• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Olasılıksız


#1
7-Olasiliksiz.jpg

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto'da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, Olasılıksız tam size göre bir roman..
 
Cevap
#2
Bundan sonra da Empati yayınlanmıştı.
Olasılıksız daha güzeldi gerçi ama bu da overrated oldu bir zaman sonra elbette.
 
Cevap
#3
böyle trend olan eserlere karşı bi antipadi duyuyorum ama güzel olduğu söyleniyor
 
Cevap
#4
ben okudum çok güzel tabi bazı yerleri sıkıcı çok fizikle ilgili şeyler var empatiyi okuyodum yarıda bıraktım saçma sapan olmaya başladı konusu olasılıksızın yanına yaklaşamaz bence.
 
Cevap
#5
Güzel kitaptır.
 
Cevap
#6
facebookta her 3 kişidn 1 tanesin okuduğu kitaplar arasnda gördüğümüz kapağı çok sık okunan kitap :D
 
Cevap
#7
Evet hemen hemen herkes okumuştur belki okumasa bile Olasılıksızı bilmiyorum diyene az rastlanır. ama kitap bilinmeyi tanınmayı hak edecek kadar güzel bence.
 
Cevap
#8
Olasılıksız sırf herkesin elinde diye yabana atılacak kitap değildir. Okuyan çok anlayan azdır açıkçası. Sonrasında gelen empati yanına bile yaklaşamaz,olasılıksıza oranla fantastik mecraya daha bir yakındır empati.
Anlatımı olsun karakteri olsun türünün nadir örneğidir. Her kitaplıkta bulunmalı bence.
Hayran olduğum bir fizikçinin adının geçmesiyle de kalbimi çalmıştır kendisi <3 fizikçiyi ve çalışmalarını bilen vardır da spoiler olmasın diye kasım kasım kasılmalarıma da şahit oldunuz :P :D kısacası olasılıksız <3
 
Cevap
#9
Ben şunun için yazdım bizde böyle kitap üzerinden bi marjinallik havası yaratma hastalığı var işte kitapçıda kapağını görüp beğendiğimiz kitapları okumuş gibi yapmayı severiz :D bu kitabından kapağı çok sık okunuyor sanırım bu kadar az kitap okunan bir ülkede bu kadar çok okunması imkansız :)
 
Cevap
#10
Haklısın ama ticari istatisliklere göre konuşuyorsun :) az kitap okuyorsunuz demeleri az kitap almamızdan. Türkiyede bir kitap satılmadan önce ortalama 22 kez okunuyormuş. Buradan da bu vesileyle bandrole abanıp gümrük sonrası servet ödeten yetkililere sevgilerimi iletiyorum :D
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi