• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Joffrey Baratheon

(12-03-2017, 01:13 PM)arminius Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-03-2017, 10:33 AM)Anka Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Safkan Lannister bu kardeşimiz yönetimi zamanında SETÖ'cülere ve hain bölücü Kuzeylilere ödün vermemiş, King's Landing'i refah içerisinde yüzdürmüş ve laikliği korumuştur.

Ancak laikliği ve King's Landing'in bölünmez bütünlüğünü çekemeyen, Baelor Septi'ni kıskanmaktan kuduran dış güçler ve suç odakları, Joffrey I. Baratheon Lannister Kralımızı zehirleyerek şehit etmişlerdir.

Zamanında King's Landing açlık,yoksulluk ve artan suç oranı nedeniyle sefalet çekmiştir.Çıkan bir ayaklanmada bu ergen az daha öldürülüyordu.

Serçeler denen İnanç militanları ölümünden sonra başkente gelmiştir.Onlara ödün vermedi çünkü piyasada yoktular.

Kuzeyliler ise bu salak zalim lordlarını idam edince ayaklanıp oğlunu kral yapıp Demir Tahta diz çökmeye bıraktılar.Kuzeyliler ne hain nede bölücüdür.

Ölümünü ise torununu bu canavar yerine Tommenle evlendirmek isteyen Olenna Tyrell ve Baelish ayarlamıştır.Böylece diyarı Aerys gibi deli zalim bir kraldan kurtardılar.
Bize anlattıkları bu. Ben büyük resim kursuna gitmekteyim.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • svurgun, Zeki Lann

Cevap
Hiç bir insan kötü doğmaz. Onu çevresi kötü yaptı. Düğününde zehirlenmeseydi karısıyla 7 krallığa huzur ve barışı getirebilirdi. Savaşlarla hain kalkışmalarla yenemedikleri cofri reyizi haince zehirlediler :(
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Anka

Cevap
Karakterler bölümünde Joffrey'in ne işi var aga? Karaktersizler bölümüne alalım arkadaşı.
[-] Bu mesajı 3 üye beğendi:
  • arminius, kraken04, svurgun

Cevap
Joffrey ruhen kötü yapılmış, şeytan gibi bir adam olmuştu ama şimdi düşünüyorum da Robert biraz değer verseydi biraz da arkadaşı olsaydı bu kadar kötü olmazdı
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Ar-Phazon

Cevap
(15-04-2017, 02:39 PM)Ulu_Kurt Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Joffrey ruhen kötü yapılmış, şeytan gibi bir adam olmuştu ama şimdi düşünüyorum da Robert biraz değer verseydi biraz da arkadaşı olsaydı bu kadar kötü olmazdı

Yarı katılıyorum. Bence Joffrey gerçek babasını biliyordu ve ne gerçeğinden ne de sahtesinden alması gereken ilgiyi, değeri görmedi. 
Jaime'nin Joffrey'i Cersei ile arasına giren olarak tanımlamıştı. Onun bedenini ruhunu ele geçiren diye. Hatta öfkeliydi Joffrey'e.
Joffrey de bu öfkeyi hissettiğinden iyice yoldan çıkmıştı.

Cevap
@starseh arkadaşım karakter isimlerine çok yeni ve fresh bir form kazandırdı. Jaime yazmaktansa 'Jaimi' yazmak ya da Joffrey yazmaktansa 'Jofjrey' yazmak çok daha inkılapçı bir hareket. Bunu bu foruma bu kadar hızlı kabul ettirdiğin için seni tebrik ediyorum.

Cevap
Daha önceleri de yanlış yazanlar oldu itiraf ediyorum ben de yazdım ama bu.... bir dünya rekoru. Tek bir mesajın için 3 ayrı karekteri ismini 4 farklı şekilde yanlış yazmak üstün bir beceri gerektirir.

Cevap
Adamdır, tommenin yerinde olsaydı cerseiyi yargılatmazdı çocuğun bir karizması vardı. Tywin gibi bir adama karşı gelip laf sokan nadir karakterdir. Ned starkın son anda kellesini aldırmasıyla ve sansaya yaptıklarıyla da gönlümde taht kurmuştur.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Steffon Baratheon Revan31 12 4,969 22-07-2016, 10:00 PM
Son Yorum: AlSahir
  Cassana Baratheon (Estermont) Leydi Gaga 4 2,329 20-07-2016, 06:40 PM
Son Yorum: stannisci
  Tommen Baratheon (Spoiler) Nyks 69 25,603 02-07-2016, 10:53 AM
Son Yorum: casper
  Renly Baratheon rickard 274 60,047 26-06-2016, 10:21 PM
Son Yorum: kraken04
  Shireen Baratheon Old Bear 108 36,172 10-05-2016, 08:48 PM