• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Martell Hanesi


#1
fadff_House-Martell.jpg

Boyun Eğmez, Eğilmez, Kırılmaz (Unbowed, Unbent, Unbroken)

Rhoyne kraliçesi savaşçı Nymeria, on bin gemisi Yedi Krallık’ın en güney ucu olan Dorne’a çıkardı ve Lord Mors Martell ile evlendi. Lord Mors, Nymeria’nın yardımıyla bütün düşmanlarını alt ederek bütün Dorne’u hakimiyetine aldı. Rhoyne etkisi bugün dahi güçlüdür. Bu nedenle Dorne’lu hükümdarlar “Kral” yerine “Prens” unvanını benimser. Dorne yasalarına göre unvan en büyük erkek çocuğa değil, yaşayan en büyük çocuğa geçer. Bütün Yedi Krallık içinden sadece Dorne, Ejderha Aegon tarafından hiçbir zaman fethedilemedi. İki yüzyıl sonra kılıç değil, evlilik ve anlaşma yoluyla kalıcı olarak krallığa katıldı. Barışçı Kral Π. Daeron savaşçıların yapamadığını Dorne Prensesi Myriah’la evlenerek ve kendi kız kardeşini hükmeden Dorne Prensi’yle evlendirerek başardı. Martell Hanedanı’nın arması, altın mızrak saplanmış kızıl güneştir.
 
Cevap
#2
arması çok kötü :(
 
Cevap
#3
Vee 2. en gizemli bulduğum aile.Geçmişi oldukça ilgi çekici diye duyumlar aldım.
 
Cevap
#4
(23-04-2012, 01:56 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 3. sezon gelmeden Martell ile ilgili önemli birşey duymayacağız sanırım, buna rağmen fazla ilgi çekici bir hane, güney ve doğu kültürünü yansıtıyor, geçmişte Lannisterlar ve Targaryenler ile ilgili kötü anıları var, merak ediyorum nasıl bir dönüş yapacaklarını, boyun eğmez eğilmez ve kırılmaz sözleri de olayı bitirmiş..

targaryenlerle alakali kötü anilari yok onlariin garezi baratheon stark ve lannisterlara
 
Cevap
#5
Martell hanesinin Targaryenlere herhangi bir düşmanlığı olmamakla beraber, Targaryenlere karşı yapılan harekette isyancı Baratheon, Stark ve Lannister hanelerini, öldürülen Martell üyelerinin her birinden sorumlu tutar. Özellikle Martell hanesi lideri Doran Martell'in kız kardeşi aynı zamanda da Rhaegar Targaryen'in eşi Elia Martell ve çocuklarının Tywin Lannister'in emri ile infazı "kan davası" anlayışının yaygın olduğu Dorne çöllerinde, bu üç haneye karşı kin ve nefretin çok derin olmasını garantilemiştir. Batı komşusu Tyrell Hanesi ile sürekli bir savaşta olması ve müttefik sayılabilecek tek hane; Targaryenlerin şimdilik ortalarda olamamasına rağmen hala varlığını sürdürmektedir. Kısacası herkese düşman, Martell hanesi düsturunu* hakkıyla** taşımaktadır.

*"Unbowed, Unbent, Unbroken".
**Martell milliyetçisi oldum resmen. Forumda propaganda yaptım adminlere duyurulur. :)
 
Cevap
#6
Alıntı:Targaryenler Lannisterlar Martelller peh birazda Robert isyanının neyden kaynaklandığından bahseden olsa keşke :)

robert in nışanlısı Lyanna STARK veliaht Rhaegar Targaryen tarafından kaçırılınca kızın abisi Brandon STARK Kral Topraklarına gider ve Rhaegarı tehdit eder. Ama Rhaegar orda yoktur ve babası Aerys II bunları komplo hazırlıyorlar diye tutuklatır. Sonra babalarını hesap vermesi için çağırır. Brandon un babası Rickon STARK Kral topraklarına gider ve dövüş ile yargılanma talep eder. Brandon adına kendisinin savaşacağını söyler. Aerys te (burayı çok severim) Targaryen hanesi adına ''ateş''in dövüşeceğini söyler ve rickon u yakar. Sonra Stark, Baratheon, Arynn(jon Arryn robert in arkadaşı) ve Tully(Catelyn Eddard ile evli olduğu için) isyan eder.
 
Cevap
#7
(24-04-2012, 04:17 PM)Rhaegar Targaryen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:Targaryenler Lannisterlar Martelller peh birazda Robert isyanının neyden kaynaklandığından bahseden olsa keşke :)

Brandon un babası Rickon STARK Kral topraklarına gider ve dövüş ile yargılanma talep eder. Brandon adına kendisinin savaşacağını söyler. Aerys te (burayı çok severim) Targaryen hanesi adına ''ateş''in dövüşeceğini söyler ve rickon u yakar.

Rickon değilde Rickard Stark'tı sanırım babaları. hatta Rickard ateşe verilince, Brandon'a da babasını rakibi "ateş'e" karşı savunması için Aerys tarafından bir kılıç verilir. Brandon'un boğazınada bir ilmik geçirilir. Önünde duran Kılıcı alıp babasının iplerini kesmek için Brandon'un kılıca erişmesi gerekmektedir. Ancak kılıca uzandıkça boğazındaki ip sıkılaştıkça sıkılaşır ve onu boğmaya başlar. Brandon babası Rickard için kendini feda eder ve kılıcı alır ancak babası çoktan kendi zırhı içinde yanarak can vermiştir. İzleyen kalabalık bu iki Stark'ın infazı üzerine dehşete düşer. Kalabalığın arasında bulunan Jaime Lannister "deli" Kral Aerys'in sonunu getireceğine işte orada, o anda yemin eder.
 
Cevap
#8
Spoiler:

Pardon yukardakiler Tyrellerdi
 
Cevap
#9
Bu haneyi merak ediyoruz.Sarışınlar mı, esmerler mi, savaşçılar mı, barışcıllar mı vs.
 
Cevap
#10
Evet bilmiyoruz ama çok kuvvetliler.Düşünsene eskiden 10 bin gemileri varmış
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nymeros Martell Hanesi Westeros'un en mükemmel hanesidir Queen Arianne 26 1,130 01-08-2017, 03:25 PM
Son Yorum: TurkJedi
  Dayne Hanesi Prince of Dragonstone 126 49,030 25-08-2016, 06:52 PM
Son Yorum: HarDefection
  Santagar Hanesi Kalihora 1 2,296 20-12-2014, 11:15 AM
Son Yorum: Raistlin Majere
  Wells Hanesi Kalihora 1 2,099 10-09-2014, 04:36 PM
Son Yorum: bolton dostu
  Uller Hanesi ekru 1 2,243 10-09-2014, 03:03 PM
Son Yorum: bolton dostuGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi