• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat
Game of Thrones Türkiye Discord kanalına katılın!


Nehre Veda


#1
Ne yapacağız dedi yaşlı bir ses. Onlara karşı koyamayız artık diye ekledi bir diğeri. Bu daha gençti ama fazla gençti. Ardından devam etti; kadın, yaşlı ve çocuk sesleriydi duyulanlar. Zaten o günden beri Ny Sar sokaklarında hiç erkek sesi duyulmamıştı. O gün sokaklardan insanlar taşıyordu. Nehir bile gemilerden gözükmüyordu. O gün Yüce Rhoynar prensi tam olarak 500.000 asker toplamıştı. Nhoyne kıyılarından, Andalos eteklerinden hatta Rhoyne'un doğduğu bölgeden bile askerler gelmişti. Prens zaferden emin bir şekilde çıkmıştı şehirden. Ve bir daha geri dönmemişti. Yanında götürdüğü 500.000 Rhoynar gibi. Hepsi yanmıştı. Tıpkı Yüce Ghiscarlılar gibi.

Şimdi Nymeria, Ny Sar'saydı ve ne yapacağını düşünüyordu. Tekrar bir savaşa girmeyi göze alamazdı. Artık "Koyun Çobanları" onlara hükmedecekti. Ya ölecekler ya da köle olacaklardı ki ölümün daha iyi olduğunu biliyordu. Teslim olalım! diye inledi biri. Diğerleri de buna katılmış olacak ki sesler yükseldi. Teslim olursak bizi canavarlarına yem ederler dedi biri. Sesinden bilge biri olduğu anlaşılıyordu. Ne yapacağız dedi. Bu genç bir kadındı. Işte o anda ayağa kalktı Nymeria. Belki o an korkmayan tek Rhoynar oydu. Asırlar önce yapılanı yapacağız. Ilk İnsanların, Andalların ve zor durumda kalan tüm Essosluların yaptığını yapacağız. Westerosa gideceğiz.
 
Cevap
#2
Çok hoş olmuş. Hatta yol boyunca olanları felan yazarsan baya tutar. Basit kalmamış ayrıca...
 
Cevap
#3
(11-06-2012, 10:08 PM)Oberyn Martell Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok hoş olmuş. Hatta yol boyunca olanları felan yazarsan baya tutar. Basit kalmamış ayrıca...

evet bende onu planlıyorum. Bunun gibi kısa olmayacak onlar onları pc başındayken yazacağım
 
Cevap
#4
Çok güzel şeyler çıktı bugün gerçekten ya:)Eline sağlık.Devamını bekliyorum;)
 
Cevap
#5
Çok çok iyiydi bu. "Hepsi yanmıştır." uymamış ama.

Aslında Nymeria hakkında yazmak istemiştim ama aklıma bir şey gelmemişti.
Açıkçası ben beğendim devamını merakla bekliyorum.
 
Cevap
#6
Nymerianin huzunlu hikayesini merak ediyorum simdi
 
Cevap
#7
(11-06-2012, 11:54 PM)Jon Snow Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok çok iyiydi bu. "Hepsi yanmıştır." uymamış ama.

Aslında Nymeria hakkında yazmak istemiştim ama aklıma bir şey gelmemişti.
Açıkçası ben beğendim devamını merakla bekliyorum.

harf hatası olmuş
 
Cevap
#8
Nehre Veda 2-Bir Medeniyetin Sonu

Herkes gemilere, dedi bir ses. O anda başladı karmaşa. Binlerce Rhoynar, kurtuluş ve özgürlük için bindiler gemilere. Tıpkı Yüce Prensin savaşa gittiği günkü gibi nehir gözükmüyordu. Sadece ahşap güverteler ve rengârenk yelkenler gözüküyordu. Karar verildiği gün biliyordu Nymeria böyle olacağını. Yaşamak ve özgür olmak isteyen tüm Rhoynarlara seslenmişti. Ny Sar’a gelin demişti. Kurtuluşunuza gelin. Tıpkı savaş günü gelen askerler gibi gelmişlerdi Rhoynarlar. Nhoyne kıyılarından, Andalos eteklerinden ve Rhoyne’un doğduğu bölgeden. Gelenler kadın ve çocuktu. Yaşlı ve güçsüz. Binlerce kişi aynı anda hücum etti gemilere. Ezilenleri ve boğulanları gördü Nymeria. Ama yapacak bir şey yoktu. Kaçmalıydılar Essos’tan ve Koyun Çobanları’nın lanetinden. Ancak kaçmak için bile onlarla yüzleşmek gerekiyordu. Işığı görmek için gölgenin altından geçmelisin. Böyle diyordu bilgeler. Ve öyle yapmalıydı da. Rhoyne’dan aşağı inip Yaz Denizine açılmak için Volantis’ten geçmeliydi. Bunu biliyordu.

Akşama kadar sürdü kargaşa. Sonra tekrar komut verildi. ’’Kürekler!’’. Aynı anda binlerce kürek oynadı ve nehir sularını yardı. Nymeria en arkadaki gemideydi. Güneş Ny Sar’ın arkasından batarken son bir kez baktı şehre. Kulelere ve tapınakların kubbelerine son bir kez baktı. Yüce Rhoynar Sarayına son kez baktı. Hepsine veda etti. Yüce Rhoynar Medeniyetine veda etti. Özgürlüğe yelken açtı aynı anda binlerce gemi. Artık yüzlerinde korku yoktu Rhoynarların. Hepsi umutluydu yaşayacaklarına. Ta ki o lanet canavarlar ufukta görünene kadar.

Çok büyüklerdi. Nymeria ilk defa bu yaratıkları görüyordu. Halkı onlara ‘’Alevsaçan’’ diyordu. Ama onların adı ‘’Ejderha''ydı. Biliyordu Nymeria. Ne isim verilirse verilsin ölüm kusuyorlardı bu canavarlar. Beş tane saymıştı Nymeria. Bunlar gözcüydü. Yakında canavarlardan onlarcası gelecekti biliyordu. Çocukları ve yaşlıları ambarlara aldırdı. Genç ve güçlü kadınlar savaşacaktı. Her birinin elinde bir silah vardı. Ama bunların işlemeyeceğini biliyordu canavarlara. O nehre güveniyordu. Doğuşlarından beri Rhoynarları koruyan, onları isimlerini veren nehre güveniyordu. Rhoyne’a güveniyordu...
 
Cevap
#9
İlkinden daha iyi olmuş ama yine kısa olmuş ki. Keşke hepsini yazıp bir anda paylaşsan :)
 
Cevap
#10
(12-06-2012, 12:12 PM)Jon Snow Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İlkinden daha iyi olmuş ama yine kısa olmuş ki. Keşke hepsini yazıp bir anda paylaşsan :)

unutuyorum. aklıma geldikçe yazıyorum ve sizinle paylaşıyorum. bundan sonra ytazıp yazıp biriktiririm öyle paylaşırım o zaman. ztaen 2-3 defa daha yazınca bitecek bu konu
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi