• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Kız ve Kurt (Red Riding Hood) - 2011


#1
redridinghood620x242.jpg

Alacakaranlık’ın yönetmeninden Kırmızı Başlıklı Kız hikayesi…

Catherine Hardwicke’nin yönettiği ve Gary Oldman, Amanda Seyfried, Billy Burke, Virginia Madsen, Michael Shanks, Lukas Haas, Julie Christie, Cainan Wiebe, Michael Hogan, Shiloh Fernandez, Adrian Holmes, Christine Willes, Cole Heppell, Darren Shahlavi, Jen Halley, Max Irons ve Shauna Kain’in oynadığı Kırmızı Başlıklı Kız (Red Riding Hood), 11 Mart 2011’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Tür: Gerilim, Dram
Gösterim Tarihi : 11 Mart 2011
Yönetmen: Catherine Hardwicke
Senaryo: David Johnson
Yapım: 2010, ABD
Oyuncular: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Billy Burke, Virginia Madsen, Michael Shanks, Lukas Haas, Julie Christie, Cainan Wiebe, Michael Hogan, Shiloh Fernandez, Adrian Holmes, Christine Willes, Cole Heppell, Darren Shahlavi, Jen Halley, Max Irons, Shauna Kain.

Valerie (Amanda Seyfried) iki erkek arasında kalmış genç ve güzel bir kızdır. Köyün en güzel kızı Valerie, gönlünü yoksul Peter’ a (Shiloh Fernandez) kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry (Max Irons) ile evlendirmek istemektedir. Birbirini kaybetmek istemeyen âşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanır. Valerie’ nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür.

Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.

Köy halkı intikam almak için, ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Salomon (Gary Oldman)’dan yardım isterler. Lakin pederin gelişiyle hiç beklemedikleri bir gerçeği öğrenirler. Kurt gündüzleri insan kılığında dolaşıyordur ve içlerinden herhangi birisi olabilir.

Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir. Valerie şüpheli ve … yem olmuştur.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Intouchables(2011) Tremond Snow 0 52 15-08-2017, 10:51 PM
Son Yorum: Tremond Snow
  Robin Hood RobbSnow 39 13,036 08-03-2013, 11:36 AM
Son Yorum: Maxcaiser
  İçinde Yaşadığım Deri (2011) Aslı* 4 2,649 31-07-2012, 01:52 PM
Son Yorum: Aslı*
  THOR 2011 Jon Snow 8 4,311 24-06-2012, 09:00 PM
Son Yorum: SonjaGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi