• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kitaplarla İlgili Bir Sorun

Merhaba, kitapları yaklaşık bir yıl önce bitirdim ve o zamandan beri yeni kitabı bekliyorum. Bu süre zarfında diziyi de izledim fakat kafam epeyce bir karıştı. Ayrıca kitapta bolca karakter, hane ve başlı başına bir tarih olduğu için kitaptaki büyüklü küçüklü ayrıntıları ve olayları unuttuğumu fark ettim. Bazen çok önemli karakterlerde bile "bu kimdi ya?" diye düşündüğüm oldu (örneğin Arianne Martell) Bu konu hakkında bir öneriniz var mı? Kitaplar çok fazla olduğu için de tekrar okumayı göze alamıyorum. Yeni kitap çıktığında da sürekli durup bu neydi şu neydi diye düşünmek de okuma zevkimi çok azaltacaktır diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım :) Teşekkürler...

Cevap
Merhaba. Unuttuğunuz olaylar veya karakterler olduğunda viki sayfasına bakmanızı öneririm.
http://viki.gameofthronestr.com/Ana_Sayfa
Burada sadece hikayenin "bugünü" değil, Asoiaf evreninin tarihinde yaşanmış olaylar ve yaşamış karakterler hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Queen Arianne , Zeki Lann

Cevap
Aynen vikiye bakman senin yararına.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Zeki Lann

Cevap
Vikiyi talan ettikten sonra (Talan etmek baya bir uzun sürer) kitapları bilinçli bir şekilde bir daha okuyorsun. Sonra soru işareti falan kalmıyor.
  • Zeki Lann

Cevap
Arkadaşlar yazmayı unutmuş, Viki bu konuda sana çok yardımcı olucakdır.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • MANnderly, Zeki Lann

Cevap
Vikiye gir kurcala oraları. Kitap hakkında yüzlerce Türkçe video var, youtube'dan izleyebilirsin. İngilizcene güvenirsen, İngilizce vikiye ve video içeriklerine bak. Forum'un blog kısmında da çok güzel yazılar var, tavsiye ederim. Aklına takılan bir şey oldu mu dön buraya forum ne için var :) Büyük Facebook sayfaları ve gruplarında da güzel muhabbetler dolanıyor. Bazı ortamlarda örneğin kızıl düğün povu şu sayfada başlıyor gibi şeyler bulabilirsin önemli olayları yeniden okumak isteyebilirsin. Ben mesela kızıl düğünü üç kez okudum.  Ve bir de o kadar olaydan sonra ilk kitabı okumak çok yararlı, Robert'ın hayatta ve Eddard'ın el olduğu povlar özellikle Eddard povları geçmişten göndermeler içeriyor daha iyi anlarsın. Ve ben şahsen Robert'ı sevdiğim için ilk kitabı tekrar okumuştum sırf Robert okumak için. Her ne kadar pov olmasa da... Yapılacak şeyler çok fazla var bu zaman zarfında. Değerlendir derim..
  • Zeki Lann

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Help Kitaplarla İlgili Bir Soru ProSensinO 38 4,387 12-06-2017, 10:06 PM
Son Yorum: Mummers Dragon
  warglıkla ilgili bir soru rhollor 19 5,609 05-03-2017, 02:48 PM
Son Yorum: starseh
  yabaynıllarla ilgili önemli !! calipso 6 1,651 22-05-2016, 05:46 PM
Son Yorum: Jesus
  Ejderhaya binecekler ile ilgili bir soru? Arya _ Stark 15 5,235 27-10-2014, 10:02 PM
Son Yorum: Kış Lordu
  Son kitap ile ilgili bir bilgi Cem Blackfyre 2 1,162 25-05-2014, 07:49 PM
Son Yorum: Dean Winchester

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi