• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Nirvana


#1
NIRVANA
pcxx1.jpg
Tarz: Alternatif rock, Grunge
Köken: Aberdeen, Washington, ABD


Nirvana, ABD'li grunge müzik grubu. Gitar ve vokalde Kurt Cobain, bas gitarda Krist Novoselic ve bateride Dave Grohl bulunmaktadır. 1989 yılında çıkardığı ilk albümle Bleach sesini pek duyurmayan grup, 1991 yılında çıkardığı Nevermind albümü ile müzik dünyasında tam anlamıyla bir çığır açtı. Billboard 200 number-one album listesinde Michael Jackson'ın milyon dolarlık albümünü tahtından indirdi. Albümün ilk single'ı Smells Like Teen Spirit ilk çıktığı yıllarda dev bir hayranlık kitlesi oluşturdu ve kısa zamanlarda dünyanın en iyi şarkılarından biri haline geldi. 4/4'lük ritm kalıplarıyla, yalın fakat akılda yer tutan melodileriyle ve vurucu sözleriyle kendine özgün bir tarz oluşturan solist Kurt Cobain, aynı zamanda çalkantılı yaşamı ve uyuşturucu bağımlılığı ile de gündeme gelmiştir. 1993 yılında In Utero albümünü çıkaran grup başarısını sürdürmüştür. 1994 yılında Kurt Cobain'in ölümüyle grup dağılmıştır. Vikipedi'den takip etmeye devam etmek için tıklayın..
 
Cevap
#2
Bütün albümlerini ilk dinlediğimde ortamda gökkuşakları uçuştu. Çok hoşuma gitmişti müzik. Bir süre sonra ise o kadar da etkilenmediğim anlaşıldı zira şarkılar çok da büyülü gelmiyordu artık. Sanırım grunge bana çok gitmiyormuş. Yine de Lake of Fire en sevdiklerimdendir.
 
Cevap
#3
ilk dinlediğim rock gruplarından biri. bi süre bağımlılık yapmıştı, sadece onlarla yatıp kalkmıştım ama sonra çok dinlediğimden midir nedir, baymaya başlamıştı. yine de belirli parçalarını arada açar dinlerim
 
Cevap
#4
OVERRATED!!!!...
 
Cevap
#5
Smells Like Teen Spirit favorimdir.
 
Cevap
#6
Grunge türü benimde tam olarak tarzım değil ama Nirvana ölçüt bir grup. Bu türdeki grupların birçoğu "Nirvana olmasaydı bizde olamazdık" şeklinde yorumları vardır. Fanları sallayın, Nirvana derin ve zor bir gruptur bence..
 
Cevap
#7
Öyle bir gruba takılıp kalamıyorum ben ( Florence + Machine hariç :)) bana hoş gelen şarkıları seçiyorum Nirvana'dan ise Smells Like Teen Spirit şarkısını aldım :) güzel gerçekten
 
Cevap
#8
(20-06-2013, 05:53 PM)II.Aerys Targaryen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Smells Like Teen Spirit favorimdir.

+1
 
Cevap
#9
Kesinlikle overrated
 
Cevap
#10
Grubu çok severim ama şöyle bi gerçek var ki Kurt ölmese sıradan bi grup olarak kalırdı . Yinede çok güzel parçaları vardır. Favorilerim In Bloom,Breed,Lithium ve The Man Who Sold The World.
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi