• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat

[Teori] Kral Jaime Lannister

(08-01-2017, 11:38 PM)çılgınkörfez Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir daha Jamie yazanı görürsem yemin ediyorum bundan sonra Next Stark yazarım ben de. Sırf Jaim yazdı diye 3 ay @kraken04ü dışladık oyunlarımıza almadık. Lokman hanım siz yenisiniz forumda üzerinize alınmayın şimdilik genel konuşuyorum.
Bekir cem her an duştan çıkabilir.

Cevap
@Ser Bronn @kraken04 @QueenArianne bir kaç kişi daha var bu ekipte. Sizlerin içinde olduğunuz hafif tartışma ortamlı trollemeli muhabbetleri çok seviyorum. Bugün forumu kurcalarken aklımdan geçti bu şimdi konuda gördüm. Devam sevgili arkadaşlar, umarım korursunuz bu havayı :)

(08-01-2017, 12:11 PM)Queen Arianne Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Jimea tahta geçebilir bence de. Son karakter gelişimleriyle kendisi benim en sevdiğim Lannister oldu. Onun dışında yapılan adaletsizliklere asla gözünü bağlamadı. Hatta KL'de bunlara sesini çıkaran tek kişi oldu. Cersei'yi öldürmesiyle birlikte metaforik olarak Cersei'yi seven Jimea da ölür. Ve yeni bir Jimea olur. Ölüp dirilme olayı size kimi hatırlattı. Azor ahai de olur buradan. Sonunda kral da olur. Bir de Arianne'le evlense tadından yenmez.

yahu sana tag atamadım bir türlü.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Anka, kraken04

Cevap
@Brandon Stark XV hahahaha ben seni anladım Bran. Ben de seviyorum böyle trollemeleri ya. Eğlenceli oluyor.

Cevap
(07-01-2017, 11:01 PM)Zeki Lann Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Forumda bu konu yazıldı mı bilmiyorum.
Herkesin Kral adayı Jon Snow.
Bence Jon Snow Azor Ahai. Liderlik edecek kahramanca savaşacak ve işi bitikten sonra ölecek.
Kral olacak kişide Jaime Lannister.
1. Kitapta Kral Robert ve kafilesi kış tepesine geliyor. Ortak salonda geçiş törenine benzer bir seromoni oluyor. Bran geçiş yapanları izlerken Jaime Lannister'ın görüntüsünden ve asaletinden çok etkileniyor. Onu kral zannediyor. Sonra kral diye takdim edilen Robert'ı görünce hayal kırıklığına uğruyor. Bran Jaime ye bakıp içinden şöyle geçiriyor " kral olması gereken kişi o".
Kitap elimin altında olmadığı için tam metni yazamıyorum. Ama martin bu bölümü özellikle farklı puntoda yazmıştı. Kitabı okuyanlar bilir,Martin farklı yazı stili veya punto kullanarak birşey yazıyorsa o yazdığı cümlede birşeyler aramalısın çünkü mutlaka ilerki bölümlerde oraya değinilir. Ayrıca Martinin Jaime'ye olan sempatisinde iyi biliniyor. Ondan bahsederken çok övgü ile bahsediyor. Hatta Yüzüklerin efendisindeki Aragorn ile kıyaslıyor.
Serinin nasıl biteceğini hatırlayın. Taç giyme töreni ile Yüzüklerin efendisindeki Aragorn gibi ;)

Kitab elime geçince o bölümü bulup burada paylaşacağım. Kral Jaime olacak.

Bu arada teorim bundan ibaret değil destekleyecek başka ayrıntılarda yakaladım. İlerleyen zamanlarda bu başlıkta paylaşacağım.

Bran değil Jon Jaime Lannister'ın görüntüsünden ve asaletinden çok etkileniyor. Onu kral zannediyor. Sonra kral diye takdim edilen Robert'ı görünce hayal kırıklığına uğruyor. Jon Jaime ye bakıp içinden şöyle geçiriyor " Bir kral tam da böyle görünmeli".

Bran bölümlerinde değil Jon bölümünde geçiyor bu cümleler.

Jaime kral olur mu olmaz mı bilemem ancak iyi kötü yanları,gücü,zayıflıkları ve alaycılığıyla serinin en kral karakteri olduğu kesin.

Cevap
Yapmayın beyler bayanlar lütfen ne Jaime'si. Kralınız Rhaegar'ın oğlu Aegon olacak!!! Jaime'yide dedesini kestiğinden dolayı kazığa oturtur inşallah.
Edit: Kitaba göre bu şeyi nasıl çıkardın onuda anlamadım @Zeki Lann kral gibi görünebilir Jaime kral gibi görünen kral olsa Rhaegar da olurdu. Bence alakasız olmuş Petyr Baelish daha çok şansa sahip bence Jaime'den.

Cevap
Thumb_up 
(10-01-2017, 06:58 PM)arminius Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bran değil Jon  Jaime Lannister'ın görüntüsünden ve asaletinden çok etkileniyor. Onu kral zannediyor. Sonra kral diye takdim edilen Robert'ı görünce hayal kırıklığına uğruyor. Jon  Jaime ye bakıp içinden şöyle geçiriyor "  Bir  kral tam da böyle görünmeli".

Bran bölümlerinde değil  Jon bölümünde geçiyor bu cümleler.

Jaime kral olur mu olmaz mı bilemem ancak iyi kötü yanları,gücü,zayıflıkları ve alaycılığıyla serinin en kral karakteri olduğu kesin.

Evet kitap elime geçti o bölüm sizin dediğiniz şekilde.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Cevap
Ekşi sözlükte birisi yazmış çok hoşuma gitti.
Lannister ların adamlıkta nasıl zirvede olduklarını bu küçük yazıyla anlayabiliriz.

--- spoiler ---

1. sezon'da jamie ile ned stark'ın dövüştüğü malum sahnede jamie'nin askerlerinden biri olaya müdahale edip ned'i yaralar. jamie bu duruma sinirlenir ve askerine vurur.

6.sezon'da ned (gençliği) ve dövüştüğü adam(adını unuttum ah) yine aynı pozisyonda kalırlar. ned'in askerlerinden biri adamı yaralar ve ned yerden kılıcı alıp adamı öldürür.

tüm seri boyunca ned stark'ın ne kadar onurlu biri olduğundan bahsedilip duruldu ama onur dediğimiz şey garip bir durum görüldüğü gibi. jamie ve brienne 3. sezonda banyo yaparken konuşmuşlardı ve brienne mad king'in durumundan niye ned stark'a bahsetmedin filan demişti. jamie'nin verdiği yanıt "onurlu ned stark bana inanır mıydı" olmuştu. jamie mad king'i öldürmese belki tüm şehir ölecekti ama ned onu her zaman küçümsedi ve aşağıladı. işine gelenlere onurlu ve adaletli işine gelmeyenlere (ilk bölümde öldürdüğü akgezen gördüm diyen çocuk gibi) acımasız, adaletsiz olan biri. oğlu rob da onun gibi çarpık bir adelet sistemine (karstarkları öldürmesi) sahip olduğu için öldü desek hatalı olmayız.

-- spoiler ---

Cevap
@Zeki Lann ahahaha güzel troll. Ayrıca Ned Stark bıçaklamadı arkadan Howland Reed bıçakladı. Ser Dayne zaten ölecekti Eddard orda sadece acısını azalttı.

Cevap
Seri ilk planlama aşamasında Jaime oldukça kötü bir karakterdi ve herkesi öldürüp, tahtı ele geçiriyordu. Suçu da Tyrion'a atıyordu. Elbet yazar bundan vazgeçmiş. :)

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jon Snow Kral Olduktan Sonra Kavalalı Prensi 7 3,159 09-11-2015, 10:23 PM
Son Yorum: Aerion Targaryen
  Tyrion Lannister'ın II.Aerys Targaryen ve Joanna Lannister'ın Oğlu Olduğu Teorisi Mimar Brandon Stark 45 27,225 03-06-2015, 10:03 PM
Son Yorum: LyVia
  Jaime-AA Teorisi (Ağır Spoiler) Turin Turambar 85 30,436 18-12-2014, 08:27 PM
Son Yorum: Raistlin Majere
Thumb_up Tyrion Lannister A.A ve Targaryen Teori. Arya _ Stark 16 5,857 04-09-2013, 10:39 PM
Son Yorum: Dean Winchester

Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi