• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Shiera Seastar


#1
Sheria_Seastar.jpg

Bağlılık: Targaryen Hanedanı
Kültür: Westeros
Doğum: 174-184 AC?
Kitap(lar): Yeminli Kılıç (Bahsedildi), Ejderhalarla Dans (Bahsedildi).

IV.Aegon'ın son metresi Lysli Serenei'den doğma Shiera Seastar, Büyük Piçler'in sonuncusuydu. Güzelliği ile meşhurdu ve Kankuzgun'un bilinen bir sevgilisiydi.

Karekter ve Görünüş: Shiera, Targaryenlere has sarı-gümüşi renginde uzun saçları ve kalp şeklindeki yüzüyle bir güzellik ve baştan çıkaran birisi olması ile meşhurdu. Birbirinden farklı iki göz rengine sahip olsa da bu eksikliğin ancak güzelliğini daha da arttırdığı söylenirdi. Fildişi, keten ve gümüş kumaştan hoşlanırdı ancak fazla bayağı bulduğu altnı sevmezdi.

Shiera iyi bir okurdu, erken yaşlarda farklı diller konuşmayı öğrendi, büyük ve sırlarla dolu bir kütüphaneye sahipti. Aynı zamanda annesinin karanlık sanatlardaki bilgilerini paylaşmaktadır. Sıradışı gözlerine bir övgü olarak yıldız safirleri ve yeşimlerin peşpeşe sıra olduğu ağır, gümüşten meşhur bir gerdanlığa sahip olduğu bilinmektedir.

Hayatı: IV.Aegon, Shiera'ya, dokuzuncu ve sonuncu metresi, kadim ancak fakirleşmiş bir Valyria asilzade soyunun son kızı, Lysli Leydi Serenei'den sahip oldu. Shiera'nın annesi saray mensupları tarafından sevilmemekteydi ve soğuk ve kibirli birisi olarak dikkate alınmıştı; dedikodulara göre annesi kraldan daha yaşlıydı ve karanlık sanatlarla uğraşarak güzelliğini ve gençliğini yeniden kazanmıştı. Serenei Aegon'ın metresleri arasında en güzeli sayılırdı. Annesi, Shiera'yı doğururken hayatını kaybetti ve kızına Denizin Yıldızı anlamına gelen Shiera ismini koydu.

Shiera asla evlenmedi fakat bir çok sevgilisi ve onun uğruna yapılan düelloları oldu. Üvey kardeşi, Kankuzgun en büyük talipçisiydi ve ona sürekli olarak evlenme teklifi etti. Tekliflerini red etmesine rağmen, onunla birlikte oldu. Diğer üvey kardeşi Acıçelik'te onu arzuluyordu ki bu durum ancak Acıçelik ve Kankuzgun arasındaki nefreti daha da artırdı.

Kankuzgun ile olan ilişkisi geniş çapta biliniyordu ve dedikodulara göre güzelliğine sahip çıkmak için bakire kızların kanında banyo yapıyordu.

Kaynak: Awoiaf
 
Cevap
#2
Aşırı güzel.
 
Cevap
#3
Cidden çok güzel
 
Cevap
#4
gizemli ve seksi...
sevdim.
 
Cevap
#5
harikulade
 
Cevap
#6
Güzel karakter.
 
Cevap
#7
Çeviri güzel olmuş'ta Brynden Kanlıkuzgun diye anılmazdı Kankuzgun diye anılırdı.Aegor'da acı çelik Sert Çelik diye tanınırdı.Brynden ve Aegor yüzündende Blackfyre İsyanı çıktı.Malum Brynden yarı bir Blackwood, Aegor ise yarı bir Bracken'dır bu iki hanedan arasında binlerce yıllık bi kan davası vardır.İkiside Shiera'ya aşıktır.
 
Cevap
#8
yeşil ve mavi göz süpermiş. bu duruma bilimsel olarak Heterokromiya iridis deniyormuş iyide deniyormuş.
 
Cevap
#9
Şu çizimdeki kadınlara bak birde dizide oynatıklarına bak :D
 
Cevap
#10
Gerçekten güzel kadın.
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi