• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Spoiler] Jon Snow'un Tartışılan Gerçek Adı Açıklandı

(18-06-2017, 11:42 PM)finrod Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-06-2017, 10:41 AM)Starkgaryen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Destina

Önceki Jaehaerys'lerle karsilastirip mi olabilecekleri konusalim? Haberde bahsedildigi gibi Martin'in bu ismi seçmesinin altinda mutlaka bir sebep, bir mesaj vardir. Ve ben de yine haberde söylendigi gibi Jaehaerys I Targaryen ile Jon arasinda bir benzerlik, yakinlik, bag (her neyse artik :D) farkettim. Arabulucu Jaehaerys; Jon'un Yabanillari Gece Nöbetine, hatta sonradan Kuzeylilere kabul ettirmesi. Birde Kral Jaehaerys'in Gece Nöbeti için yaptiklari var, gerçi karisi Kraliçe Alysanne'in yaptiklari demek daha dogru olur ama yine de Jaehaerys I döneminde Gece Nöbetine fazladan toprak verilmis, birde kale insa edilmis Kral ve Kraliçe tarafindan. Alysanne isin para kismini halletmis, Kral ise adamlar göndermis kalenin insaasi için. Yani kisacasi Gece Nöbeti açisindan da hos bir bag var Jaehaerys ve Jon arasinda, tabi önemlidir önemsizdir orasini bilemem Wink
Bunlarin disinda, Jaehaerys'in en yakin arkadasi septon Barth'mis; Jon'un en yakin arkadasi ise Üstat Sam. Bence böyle diyebiliriz Biggrin Tabi biri septon, digeri üstat, bu ikisi birbirinden çok farkli ama yine de bir septon'un veya bir üstadin bir Kralin en yakin arkadasi olmasi durumu da farkli.
Jaehaerys iyi bir adammis, hatta rahatlikla söyleyebilirim, kendisi Yedi Kralligin gördügü en iyi Kral'di. Ama tek basina degildi tabi, yaninda Barth vardi, ama daha da önemlisi sag kolu Kraliçesi Alysanne, nam-i diger Iyi Kraliçe vardi (evet,  bunu yazarken aklima Dany geldi Biggrin ) Ikisi birlikte diyari uzun yillar baris ve huzur içinde yönetmisler.

Ben kitapta gördüğü rüyadan ve Jon'un en değer verdiği şövalyenin Aemon olduğu ve Rheagar'ın Üstat Aemon'a duyduğu büyük saygıdan dolayı oğluna onun ismini koyduğunu ve Jon'un da içgüdüsel olarak adaşı olan şövalyeyi kendisine yakın hissettiğini düşünüyorum. Gelgelelim Jaehaerys de olabilir ismi hatta o da güzel olur. Öyle bir karakter ki Jon Ejderha Şövalyesi Aemon gibi olabilecek dövüş yeteneği, Jaehaerys olabilecek kadar da diplomasi yeteneği mevcut 16 yaşındaki haliyle (kitaba göre). 

Jaehaerys olduğunu kabul edecek olursak benzerliklere güzel değinmişsiniz. İsminin birincisinin Nöbete yardımı Jon'un ise bizzat hizmeti. En yakın arkadaşı destekçisi olan bir septon. Jon'da ise Sam ve 6. kitapta evine dönmesi muhtemel bir Bran var. Ve dananın kuyruğunun koptuğu yer olan müstakbel eşi :) Şu seride kıymetli karakterlerin başında olduğu için herkesi yanına konduramıyoruz haliyle. Şahsi fikrim kendisinin Val ya da Sansa ile evlenmesinin daha iyi olacağıdır. Dany bir Targaryen yani akrabası olduğu için onunla evlenmesi paramparça olan Krallığı kurtarması için gereken diplomatik evliliği sağlamayacaktır. Yoksa Dany ile evlenmesinin benim için mazuru yoktur. Jaehaerys'in Kraliçesinin lakabı "İyi" dir. Buna ise en çok benzeşen karakterin pek çok povda gördüğümüz üzere Sansa olacağını düşünüyorum. Aklıma hemen Kral Topraklarında isyan öncesi Joffrey'in önüne çıkan adamı azarlamak üzere olan Joffrey'i vazgeçirmesi ve adamı yatıştırıp yollatması geliyor. Ama geri kalanına engel olamazdı zaten :)

Jaehaerys'in diplomasi yeteneği ile ilgili sadece bilgi kırıntılarımız var. Ama Jon tam 5 kitap boyunca gözümüz önünde. Bütün ailesinin haz etmediği bir Lannister olan Tyrion ile daha seri başında arkadaş oldu. Jaime ve Cersei'yi dikkatlice gözledi Bran'ın da belirttiği hiçbir şey kaçırmayan gözleriyle. Stark kanından gelen gururu var ama Kara Kale'de Donal Noye un önerisini dinleyip müttefik edindi. Mance gibi kurnaz bir adamı kandırabildi piçliğini kalkan gibi kullanarak. Stannis gibi zor bir Kralla diplomasi yürüttü ve tek kale vermekle paçayı yırttı hatta 2-3 bin yabanılı Kraldan alabildi :) Nihayetinde Özgür Halkı diyara davet etti. Bir yoruma göre barış,uzlaşma düşmanla yapılan anlaşmadır. Bir anlaşma için de iki tarafın ortak noktasının veya ortak hedefinin olması gerekmekte. Jon'da ise bunu gözlemleyecek göz ve sezecek bilgelik fazlasıyla mevcut. 

Artık son yapacağı bir şey var. Ötekilerle ya olmak istediği Aemon gibi savaşacak ya da Jaehaerys gibi uzlaşacak. Hangisini yaparsa yapsın o bu serinin kahramanıdır.
Sayın Elf Beyi:
Tarih illaki %100 tekrar edicek diye bir şey de yok. GRRM bir sürü süpriz yapacaktır bu karakterle ilgili. Kitapta dirildikten sonra Jon'un hayata bakışı falan kitapta bunları daha henüz göremediğimiz için tahmin yapmak zor. Jaehaerys iyi bir diplomattı evet fakat Jon daha kitapta yeni öldü yani Gece Nöbetçileri ile Wildlings arasındaki çizgiyi idare edemedi.  Yani kısaca şunu söylemek istiyorum yazar Jon'un gerçek ismini şöyle koymuş olabilir mesela: Rhaegar kendi dedesinin ismini koymak istemiş olabilir yani bu durumda Jaehaerys'e benzemesi gerekmiyor. Tower of Joy sahneleri tamamlanmadan tam çıkarım yapamayız.

Cevap
(19-06-2017, 12:17 AM)JaqenHgar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-06-2017, 11:42 PM)finrod Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-06-2017, 10:41 AM)Starkgaryen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Destina

Önceki Jaehaerys'lerle karsilastirip mi olabilecekleri konusalim? Haberde bahsedildigi gibi Martin'in bu ismi seçmesinin altinda mutlaka bir sebep, bir mesaj vardir. Ve ben de yine haberde söylendigi gibi Jaehaerys I Targaryen ile Jon arasinda bir benzerlik, yakinlik, bag (her neyse artik :D) farkettim. Arabulucu Jaehaerys; Jon'un Yabanillari Gece Nöbetine, hatta sonradan Kuzeylilere kabul ettirmesi. Birde Kral Jaehaerys'in Gece Nöbeti için yaptiklari var, gerçi karisi Kraliçe Alysanne'in yaptiklari demek daha dogru olur ama yine de Jaehaerys I döneminde Gece Nöbetine fazladan toprak verilmis, birde kale insa edilmis Kral ve Kraliçe tarafindan. Alysanne isin para kismini halletmis, Kral ise adamlar göndermis kalenin insaasi için. Yani kisacasi Gece Nöbeti açisindan da hos bir bag var Jaehaerys ve Jon arasinda, tabi önemlidir önemsizdir orasini bilemem Wink
Bunlarin disinda, Jaehaerys'in en yakin arkadasi septon Barth'mis; Jon'un en yakin arkadasi ise Üstat Sam. Bence böyle diyebiliriz Biggrin Tabi biri septon, digeri üstat, bu ikisi birbirinden çok farkli ama yine de bir septon'un veya bir üstadin bir Kralin en yakin arkadasi olmasi durumu da farkli.
Jaehaerys iyi bir adammis, hatta rahatlikla söyleyebilirim, kendisi Yedi Kralligin gördügü en iyi Kral'di. Ama tek basina degildi tabi, yaninda Barth vardi, ama daha da önemlisi sag kolu Kraliçesi Alysanne, nam-i diger Iyi Kraliçe vardi (evet,  bunu yazarken aklima Dany geldi Biggrin ) Ikisi birlikte diyari uzun yillar baris ve huzur içinde yönetmisler.

Ben kitapta gördüğü rüyadan ve Jon'un en değer verdiği şövalyenin Aemon olduğu ve Rheagar'ın Üstat Aemon'a duyduğu büyük saygıdan dolayı oğluna onun ismini koyduğunu ve Jon'un da içgüdüsel olarak adaşı olan şövalyeyi kendisine yakın hissettiğini düşünüyorum. Gelgelelim Jaehaerys de olabilir ismi hatta o da güzel olur. Öyle bir karakter ki Jon Ejderha Şövalyesi Aemon gibi olabilecek dövüş yeteneği, Jaehaerys olabilecek kadar da diplomasi yeteneği mevcut 16 yaşındaki haliyle (kitaba göre). 

Jaehaerys olduğunu kabul edecek olursak benzerliklere güzel değinmişsiniz. İsminin birincisinin Nöbete yardımı Jon'un ise bizzat hizmeti. En yakın arkadaşı destekçisi olan bir septon. Jon'da ise Sam ve 6. kitapta evine dönmesi muhtemel bir Bran var. Ve dananın kuyruğunun koptuğu yer olan müstakbel eşi :) Şu seride kıymetli karakterlerin başında olduğu için herkesi yanına konduramıyoruz haliyle. Şahsi fikrim kendisinin Val ya da Sansa ile evlenmesinin daha iyi olacağıdır. Dany bir Targaryen yani akrabası olduğu için onunla evlenmesi paramparça olan Krallığı kurtarması için gereken diplomatik evliliği sağlamayacaktır. Yoksa Dany ile evlenmesinin benim için mazuru yoktur. Jaehaerys'in Kraliçesinin lakabı "İyi" dir. Buna ise en çok benzeşen karakterin pek çok povda gördüğümüz üzere Sansa olacağını düşünüyorum. Aklıma hemen Kral Topraklarında isyan öncesi Joffrey'in önüne çıkan adamı azarlamak üzere olan Joffrey'i vazgeçirmesi ve adamı yatıştırıp yollatması geliyor. Ama geri kalanına engel olamazdı zaten :)

Jaehaerys'in diplomasi yeteneği ile ilgili sadece bilgi kırıntılarımız var. Ama Jon tam 5 kitap boyunca gözümüz önünde. Bütün ailesinin haz etmediği bir Lannister olan Tyrion ile daha seri başında arkadaş oldu. Jaime ve Cersei'yi dikkatlice gözledi Bran'ın da belirttiği hiçbir şey kaçırmayan gözleriyle. Stark kanından gelen gururu var ama Kara Kale'de Donal Noye un önerisini dinleyip müttefik edindi. Mance gibi kurnaz bir adamı kandırabildi piçliğini kalkan gibi kullanarak. Stannis gibi zor bir Kralla diplomasi yürüttü ve tek kale vermekle paçayı yırttı hatta 2-3 bin yabanılı Kraldan alabildi :) Nihayetinde Özgür Halkı diyara davet etti. Bir yoruma göre barış,uzlaşma düşmanla yapılan anlaşmadır. Bir anlaşma için de iki tarafın ortak noktasının veya ortak hedefinin olması gerekmekte. Jon'da ise bunu gözlemleyecek göz ve sezecek bilgelik fazlasıyla mevcut. 

Artık son yapacağı bir şey var. Ötekilerle ya olmak istediği Aemon gibi savaşacak ya da Jaehaerys gibi uzlaşacak. Hangisini yaparsa yapsın o bu serinin kahramanıdır.
Sayın Elf Beyi:
Tarih illaki %100 tekrar edicek diye bir şey de yok. GRRM bir sürü süpriz yapacaktır bu karakterle ilgili. Kitapta dirildikten sonra Jon'un hayata bakışı falan kitapta bunları daha henüz göremediğimiz için tahmin yapmak zor. Jaehaerys iyi bir diplomattı evet fakat Jon daha kitapta yeni öldü yani Gece Nöbetçileri ile Wildlings arasındaki çizgiyi idare edemedi.  Yani kısaca şunu söylemek istiyorum yazar Jon'un gerçek ismini şöyle koymuş olabilir mesela: Rhaegar kendi dedesinin ismini koymak istemiş olabilir yani bu durumda Jaehaerys'e benzemesi gerekmiyor. Tower of Joy sahneleri tamamlanmadan tam çıkarım yapamayız.

Öncelikle tarihin tekerrür edip etmeyeceğini bile bilemiyoruz. Çünkü Ötekilerin nasıl durdurulduğunu bilemiyoruz henüz. Son Kahraman onlarla savaştı ve zafer mi kazandı yoksa uzlaştı mı kesinlik yok. Dolayısıyla Jon'un seçeceği yol kendince özgünlüğünü koruyacaktır şimdilik. Gece Nöbetçileri ve Özgür Halk arasındaki çizgiyi idare meselesine gelince; Jon emri altındaki iki kaleye Özgür Halk'tan kimseleri yolladı onları kullanmayı kullandırtmayı başardı. Yeni açılan kalelere de başlarında Nöbetten bir olacak şekilde yabanıl garnizonu kurdu. Özgür Halk'ın kendince itaat etmesini sağladı. Bu bile azımsanamayacak bir başarı. Karşı çıkan azınlığa gelince o derece salaklar ki binlerce Yabanılın arasında ve Jon'un destekçilerinin arasında Lord Kumandanı bıçaklayacak kadar salaklar. Bu adamlara ne anlatırsan anlat dinlemezler. Janos Slynt gibi kafalarının vurulması lazım. Liddle ya da Wull kabilesinden biri bile Jon'un yabanıl çocuklarını babaları itaat etmedikleri takdirde idam edeceğini belirttiğinde uzlaşmaya uyması bile Jon'un yürüttüğü hassas diplomasinin bence başarılı olduğunu gösterir. Hatta Alys ve Thenn arasındaki evliliğe bile iştirak ediyorlar. Bu kabileler de Nöbet gibi Yabanıllardan çok çekmiş kabilelerdir unutmayalım. Tarihin tekerrür edip etmeyeceğini henüz bilemiyoruz çünkü tarihi bilemiyoruz en başta belirttiğim gibi. Burada eldeki verilerle ve iki farklı örnek olan atasından hangisinin yolunu izleyebileceğine dair varsayımda bulunuyoruz sadece.

Cevap
@MaesterLord

"Kesinlikle alakasi var" demekle olmuyor iste, bana o alakayi anlatin. Jon-Arya veya Jon-Sansa ile bir sorununuz yokken, neden Jon-Dany sorun oluyor? Neden bu birliktelik diziyi bir pembe diziye dönüstürüyor? Sadece düsüncenizi degil, düsüncenizin altinda yatan sebepleri de anlatin. Gerçekten bilmek istedigim için soruyorum.
Sunu da belirteyim, benim Arya veya Sansa ile bir derdim yok, ikisini de severim. Ve Jon biriyle olacaksa eger, o kisi Dany disinda da kim olursa benim gözümde dizi bir pembe diziye dönüsmez hiçbir sekilde. Ben Dany-Jon isterim, bunun sebebi bu ikiliyi seviyor olmam degil sadece; birlikteliklerinin Westeros'u daha iyi bir gelecegi olan bir yer haline getirebilecegine inaniyorum. Hikayenin aci-tatli sonunun tatli kismi için benim temennim bu, diziyi izlerken de, kitaplari okurken de. Olursa sevinirim, olmazsa biraz üzülürüm tabi ama bu kadar yani, ötesi yok.
Yani sorun ne tam olarak anlamiyorum. Ask'in ön planda olabilmesi durumu mu? Sizin için bilemem ama benim gözümde ask ASOIAF evreninde önemli bir yere sahip. Birçok büyük olayin temelinde ask var. En basta Rhaegar ve Lyanna; bu ikili birbirlerine asik olmuslar ve devaminda koca bir diyar kana bulanmis. Veya Robb asik olmus ve bu ask onun sonunu getirecek ihanetin, hata Kuzeyi paramparça edecek olaylarin temeli olmus. Cersei-Jaime ikilisinin birbirlerine duyduklari askin nelere yol açtigini düsünün. Ama iste bu zamana kadar ask Westeros'da hep savaslara, ihanetlere, kaoslara sebep olmus. Ask hep yikim getirmis. Ben bu sefer, kitap serisinin ve dizinin hayrani olarak, askin Westeros için huzur ve barisin temelini olusturmasini istiyorum. Güzel seyler olsun artik, yeter yaa!  :D

Yine ayni seyi yapmissiniz; düsüncelerinizi, izlenimlerinizi söylüyorsunuz sadece, bunlarin açiklamasini yapmiyorsunuz. Biz tartismiyoruz aslinda su an, çünkü ben sizin tam olarak ne düsündügünüzü bilmiyorum.
5 ve 6.sezonda ne oldu da dizi pembe diziye dönüstü? Bunu saglayan olaylar nedir? Ayrica insanlarin Dany-Jon birlikteligini kaldiramadiklarini söyleyip genelleme yapmayin, benim de içinde bulundugum büyük Dany'ci kitlesi bunu gayet hos karsiliyor. Tabi kabul etmem gerekir ki bu kitlenin yarisi "Dany-Jon kalp kalp kalp!!!" kafasinda ama bir yarisinin da benim gibi belirli sebepleri var.

R+L=J olayi kitaptan geliyor, yani tam emin degilim ama diziyi bunun için elestiriyorsaniz, bu biraz anlamsiz. Martin'in eserinin haklarini görüstügü diger senaristler veya yapimcilar yerine HBO'ya satmasinin sebebi "Jon Snow'un annesi kim?" sorusuna D&D'nin dogru cevabi vermis olmalaridir. 
R+L=J'den hoslanmiyorsaniz, o halde kitap serisini de o kadar çok begenmiyorsunuz? Hani size göre henüz tam olarak bilmedigim sebeplerden dizinin pembe diziye dönüsmesi sizi diziden soguttuysa, R+L=J sizi seriden de sogutmustur.

Kimse "Seride de Jon-Dany olacak" demiyor, "olma ihtimali var" diyor, "imkansiz degil" diyor. Kimse emin konusmuyor, serinin sonunu direkt tahmin etmiyor yani. Bu olay kitaplar için düsünülmüs, yapilmis onlarca olasiliktan ve tahminden sadece biri, olayi bu kadar büyütmeyin. Ayrica bu hikaye sonsuza dek sürmeyecek, Martin bir son yazacak buna, her seyi bir çözüme kavusturacak. Olur da Jon-Dany bu çözümün bir parçasiysa anti Dany'cilerin çikip da buna bir sey demeye hakki yok. Ya da mesela Martin sonunda Dany'yi çok rezil bir sekilde öldürecekse Dany'cilerin isyan etmeye de hakki yok. Yarattigi hikaye için uygun gördügü son neyse onu yazacaktir; bu kimilerini üzecek, kimilerini mutlu edecek. Neyse yani Dany-Jon için "Kitabin tutmayacak versiyonu" dediginiz için yaziyorum bunlari, biraz komik olmus, mizikçilik yapmak gibi  Biggrin Sirf sizin begendiginiz bir son oldu diye efsane olmus bir edebiyat eseri gözünüzde degersizlesebilir yani? Resmen bunu demeye getiriyorsunuz. Ben kendi adima konusayim; Martin hikayenin sonunu son kitabin yarisinda, hatta isterse en basinda açik etsin, ve bu son benim hiç hosuma gitmesin, önemi yok, bunlar hiçbir sekilde yazdigi eserin degerini düsürmeyecektir benim gözümde. Sonuçta ben kimim ki adamin kendi yarattigi hikayeye biçtigi son yüzünden, sirf begenmedigim için, afedersiniz, b*k atayim?

@finrod

Bu ne güzel bir yorum böyle Redface
Sadece düsüncelerinizi söylememis, açiklamasini da yapmissiniz. Benim tek istedigim bu valla Biggrin  Ayni fikirde olmak zorunda degiliz hiçbirimiz, sadece düsüncelerimizin sebeplerini karsi tarafa güzel güzel açiklayalim böyle, aksi halde yaptigimiz anca anlamsiz laf alisverisi oluyor. Cidden tesekkürler bu güzel yorum için.

Ben de Aemon olacagini düsünüyordum :)

Dany Jon'un akrabasi evet ama bu biraz sözde bir akrabalik. Targaryen oldugu ortaya çiktiginda bile Jon'un esasinda bir Kuzeyli oldugu gerçegi degismeyecek. Jon birden Valyria kökenli bir güneyli olmayacak, kimsenin de ona o gözle bakacagini sanmiyorum. Yani Dany ile akraba olsalar da Jon yine de Kuzeyi temsil ediyor olacak. Yani bu durumda Jon-Dany evliligi Westeros için önemli, yararli, birlestirici bir etken olacaktir, özellikle de Akgezenler tehlikesi konusunda. Kitap serisinde daha oralara gelmedik ama Akgezenler'e karsi yapilacak savasta Dany ve ejderhalari dizide olacagini tahmin ettigimiz gibi kitapta da önemli rol oynayacaklardir. Jon ve Dany'nin karsilikli olarak birbirlerine ihtiyaçlari var. Dany 7 Kralligi istiyor, istisnasiz. Jon'un en büyük derdi Akgezenler tehlikesi. Dany bunu ögrendiginde onun da en büyük derdi Akgezenleri yenmek olacaktir, aksi halde zaten Kraliçesi olabilecegi bir 7 Krallik kalmayacak, hatta insanlik diye bir sey kalmayacak, bunun bilincinde olacaktir, kafasini kuma gömecek degil. Ama Dany Akgezenler savasindan zaferle ayrildiklari taktirde ne olacagini da düsünecektir. Dedigim gibi Kuzeyi isteyecektir ama Akgezenlere karsi birlikte savastigi Kuzeyli halkla savasmak da istemez fakat mecbur kalirsa savasir da. Karakteri böyle, inat iste, kafasinin dikine gidiyor hep. Bu savasi engelleyebilecek tek sey bir evlilik olur, ve olumlu da karsilanir çünkü onca vahsetten sonra kimse, bagimsizliklari için Kuzeyliler bile daha fazla ölüm istemez, mantikli olan bu bence, ki ayrica Dany onlarin sevgi veya saygisini kazanmis olur muhtemelen, ya da her ikisini birden, ve Kuzeyliler Dany'nin Kralliginin bir parçasi olmaktan o kadar da rahatsiz olmazlar, hele ki Kral her ne kadar Targaryen olsa da bir Kuzeyli olarak gördükleri Jon olacaksa (tüm bunlar sadece olabilebileceklerin degerlendirmesiydi, böyle olacagini iddia etmiyorum, Dany-Jon birlikteligi düsüncesinin yarattigi ihtimaller üzerinden bir tahmin sadece. "He bak iste kolay tahmin ediliyor!" diyen de olmasin lütfen, dizinin sonuna yaklastik, çözüme gidiyoruz, bundan sonra tahmin yürütmek elbette daha kolay olacaktir. Kitap için ise, her ne kadar dizi farkli yoldan ilerlese de hikayenin ana konularindan kopmus degil ve bu yüzden kitapta olabilecekler konusunda ipucu veriyor, hatta dizi yüzünden epey spoiler yiyoruz bana göre). Neyse yani ittifak olacak kesinlikle ama daha saglam olmasi için evlilik iyi olur, yoksa sonu yine savasla bitebilir.
Val-Jon evliligi Kuzeyliler ile Özgür Halk arasindaki iliskilerin düzelmesi için yararli olur. Sansa-Jon evliligi ise Kuzey için iyi olur. Ama bunlarin ikisi de esas tehlike karsisinda, Westeros'un gelecegi konusunda Dany-Jon evliliginin yaratacagi kadar etki yaratmaz.
Bu arada "Iyi Kraliçe" ünvanindan dolayi Alysanne ile Sansa'yi benzetmissiniz. Sansa iyidir, ona lafim yok ama Dany kötü biri mi?   Biggrin Yaa bu arada aklima geldi simdi, geçenlerde Sophie Turner (Sansa) ile kisa bir röportaj yapmislar ve Sansa'nin yeni Cersei olma yolunda ilerledigini söylemis yanlis anlamadiysam veya yanlis hatirlamiyorsam. Sansa'cim, sakin ha. Sansa'sin sen, Sansa kal, hirsli ol, yeri geldiginde acimasiz ol ama psikopatlasma.

Akgezenlerle savasmaktan baska çareleri yok, uzlasacak tiplere benzemiyor onlar.

Uzun paragraflar yazmayali epey olmustu, iyi geldi Tongue
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • DuaL

Cevap
Benim de bir örneğim olacak şimdi. Yüzüklerin Efendisindeki Aragorn ile Arwen'in evlenmesi pembe bir film nasıl yapmadıysa bana göre kim kiminle evlenirse evlensin Game of Thrones pembe bir dizi olmaz.
[-] Bu mesajı 5 üye beğendi:
  • JaqenHgar , Madame Bourjois, merveeedag, MimarBrandonStark, Starkgaryen

Cevap
deny jon istemiyorum 
1 hala yiğenler bir hala olarak midem kalkıyor 
jon sansa istiyorum çünkü kuzenler akrabalarımda kuzen evliliği var ben yapmayacak olsam da gözüme o kadar iğreti gelmiyor ve sansa 3 bölgenin birden desteğini sunacak jona kuzey vadi ve nehirova deny nin sadece ejderhaları var bu da 2. nedene geliyor 
2 jon deny evliliğini istemiyorum çünkü targeryanlar bribirleriyle evlendi ne oldu kaç tane iyi kral yada kraliçe normal bir aile yaşamı çıktı 2 3 5 tane 300 yılda biri iyi olsa bile kral kraliçe yerine geçen onun yaptığını bozdu yıktı geçti ne zaman westerosta sorun olsa ejderhalar yüzünden kimse şikayet edemedi artık bu düzen değişmeli şimdi deny jon da farklı mı olacak onlar iyi olacak ama çocukları çocuklarının çocukları yine aynı düzene dönülecek ejderhasızda kral kraliçe olunabilmesi için targeryanlarında hizaya gelmesi lazım bunun içinde ensest evlilik bitmeli bana göre
  • casper

Cevap
aemon olması çok iyi olur bunun dışında istemesem de jon - dany kesin gibi, kitaptaki aegon karakterini jonla birleştirecekler(edricle gendry gibi) zaten yaşlarıda birbirine yakındı.

Cevap
(19-06-2017, 12:02 PM)starseh Nickli Kullanıcıdan Alıntı: deny jon istemiyorum 
1 hala yiğenler bir hala olarak midem kalkıyor 
jon sansa istiyorum çünkü kuzenler akrabalarımda kuzen evliliği var ben yapmayacak olsam da gözüme o kadar iğreti gelmiyor ve sansa 3 bölgenin birden desteğini sunacak jona kuzey vadi ve nehirova deny nin sadece ejderhaları var bu da 2. nedene geliyor 
2 jon deny evliliğini istemiyorum çünkü targeryanlar bribirleriyle evlendi ne oldu kaç tane iyi kral yada kraliçe normal bir aile yaşamı çıktı 2 3 5 tane 300 yılda biri iyi olsa bile kral kraliçe yerine geçen onun yaptığını bozdu yıktı geçti ne zaman westerosta sorun olsa ejderhalar yüzünden kimse şikayet edemedi artık bu düzen değişmeli şimdi deny jon da farklı mı olacak onlar iyi olacak ama çocukları çocuklarının çocukları yine aynı düzene dönülecek ejderhasızda kral kraliçe olunabilmesi için targeryanlarında hizaya gelmesi lazım bunun içinde ensest evlilik bitmeli bana göre
Katila katila yaziyorum. Bilimsel olarak zaten yakin akraba evlilik sonucu dogan cocuklarin zayif ve hastalikli olma ihtimali yüksek. Targeryan evladinin deli-normal dogma ihtimali 50-50. Diyelimki Dany gibi akilli başli evlere şenlik (hoş en son yosunlarla konuşuyordu. Baska emare yok) bir targeryan cikti, herseyi duzene soktu. Diyelimki bunlarin da evlatlari iyi cikti. En son bi deli cikacak sonucta herseyi berbat edecek. Yikmak yakmak bir saniyeni alir, yapmaksa yillari. Diyar böyle riski alamaz. Iyisi mi Dany kendine baska birini bulsun. Jon'u Sansaya biraksin. (Surda kavustuklarinda abi kardes kucaklasmasi gibi gelmedi bana nedense ikisinin). Jon targeryan olarak tahta gecer, Sansa da kralice olur. Hem böylesi Cercei'nin kehanetine de (Daha genc ve guzel biri yerini alacak) uyuyor. Dany de genc ve guzel ama Cercei'nin Sansaya özel zulmü ve eziyetini hatirlarsak böylesi daha beklenmedik bir darbe olurdu Cercei icin. Cunku muhtemelen Cercei su an o kehanetteki kisinin üzerine gelmekte olan Dany oldugunu düşünüyordur.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
  • starseh

Cevap
Azor Ahai'nin savaşçı değil de diplomat, arabulucu olduğu ile alakalı bir teori okumuştum. Eğer isim gerçekten Jaehajgas ise I. Jaehaijgas ile alakalı olabilir. Ama ben yine de Aemon diyorum. Gerek Rhaegar ile olan yakınlıkları, gerekse Aemon Targaryen'ın kişiliği, duruşu ile bir baba olarak Rhaegar en sevdiği akrabasının ismini koymuştur.
  • Oathkeeper

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Mutlu Jon Snow'un Gerçek Adı Dudak Okuyarak Öğrenildi slayerss 38 5,735 07-07-2016, 02:17 PM
Son Yorum: Queen Arianne
  7.Sezon Yönetmenleri Açıklandı canerj 5 929 30-06-2016, 06:51 PM
Son Yorum: kraken04

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi