• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Lothor Brune


#1
250px-Lothor_Brune_by_cloudninja9.jpg
Lakap: Lothor Elma Yiyen
Ünvan: Sör
Sör Lothor Brune, Karasu Savaşı'daki başarısı sebebiyle "Lothor Elma - Yiyen" olarak da bilinen, toprak sahibi bir şövalyedir. Brownhollow Brune Hanesi'den olmasına rağmen Lord Petyr Baelish'e sadıktır.


Görünüşü ve Karakteri
Lothor Brune orta yaşlıdır. Sessiz, sadık birisidir. Lothor'un basık bir burnu, kare bir çenesi ve gri saçları vardır. Kısa ama sağlam yapılı ve güçlüdür. Yakışıklı birisi değildir ama çirkin birisi de değildir.
Hem kılıç hem de mızrakla yetenekli bir savaşçıdır.

Geçmişi
Babası öldükten sonra Brownhollow'daki Brune Hanesi'ne bir aile bağı bulmak için gitse de onlar Lothor'un kendileriyle akraba olmadığını söylediler. Ayrıca savaşmak hakkında bildiklerini de zor yoldan öğrendiğini ifade eder.

Son Olaylar

Taht Oyunları
Kralın Şehri'de düzenlenen Kral Eli Turnuvası'da mücadele etti. Kral Robert'in hükmüyle Jory Cassel'i yendi. Sör Aron Santagar ile berabere kaldı ve en sonunda Sör Robar Royce'a yenildi.

Kralların Çarpışması
Lothor Brune, Kral Joffrey'in 13. Yaş Günü için düzenlenen turnuvada dövüşecekler listeside yer alıyordu ama rakibi Sör Dontos Hollard atına binemeyecek kadar sarhoş olduğundan müsabakaları iptal edildi.
Lothor Brune, Karasu Savaşı'da Kral Joffrey'in tarafında savaştı. Fossoway Hanesi'nin birliklerine doğru ilerledi ve Sör Bryan Fossoway ile Ser Edwyd Fossoway'i öldürüp Sör Jon Fossoway'i rehin aldı. Böylece "Lothor Elma Yiyen" lakabını kazandı. Savaştaki gayretleri için kendisine şövalyelik unvanı verildi ve savaşın sonunda Nehir Toprakları'dan toprak ve kale garanti edildi.


Kılıçların Fırtınası
Sör Lothor, Sansa Stark'ın kaçışını gizli tutmak için Sör Dontos Hollard'ı öldüren okçuları komuta etti. Lysa Tully ve Pertyr Baelish'in Parmaklar'daki düğününde, Sör Lothor şimdi "Alayne Stone" olarak tanınan Sansa Stark'ı, şarkıcı Marillion'dan gelebilecek tehlikelere karşı korudu. Eyrie' e vardıklarında Lord Baelish Eyrie korumalarının kaptanı Marwyn Belmore'u görevden aldı ve yerine Sör Lothor'u getirdi.

Kargaların Ziyafeti
Sör Lothor şimdilerde "Vadi'nin Koruyucu Lordu" olan Petyr Baelish'in hane halkından biriydi. Çok muhtemel ki Alayne Stone'un aslında Sansa Stark olduğunu biliyordu. Sansa Petyr'e bir şeyler anlattıkça, Petyr Lothor'un doğası gereği ağzı sıkı olduğunu ve ayrıca Oswell Kettleblack'in onu izlediğini aynı zamanda onun da Oswell Kettleblack'i izlediğini söyledi.
Anlaşmacı Lordlar ile yapılan görüşmede kapıda bekliyordu.Sör Lyn kılıcını çektiğinde o da kılıcını çekti. Kötü şeyler olmadan önce Sör Lyn kılıcını indirmesi için ikna edildi.
Sansa, onun merhum Kral Robert'in gayrimeşru kızı Mya Stone'a ilgisi olduğunu düşünüyordu. Onun ne zaman Mya ile konuşsa gülümsediğini fak etti.
 
Cevap
#2
Dizide adı bile geçmedi kim ki bu.
 
Cevap
#3
Karizmatik bulduğum karakterlerden biri.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • İllyrio Mopatis
 
Cevap
#4
Yazı siyah olmasaymış ühühü

read the books ühühü
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi