• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Leverage


#1
Pek bilinmeyen , Türkiye'de izlenmeyen ama benim favorilerimde yer alan bir dizidir. Eliot ile evlenmek isteyen bir Aslı var , ve kendisini tamamen Parker'a benzeten. İzleyen birilerini bulmak çok isterdim. Şimdi gelelim dizimize ;

Dizide 5 ana karakter var. Ekip beyni Nathan Ford rolünü Timothy Hutton canlandırıyor. Bilgisayarcı/elektronikçi zenci, becerikli hırsız kız, aptal olmayan bilek gücü adamı, tipten tipe girerek iş bağlayan/baştan çıkaran tiyatrocu hatun kişi de ekibin geri kalanını oluşturuyor.
Tiyatrocu hatun tiplemesiyle, Coupling dizisinden tanıdığımız Gina Bellman'ı izliyoruz.
Karakterlerin dağılımının bu tip dizilerde/filmlerde görmeye alıştığımız klasik tiplemelerden biraz farklı olması da sevindiriyor insanı:
Pek de yaşlı olmadan ekipbaşı olabilen bir yönetici
Bilek gücü olarak bekleyebileceğimiz zencinin aslında ekibin "geek"i (bilgisayar gurusu ve fakat ekibin korunası güçsüzü)
uzun saçlı, yakışıklı sarışınımsının bilek gücü adamı
olması gibi...
TNT'nin 2008 yılı yapımı olan dizi için, A Takımı'nın günümüze başarılı bir şekilde uyarlanmış ve ayrıntıları iyi kotarılmış hali diyebilirim. Kah ayarında bir James Bond filmi, kah sulandırılmamış bir Mission Impossible tadı veriyor insana. Epey düşünülmüş hamleleri olan, mizah unsuru güzel bezenmiş, günümüz teknolojisine ayak uydurmuş dizinin, yaratıcılarından John Rogers'ın dizi hakkında yazdığı bir blog'u olması da cabası.


We provide Leverage demelerine .... Tanrım tanrım!!11
 
Cevap
#2
Yahu bu dizi nasıl izlenmez :D Her zaman saydığım sayılı diziler arasına girmiştir bu dizi. İzlemeyen varsa cidden şiddetle tavsiye ederim...
 
Cevap
#3
Çok iyi diziydi pek bilinmemesi çok yazık
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi