• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Once Upon A Time


#1
onceuponatime.jpg

Hepsi sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar.… Ya da herkesin bu cümleye inanması sağlandı. Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor...

Henry şimdi 10 yaşında ve Emma'nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma'nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens'in kızı olduğunu inanıyor...

Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı'nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır.

Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke'a ***ürür fakat Henry'nin durumuna endişelendiğini için bir süre orda kalmaya karar verir. Orda geçirdiği zamanda Storybrooke'ta çok daha değişik şeyler döndüğünden şüphelenecektir. Orası sihrin unutulduğu ama gücünün de çok yakında hissedildiği, tüm masal karakterlerinin yaşadığı ama bir zamanlar kim olduklarını hatırlamadıkları bir yerdir.

Tüm dünyaların geleceğe dair verecekleri bu epik savaşta Emma'nın kaderini kabullenmesi ve çılgınlar gibi savaşması gerekmektedir...

Oyuncular
Ginnifer Goodwin - Mary Margaret Blanchard
Jennifer Morrison - Emma Swan
Lana Parrilla - Regina Mills
Josh Dallas - David Nolan
Jared Gilmore - Henry Mills
Raphael Sbarge - Archie Hopper
Robert Carlyle - Mr. Gold
Meghan Ory - Ruby
Eion Bailey - August W. Booth
Beverley Elliott - Granny
Emilie de Ravin - Lacey

once_upon_a_time___promotional_poster_by...4z899n.jpg

once-upon-a-time-2-sezon-16-bolum-720p.jpg

ginnifer-goodwin-once-upon-posters-04.jpg

tt1843230_once_upon_a_time_04.jpg

once_upon_a_time_2011_4226_poster.jpg

ginnifer-goodwin-once-upon-posters-05.jpg

OUAT-Season-2-Poster-Red-once-upon-a-tim...00-900.jpg

ouat-season-2-poster-belle-once-upon-a-t...00-599.jpg

pocahontas_on_once_upon_a_time__fanmade_...5sg577.png
 
Cevap
#2
Ya listeme aldım da başlayasım yok. İzleyen var mı?
 
Cevap
#3
(28-06-2013, 05:30 PM)Emilio Toland Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ya listeme aldım da başlayasım yok. İzleyen var mı?
İki sezondur izliyorum, başlarda acayip sıkıyor. Bu ne ya, falan diyorsun; ama sonradan sarıyor. :)
 
Cevap
#4
biraz sıksa da güzel dizi

magic is coming :D
 
Cevap
#5
(30-06-2013, 05:21 PM)*AryADaeneryS* Nickli Kullanıcıdan Alıntı: biraz sıksa da güzel dizi

magic is coming :D
Sezon finali çok iyiydi ama. :D
 
Cevap
#6
(30-06-2013, 05:55 PM)Calypso Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2013, 05:21 PM)*AryADaeneryS* Nickli Kullanıcıdan Alıntı: biraz sıksa da güzel dizi

magic is coming :D
Sezon finali çok iyiydi ama. :D

karışık karışık izlediğim için bilimyorum ama duyduğuma göre final bölümü güzelmiş :)
 
Cevap
#7
Once Upon A Time Patronlarından 4. Sezon Açıklamaları

ABC’nin peri masalı dramasının, pazar günü yayınlanan üçüncü sezon finalinin son saniyelerinde, Disney’in Oscar ödüllü Frozen’ından (Karlar Ülkesi) Elsa’nın Storybrooke’a gelişi göründü. Karakteri OUAT’a getirme süreci yapımcılar Edward Kitsis ve Adam Horowitz’e göre doğal olarak gelişti. Dizinin yaratıcıları Frozen’ı birkaç kez izledikten sonra, uygulamakta son derece kararlı oldukları bir fikir geliştirdiler.

Pazar gününün büyük Frozen ifşasından sonra Kitsis ve Horowitz, The Hollywood Reporter’a fikrin nasıl oluştuğunu, akıllarında bir oyuncu olup olmadığını ve Regina ile Robin Hood’un geçici saadetine gelen beklenmedik ziyaretçiyi anlattılar.

xonce-upon-a-time-season-4-teaser.jpg.pa...iP_Zf5.jpg

Finalin son dakikalarındaki Karlar Kraliçesi miydi, yoksa Frozen’dan Elsa mıydı?
Adam Horowitz: Elsa’ydı.

Yani karakteri Frozen üzerine kurgulayacaksınız, orijinal peri masalına göre değil?
Horowitz: Frozen dünyası ile uğraşıyoruz. Bunu yapmamıza izin verildiği için gurur duyuyoruz. Filme bayıldık. Geçen yıl film çıktığında, diğer herkes gibi, biz de aşık olduk ve adilce anlatmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz.
Edward Kitsis: Elsa karakteriyle ilgili en çok sevdiğimiz şey, kötü karakter olarak değerlendirilmesine rağmen aslında hiç öyle olmaması. Yanlış anlaşılmış biriydi. Bu durum, bizim dizimizde bize çok güçlü şekilde hitap ediyor. Oynamak zorunda olduğumuz bir oyuncaktı. Çok garip bir şey var, birçok kişinin “Vay! Bunu yapmalarını onlardan Disney mi istedi?” dediğini görüyorum. Aslında tam tersi. Bu karakterleri diziye almak gerçekte hiç kolay değil. Öyle, Mickey Mouse size telefon açıp “Bu hafta size deniz kızlarını satmak istiyorum.” demiyor. Aksine, bunları yapmak çok zor. Disney bu oyuncağı raftan almamıza ve oynamamıza izin verdiği için onur duyuyoruz.

Elsa’yı getirme kararını nasıl aldınız? Tam zamanında olduğunu itiraf etmelisiniz.
Horowitz: Film geçen kasımda çıktığında ve ondan sonra üç kez daha izlediğimizde, bayıldık ve beyinlerimiz çalışmaya başladı. Aslında dizideki diğer her şey gibi… Beyinlerimiz çalışmaya ve bir fikir kök salmaya başladığında, onu yapmak istiyoruz. Fikirle oynamaya başladık ve nasıl olabileceğini kafamızda oluşturduk, sonra stüdyoya ve kanala gittik ve fikri onlara sunduk. Onlar da “Tamam, haydi bakalım.” dediler. Bu kadar basitti aslında.
Kitsis: Disney ile de konuştuk.
Horowitz: Dizide uygulamak istediğimiz her fikir gibi “Ya, süper olmaz mı..?” noktasına geldi.

Disney’nin, Elsa karakterinin diziye dahil edilmesiyle ilgili önemli bir katkısı olacak mı, yoksa dizginler sizin elinizde mi?
Horowitz: Tahminimce süreç bütün karakterlerle olana benzer olacak. Bir çok yönden, Frozen’dan bir karakter kullanmak Pamuk Prenses’i kullanmaya benziyor – sadece arada yüz yıllık bir fark var. Senaryolarımız ve fikirlerimiz stüdyo, kanal ve Disney’nin marka yöneticileri tarafından incelenecek. Sürecin devam edeceğinden eminim.

Aklınızda Elsa’yı oynayacak biri var mı, yoksa şu sıralar oyuncu mu bakıyorsunuz?

Horowitz: Dürüst olmak gerekirse finali Cuma günü teslim ettik. Birazcık rahatlamak için iki haftamız var şu anda.
Kitsis:…ve düşünmemek için. İki hafta boyunca düşünmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama iki hafta bittiğinde, ilk işimiz Elsa’nın kim olacağı olacak.
Horowitz: Bazı duyurular yapılacak ama şu anda biraz rahatlamaya çalışıyoruz.

Dördüncü sezonda Elsa’yı ilk ne zaman görmeyi bekleyelim?

Horowitz: Ben olsam, çok, çok erken olacağını beklerdim.
Kitsis: Ben de prömiyerde olmasını umardım.

Şimdi de finalde açığa çıkan diğer şeylerden bahsedelim, sakıncası yoksa. Her şeyden önce, zavallı Regina. Robin Hood’un ölü karısının Storybrooke’a geri gelmesi… Bu, Regina ve Robin Hood ilişkisini nereye getiriyor?

Horowitz: Biraz zor olacak çünkü ikisi arasında bazı hislerin geliştiğini açıkça gördük. Olay bir muamma çünkü Robin Hood karısının öldüğüne inanıyor ve belli ki onun için hisleri vardı; bu yüzden onun için zor olacak. Regina için de zor olacak. Regina’nınki garip bir durum. Bu karakter ilk bölümde gördüğümüzden çok daha farklı olan bir karakter. Büyüdü ve değişti. Bu yüzden sıkıntılara vereceği tepkiler üç yıl öncekinden çok farklı olacak. Yeni gelişmiş Regina’nın bu durumun üstesinden nasıl geleceği, keşfetmekten heyecan duyduğumuz bir şey.

Dördüncü sezonda, daha iyi bir terim bulamadığımdan söylüyorum, Regina ve Emma tekrar baş düşman mı olacak?
Horowitz: Geriye gitmiyoruz, ileri gidiyoruz. Eğer geriye gidiyor olsalardı Regina, Emma’ya o anda o kadar kızmazdı.
Kitsis: Ya da kalbini çıkarmayı denerdi. Bizim için ilginç olan şey, Emma’nın anne ve babasına “Anne ve Baba” diye seslenmesinin 66 bölüm sürmesi. Kalbini açması bu kadar uzun sürdü; aynı şey Regina için de geçerli. Karakterler bu duruma, üç yıl önce dizinin başladığı zamana kıyasla nasıl tepki verecek?

Hook ve Emma çifti de başka bir büyük andı. Onları neler bekliyor?
Kitsis: Emma’nın zor biri olduğunu biliyoruz ve sanırım tam da bunu keşfetmek istiyoruz: Bu ne anlama geliyor? Şu anda ne anlama geliyor? Sadece bir öpücük mü, yoksa daha fazlası mı? Daha fazlası ise, Emma bir ilişkiyi yok ettikten sonra başka birine başlamak hakkında ne hissediyor?

Günümüzdeki Hook’un, geçmişe dönünce Büyülü Orman’da geçmişteki halini yumruklamasından da bahsetmemiz lazım. Bir klon sahnesi mi istediniz?

Kitsis: Hook’un kendini kıskanması fikrini çok sevdik. Hook’un kendisini yumruklamasını istedik.
Horowitz:…ve Emma’yı öpmesini. Bizim için eğlenceli bir sahneydi, ancak aynı zamanda ciddi bir alt metin de vardı. Hook geçmişte olduğu adama bakıyordu. Hook da biraz gelişme gösteren karakterlerden biri. Geçmişteki Hook’un Emma ile birlikte olmasını görmek istemeyeceğini biliyor.

Belle ve Rumplestiltskin’in evliliğinin zor bir döneme girme ihtimali nedir?
Kitsis: Belle maalesef ki Rumple’ın bu evliliğe kendisine yalan söyleyerek başladığının farkında değil. Ancak Rumple’ın Belle için olan hisleri gerçek. Geçen yıl, herkesi kurtarmak için hayatını feda eden ve sonrasında ölümden geri getirilen bir Rumple gördük. Lanetli Cadı tarafından tutsak edildiği için, neler hissettiğini anlamak amacıyla kafasının içine girme şansımız hiç olmadı. Neden bıçağı sakladığını, Belle’e neden yalan söylediğini ve neyin peşinde olduğunu açıklamayı umuyoruz; bunların hepsi dördüncü sezonun konusu.

Neal dışında Pamuk ve Yakışıklı’nın bebeği için düşündüğünüz başka bir isim var mıydı?
Kitsis: Neal ya da Scott olacaktı.
Neden Scott?
Kitsis: Dalga geçiyorum. (Gülüyor). Oturup ismi konuştuğumuzda kendiliğinden oldu. Neal olmalıydı, yoksa John gibi başka bir şey olacaktı. Bunun da hiçbir anlamı yok. Garip bir durum, başımıza bela olmuştu. Düşünüyorduk “Ne olacak? Ne olacak?”. Cevap apaçık belliydi: “Ah, tabii ki Neal!”

Baelfire olabileceğine dair bazı düşüncüler vardı.

Kitsis: Evet, biliyorum. Prens Baelfire, Prens Neal’a göre kulağa daha hoş geliyor ama Storybrooke’ta Neal daha kolay. Ya da farklı bir isim olabilir – eğer Büyülü Orman’a gidebilirse orada Bae olabilir.

Finalde Ruby gibi birçok tanıdık yüz gördük. Onun gibi, ilk sezonlarda önemli rolleri olan karakterlerin, dördüncü sezonda daha çok görüneceğini bekleyebilir miyiz?
Kitsis: Meghan’a [Ory] bayılıyoruz ve karakterini çok seviyoruz. Önümüzdeki sezonda onu daha çok görmeyi umuyoruz. Bu sezonda onu daha çok görebilirdik ama başka bir kanalda başka bir dizideydi [CBS’in iptal olan Intelligence dizisi].
Horowitz: Sahnedeyiz ve bütün bu işlerle ilgilenmeye çalışıyoruz. Meghan’ı seviyoruz. Kendisi ilk bölümden bu yana dizinin çok önemli bir parçası oldu.
 
Cevap
#8
Dizinin efektleri 3.sınıf olsa bile yine izletiyor kendini
Frozen'a girmeleri bence çok güzel oldu

Her ne kadar ara ara sıksa da her hafta takip etmekten zevk alıyorum :D
Zaten sırf Regina (Evil Queen) ve Gold (Rumpelstilskin) sayesinde izlettiriyor dizi kendini
 
Cevap
#9
yetişkin çizgi filmi.

dizinin tek güzel yanı josh dallas
 
Cevap
#10
(21-10-2014, 10:14 PM)Hayriye Hanım Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yetişkin çizgi filmi.

dizinin tek güzel yanı josh dallas

pff leş
charming ve white snow keşke ölse
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adventure Time Yukionna 5 3,431 15-10-2016, 09:07 PM
Son Yorum: ichigo
  Cosmos: A Space-Time Odyssey Bekir Cem 5 1,305 19-06-2015, 09:04 PM
Son Yorum: Himura KenshinGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi