• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat

Jeor Mormont

Jeor Mormont Kargalara nasıl katıldı? Yani soylu bir aileden geliyor Ayı Adasının lordu olabilir ama neden sura katılmış? Oğlu gibi köle ticareti yaptığı için mi ?

Cevap
(21-06-2013, 09:44 PM)Alcatraz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Jeor Mormont Kargalara nasıl katıldı? Yani soylu bir aileden geliyor Ayı Adasının lordu olabilir ama neden sura katılmış? Oğlu gibi köle ticareti yaptığı için mi ?

Oğlu için vazgeçti. Oğlu lord olabilsin diye.
@nyx Sebebin doğru olduğuna eminmisin? Jorah ayı adaları lordu olarak hüküm sürerken yapmadı mı o onursuz şeyleri? Yani Jeor'un sura gitmesinin Jorah'ın onursuzluğuyla alakası var mı?

Cevap
(21-06-2013, 09:48 PM)nyx Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Oglu Jorah Ned Stark'a karsi bir onursuzlukta bulununca dayanamiyor buna

O yüzden değil ya. Yerine oğlu geçsin diye katılıyor Gece Nöbeti'ne..

Cevap
Oğlu turnuvadan sonra bir kadınla evlenince sırf o lord olabilsin diye tüm makamından vazgeçerek gece nöbetine katılıyor.. Fedakar bir baba kendisi.

Cevap
Çok kral adam ya ölmeden önceki son sözleri " oğluma söyleyin siyahları giysin olmuştur."

Cevap
Ben olsam yapmazdım öyle bir şey mesela. Oğlunu çok seviyor olmalı.

Cevap
Kral adamdır Jeor Mormont. Mormontları genel olarak severim, sevdiğim bir hanedir. Jeor da Jorah da kral adamlardır. Danerys'ı hiç sevmem ama Jorah en sevdiğim karakterlerdendir :)

Cevap
benim kızdığım nokta hadi jeor böyle bi hata yaptı. Ned'de sürgün etmiş bunu çok ağır bi ceza bence ama düşününce Ned'in değil GRR Martinin parmağı var bu işte dany stormborn'a yardım için :)

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Teori] Mormont hanesinde Valyrian kılıç mı varmış? inagaddadavida 42 3,471 20-07-2017, 09:19 PM
Son Yorum: creas
  Teori  Jon Snow ve Lyanna Mormont ilişkisi ? mellyildiz 3 693 14-09-2016, 07:45 PM
Son Yorum: kraken04
  Sör Jorah Mormont nerede Olympus 18 2,730 17-01-2015, 10:08 PM
Son Yorum: Sir Nesquik
  naharis gri solucan mormont ? Roose Bolton 19 6,600 11-06-2013, 08:07 PM
Son Yorum: Gökbeyi

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi