• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Norvos


#1
gallery_16_347962.jpg
Norvos

Coğrafya
Norvos Dokuz Özgür Şehirden biridir ve Pentos ile Qohor arasında kurulmuştur. Norvos Tepeleri ve Noyne nehri arasına kurulmuştur ve doğudan batıya giden tüccar ve seyyahların geçiş noktasıdır. Bunun sebebi antik Valyria yollarının buradan geçmesidir. Etrafı çiftliklerle ve küçük köylerle çevrili olup bu yerler ana şehre besin sağlar.

Şehir
Norvos Yüksek Yargıç ve Din Koruyucularu meclisi tarafından yönetilir. Şehirdeki en yüksek tepede kurulu ‘’Yüksek Şehir’’ ve daha alçakta olan ‘’Alçak Şehir’’ olarak iki kısma ayrılmıştır. Şehirde 3 çan vardır ve her birine ayrı isim verilmiştir. Noom, derin bir sese, Narrah üçlü bir sese ve Nyel de yüksek perdeli bir sese sahiptir.
Norvos ‘’Sakallı Rahipler’’ denilen bir askeri gruba ev sahipliği yapar. Göğüslerine balta şekilli bir işaret taşıyon bu rahipler diğer özgür şehirlerde olduğu gibi istenmeyen gençleri alıp eğitirler.

Norvoshi İnsanları
Norvoshi erkekleri uzun bıyıklara sahiptirler ve onları boyarlar. Ayrıca Norvoslular tekstil ürünlerinde ustadırlar. Yaptıkları kilimler dünya çapında ünlüdür. Ayrıca her yıl Günahkarın Adımları adlı yerde ayı dansı gözterileri yapılır.
 
Cevap
#2
Areo Hotah Norvosluydu demi?
 
Cevap
#3
Sakallı rahipler eğitmişti sanırım areo'yu.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Norvos bbbb 2 1,336 31-07-2017, 05:56 PM
Son Yorum: arminiusGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi