• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


[İlk Bakış] Game of Thrones MMO


#1
Tarayıcı tabanlı olan bu oyunda yazar George R.R. Martin’inde fikir katkılarının olduğunu belirtelim ve bu oyunun tamamen ücretsiz olacağını söyleyelim.

a-game-of-thrones-mmo-20120308072424186-...1_640w.jpg

BigPoint ve Artplant’ın yaklaşan tarayıcı oyunu, George R.R. Martin’in fantastik dünyasının ücretsiz oynanacak bir MMO’su olacak ve bu gerçekten çok iyi olabilir. Artplant, beklentiler herhangi bir fikir vermedi. Oyun şimdilik serinin ilk kitabı olan Taht Oyunları’nın senaryosu üzerine kuruluyor. Westeros alemi bir kaos içinde ve sizlerin görevi de bölge kontrolü için üç topluluktan birinin yanında savaşmak.

flags.png?__cv=a9bc43e128b03f0719ab913ea3fcb200

Oynanabilir alan, kuzeyde Duvardan ve güneyde de Kralın Şehrin’nden daha ötesi olacak ve üç büyük hane başrolde oynayacak. Sizler bir Lannister, Bratheon ve Stark hanelerinden birini seçebileceksiniz ve Kralın Şehri’ne, Kralın Sağ Kolu olmaya çalışacaksınız. Aslında direk sizin haneniz olarak katılmayacaksınız. Bunun yerine daha önemsiz Hanelere katılacaksınız ki bu haneler sizin loncalarınız olacak. Bu loncanızı, üç büyük haneden birine katacaksınız. Bu sistemi kullanarak, örnek olarak eğer loncanızı Lannister hanesiyle birleştirdiyseniz daha sonraları hanenizi değiştirme şansınız olacak. Ayrıca diyelim sen bir Bratheon’sun ve Lannisterlar, Sağ Kol olmaya daha yakın, işte o zaman kendi hanenden ayrılıp başka bir haneye geçebilirsin. Hatta beklide diğer loncalar (yada kişisel haneler diyebiliriz) size taraf değiştirmeniz için rüşvet bile teklif edebilir.

Eğer sizin ana haneniz (yani Lannister, Stark, Baratheon) Kralın Şehrinde sağ kol’un kontrolünü eline alırsa, sınırlı bir süre için ana haneniz ikramiye kazanır. Birini Sağ Kol yapmanın yolu doğal olarak oldukça uzun sürecek. Martin’in bu kurgusu son derece şiddet ve el altından hilekârlıklar yapanlarla dolu. Nihayetinde de oyunun bir PVP olarak inşa edilmesinin sebebi de budur.

a-game-of-thrones-mmo-20120308072427468-...2_640w.jpg

Oyunun başlangıcında işgalcilerden korunacaksınız ama siz Westeros’a doğru yol aldıkça bu koruma daha uzun sürmeyecek. Diğer loncalara katılmış hanelerden saldıranlara karşı savunmasız kalacaksınız. Oyuncu oyuncuya karşı savaş yapabilmesi için bazı alanlar dahil edilecek yani illa ki bir loncaya katılmaz sorunda değilsiniz (ama tabi ki de başlangıçta 3 büyük handen birini seçmelisiniz.) ya da PVP savaşlarına katılmak zorunda değilsiniz. Ama eğer birliklere girmezseniz, yeni zindanlara yada istilalara katılamazsınız. Tüm yüksek kaliteli oyunlar gibi bu oyununda PVP odaklı olacakmış gibi geliyor.

a-game-of-thrones-mmo-20120308072430165-...3_640w.jpg

PVP savaşları küçük arenalarda, dünyanın kullanıma açılmış yerlerinde ve istilalar sırasında olabilecek. Çatışmalar dünya içerisinde gerçekten dinamik bir şekilde rol alacak. Westeros Westerosta yol alan bir taşıma aracına saldırmak yada savunmak gibi oyun belirli nesneler üzerinde size meydan okuyacak. Artplant istilalar ve çatışmaların başladığını bildirmek için bir uyarı sistemi istiyor. Bu sayede saldırılar başlarken oraya yolculuk edebileceksiniz. Oyunun sonuna doğru kalelerin kontrolü için kuşatma savaşları olacak. Eğer bir kaleyi siz alırsanız, size kaynaklar verilecek. Bu kaynakların arasında vatandaş vergileri ve daha birçok şey olacak. En iyisi de yeni bir Sağ Kol atama yetkinizin olabilmesi.

a-game-of-thrones-mmo-20120308072433170-...4_640w.jpg

Gerçek mücadele mekaniği açısından, otomatik saldırı modu olmayacak. WASD tuşları ile hareket edeceksiniz ve 1, 2 ve 3 tuşlarıyla da saldırı (hafif, orta ve ağır saldırılar) yapabileceksiniz. Eğer saldırıları doğru şekilde kombine edebilirseniz, kombinasyonu tetikler ve daha hızlı saldırılar gerçekleştirebilirsiniz ve özel kombolarda yapabilirsiniz. Oyunda katı bir sınıf sistemi olmayacak. Bunun yerine, yeteneklerinizi (skiler) kendiniz seçeceksiniz ve kullanmanız için 60 yakın yetenek sizi bekliyor. Ayrıca oyunda “silah seviyesi” gibi bir sistem olacak ve böyle bir silahı bulmak istiyorsanız çevrenize iyi bakmanız gerek.

a-game-of-thrones-mmo-20120308072421524-...0_640w.jpg

Artplant, oyunun grafikleri ile dizinin aynı olmasını istediğinden HBO ile yakından çalışıyor. Aslında her ikisi de bütün varlığını ortaya koyuyor ve böylece oyunda zırhları ve özel efektleri görebileceksiniz. Oyunun haritası, HBO’nun dizi açılışında kullandığı haritadan olacak ve yine dizideki çoğu müziği de oyunda duyabileceksiniz. Artplant’ın oyunu dizinin tarzına (grafikler, müzikler) sadık kalacak olsa da bazı içerikler oyuna göre değiştirilecek. Buna örnek olarak oyunda büyük ihtimal çıplak sahnelerin olmayacağını söyleyebiliriz ve oyundaki şiddet içeriği de HBO’nun dizide gösterdiği kadar çok olmayacak.

Büyük olasılıkla 2012 sonbahar aylarında bir beta için açılacak, Artplant ve BigPoint oyunu 2012’nin sonunda başlatmayı umuyorlar.


Kişisel görüş: Büyük hanelerin sadece 3 tane olmasına azıcık şaşırdım ama bu eksikliği loncaları kendi hanemiz olarak kurabilmemiz ve bu oyunda BÜYÜK HANE'ye bağlı olmak şartıyla kendi hanelerimizi kurabiliyoruz bu çok iyi. Ayrıca Kralın Sağ kolu olayı çok heyecanlı gibi :). Ve ek olarak oto atak olmaması çok iyi . Ben bu oyunda olacağım kesinlikle.

Blog: http://www.gameofthronestr.com/game-of-thrones-mmo/
 
Cevap
#2
Çeviri için teşekkürler,
Aynı şekilde bende kesinlikle olacağım ama bu kadar ayrıntılı bir oyunun web tabanı halini çok merak ediyorum .D
 
Cevap
#3
Evet katılıyorum oynamak için sabırsızlanıyorum hatta e-maili verdim oyun açıldığı zaman haberim olması için :D
 
Cevap
#4
Oynanacak oyun arıyordum. Denemekte fayda var...
 
Cevap
#5
ben akgezen olayım olmuo mu :) ya da ejder olayım
 
Cevap
#6
Güzel olacaktır beklıyoruz bakalım
 
Cevap
#7
Baya güzel görünüyor tam istediğim tarzda bir oyun :)
 
Cevap
#8
Skyrim tarzında yada Assassins Creed tarzında bir oyun yapsalar bide üzerine güzel sponsor bulsalar tamamdır.Al sana yıllarca oynayabileceğin bir oyun ama niye bu acele dizinin ismini kullanarak 2 tane oyun yaptılar gayet vasattı bakalım gözlerimizi buna diktik hadi hayırlısı.
 
Cevap
#9
Mount and blade warband'ın aynısı gibi gördüm burdan. Bu tür oyunları çok severim.Haliyle GoT oyunu olunca daha bir seveceğim.
 
Cevap
#10
Bu tamamen farklı bir sistem
Karakter yönetmekten çok kalemizi,askerleri geliştirip savaşmaya yönelik,bahsettiğiniz oyunlardan çok farklı bir yapısı var yani
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Game Of Thrones Stratejik RolePlay aturel7 0 392 03-07-2017, 03:45 PM
Son Yorum: aturel7
Koruma Crusader Kings 2 - A Game of Thrones Mod (0.4.1) Rasputin 25 18,453 28-06-2017, 11:00 AM
Son Yorum: JaqenHgar
  Mount&Blade Warband Game of Thrones Mod'u Vamos Bien 191 114,349 23-06-2017, 12:24 AM
Son Yorum: travesikayu
  Mount Blade Warband - Game Of Thrones Mod 3.0 Güncellenmiş Versiyon BozStarkRüzgar 0 677 16-03-2017, 04:09 AM
Son Yorum: BozStarkRüzgar
  Game of Thrones - A Telltale Games Theme Song Kuzey Muhafızı 8 1,476 14-03-2017, 10:47 PM
Son Yorum: Ygritte.Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi