesiyle kaleci eldivenini karsilastirmak pek mantikli degil.
 
Cevap
#6
(06-06-2012, 11:24 AM)yafes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: savas ekipmani kalitesiyle kaleci eldivenini karsilastirmak pek mantikli degil.

Zaten karşılaştırmıyorum.
 
Cevap
#7
bunlar dizide çok farklı gösterildi.. ne ayak?
 
Cevap
#8
Benim bildiğim dizide böyle gösteriliyor, kitapta Daario nun başına geçtiği oluşum Fırtına Kargaları değil miydi?Ikinci oğullar da Esmer Ben in diye biliyorum.
 
Cevap
#9
Spoiler:
 
Cevap
#10
Spoiler:
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci Oğullar phoenix 9 5,633 26-09-2013, 09:31 PM
Son Yorum: UncoSonicGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi