• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Ormanın Çocukları


#1
Ormanın Çocukları, kısaca sadece ''Çocuklar'' gizemli insan dışı bir varlık. Westeros'un gerçek yerlileri, 12.000 yıldan fazla bir süredir Westeros'ta yaşadılar.

rRzRc.jpg

Kültürleri

Çocuklar hakkında bir çok şey bilinmemektedir. Binlerce yıldır insanlar tarafından görülmemiş gizemli ve büyülü bir ırk. Öyküler onları insana benzer birer yaratık olarak tanıtır. Kendilerini ''Dünya'nın şarkısını söyleyenler'' olarak tanıtırlar.

Ormanın Çocukları metal kullanmaz, kumaş giysi giymez veya şehirler kurmazdı. Taş yardımıyla ağaç köyleri kurar, yapraklardan giysiler giyerlerdi. Toprakla çok yakınlardı. Savaşlarında özel kılıçlar ve oklar kuşanırlardı.

Efsaneler, Ormanın Çocuklarının büyü ve doğaüstü güçler ile ödüllendirildiklerini söyler. Doğa ve hayvanları kontrol edebilme güçleri vardı. Öyleki bu büyü ile harika müzik yapar, duyanlar ağlardı. Ağaçlara göz ve ağız çizerek ağaçları Tanrı ağacına çevirenlerde çocuklardı. Çocuklar bu ağaçları Tanrı olarak görüp öldükten sonra onların yanlarına gideceklerine inanırlardı.

Görünüşleri

Çoğunlukla normal insanlardan daha kısa ve kahverengi bir tene sahiptiler. Çok uzun kulaklara sahiptiler, normal bir insanın duyabileceğinden çok daha fazla şey duyabiliyorlardı. Geniş gözleri vardı, efsaneler gözlerini kedi gözlerine benzetir. Çok küçük bir azınlığın ise kırmızı ve yeşil gözleri olabiliyordu. Ellerinde sadece 3 parmak vardı ve tırnakları pençe kadar uzundu.

DRyHA.jpg

Tarihçesi

Nereden geldikleri veya ne zamandır Westeros'ta yaşadıkları bilinmemekte. Yaklaşık 12.000 yıl önce, ilk insanlar ile iletişime geçtiler. İlk insanlar Westeros'a gelen ilk yabancılardı. İşgalciler metal kalkanları, zırhları, ilk atları ve kendi tanrılarını Westeros'a getirdi. Çocukların ağaçlarını yakmaları, savaşı başlattı.

İki ırk üstünlük sağlamak için yıllarca savaştı. Ormanın Çocukları büyüyü kullanarak Dorne Kol'unu kırdı. İlk insanlar bir köprü aracılığı ile buradan gelmişti. Ormanın çocukları böylece istilayı bitirmeyi ummuştu, fakat tüm ada sular altında kaldı. Efsanelere göre Ormanın Çocukları Çocukların Kulesi'nden tanrılarına su ile ilk insanları öldürmesi için yalvardı. Su insanlara büyük zararlar verdi, fakat bu onları durdurmaya yetmedi.

Bu büyük savaş iki ırkada büyük zarar verdikten sonra, iki tarafta anlaşma imzalamayı kabul etti. Bu anlaşma Yüzler Adasında imzalandı. Anlaşmaya göre insanlar şehirler kurabilecek, çocuklarda ağaçlarında yaşamaya devam edecekti.

Bu anlaşma Ak Gezenler kuzeyden saldırıncaya dek devam etti. Bu yeni istila, iki ırkada büyük yıkım ve ölüm getirdi. Çocuklar insanlarla birlikte bu istilayı zorda olsa bitirerek Ak Gezenleri Daimi Kış Topraklarına geri gönderdi.

Çocuklar insanlara kendi dinlerini öğretti, fakat bu din Andalların 7 tanrılı dininden sonra Güney'de kabul görmemeye başladı. Daha sonraları iki ırk barış ve huzur içinde yıllarca yaşadı. Ancak insanlar, Aegon'un karaya ayak basmasından önce binlerce yıldır Çocukları hiç görmemişti.

Bu barış döneminde Çocuklar, yavaşça insanların şehirlerinden kuzeyin ormanlarına çekilmeye başladı.

Kahramanlar Çağı'nda Çocuklar Gece Bekçilerine her yıl 100 özel bıçak verirdi.

Varlıkları

Westeros halkı inanmasa bile, hala çok az bir topluluk olarak hala Sur'un ötesinde mağaralarında yaşamaya devam ediyorlar.

Mağaraları geniş ve sessiz. Bilinen tek mağara 3 yaşayan çocuğa ve binlerce ölünün kemiklerine ev sahipliği yapıyor.
 
Cevap
#2
Görünüş bakımından tam bir elf görüntüsü çizdi kafamda. Gizemli varlıklar.
 
Cevap
#3
Haha benimde kafamda kahverengi elfler olarak canlandı :)
 
Cevap
#4
Bloga ekledim: http://www.gameofthronestr.com/westeros-...cocuklari/
 
Cevap
#5
daha asil canlılar olarak hayal etmiştim alfler gibi ama biraz vahşi geldiler bana
 
Cevap
#6
İnsanlarla birlikte ak gezenlere karşı savaşmaları ilginç
 
Cevap
#7
vahşi olmasalar surun kuzeyde hayatta kalamazlar 1 2iki tane ormanın çoçuklarını görcez
 
Cevap
#8
bakalım bnce starklara yardım etcekler o bran ordu kurcak bunlardan
 
Cevap
#9
(09-05-2012, 10:31 PM)hasanlebron Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bakalım bnce starklara yardım etcekler o bran ordu kurcak bunlardan

son kalan 3 ormanın çocuğuyla ordu?
 
Cevap
#10
(10-05-2012, 12:42 PM)Rhaegar Targaryen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-05-2012, 10:31 PM)hasanlebron Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bakalım bnce starklara yardım etcekler o bran ordu kurcak bunlardan

son kalan 3 ormanın çocuğuyla ordu?

ormanın çocuklarını gördüklerinde diğer sancaktarlar taraf değiştirebilir gibi geliyor bana
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi