• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 8 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Okuduğunuz kitaplar?

Italyanca orjinali cok guzeldir ama ispanolcası da gizli cevher gibi
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Şeytan Karaateş

Cevap
Sineklerin Tanrısı - William Golding

Kitap ilk bakışta normal hatta sıkıcı bir roman gibi gözükse de karakterlerin temsil ettiklerini anlayınca çok farklı bir boyut kazanıyor ve inanılmaz derecede güzelleşiyor.Hayvan Çiftliği kitabını sevdiyseniz Sineklerin Tanrısını size önerebilirim.
  • Queen Arianne

Cevap
Bioshock Rapture Şehri

Oyunu oynayanlar beğenebilir ama çok güzel değildi. Ağır fan değilseniz ve karakterlere çok aşina değilseniz bence okumayın. 

Spoiler:

Cevap
(06-06-2017, 06:57 PM)Destina Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hayvanlardan Tanrılara Sapiens / Yuval Noah Harari

Enfes.
Ödev yapmak için okumuştum. Çok yardımcı olmuştu.
  • Destina

Cevap
Ödev iyidir. :) Ben de alti yedi sene oluyor, üniversitede okurken sıkı bi Jared Diamond hayranı olmuştum ödevim sayesinde. Bilim, Teknoloji ve Sosyal Değişme konusu içindi yanlis hatırlamıyorsam. Sapiens'in reklamını da bir dergide görüp, Jared Diamond'un kitap hakkında övgüsünü okuyunca tamamdır dedim. Ödevlerin varsa şayet tek güzel tarafı insanı böyle adamlarla ve kitaplarla tanıştırması. Şimdi Stefan Zweig'in iki kısa öyküsünü okuyorum, bitince Sapiens'in devamı Homo Deus'u alacağım hemen.

Cevap
Isaac Asimov - Vakıf

Vakıf serisine sonunda başladım. Yayınlanma yılına göre mi yoksa serinin kronolojik sırasına göre mi başlanmalı tartışmalarını okuyup yayınlanma yılına göre başlamaya karar verdim.

Cevap
Savaş Sanatı- Sun Tzu
  • ichigo

Cevap
Dün Yusuf Akçura'nın Siyaset ve İktisat'ını bitirdim. Bugün Falih Rıfkı'nın Çankaya'sına başladım. Bunu bitirince Dune Çocuklarını okuyacağım inş
  • stannisci

Cevap
Jose Saramago sevenlere duyurulur az önce gördüm ve ilk sizinle paylaşmak istedim ''Körlük'' kitabı sonunda Kırmızı Kedi tarfından basılmış vatana milete hayırlı uğurlu olsun.
Masallar sadece çocuklar için değildir deyip Ahmet Ümit'in ''Olmayan Ülke'' kitabını aldım başlıyorum şuanda.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fantastik Kitaplar Top 5 yapsanız hangileri olurdu? Galbatorix 34 11,331 10-08-2016, 10:48 PM
Son Yorum: Saian SS Miğfer
  Yayınlanmayan Ek Kitaplar Hakkında Saian SS Miğfer 1 429 10-08-2016, 06:26 PM
Son Yorum: kraken04
  Okuduğunuz en kötü kitap Dovahkiin 128 34,400 02-07-2016, 06:36 PM
Son Yorum: Nike
  Yerli Fantastik Kitaplar Hakkında Düşünceniz? Joker 78 20,887 27-02-2015, 12:10 AM
Son Yorum: Aviendha
  okuduğunuz kitapta ilginç bulduğunuz isimler rickard 3 2,490 27-08-2013, 05:56 PM
Son Yorum: Stormlander

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi