• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sizce Game of Thrones nasıl bitecek?

Forumda bezer bir konu bulamadım o yüzden açtım.

Ben GRRM'i Shakespeare'e benzetiyorum oyunun sonunda iyiler kazanmıyor. Tabi Shakespeare oyunlarında hem kötüler hem iyiler ölür. 

GRRM biraz daha karanlık yazıyor. Bu yüzden bence Akgezenler ve 7 kralık arasındaki savaşla beraber 7 krallık arasındaki savaş sonucu westeros yerle bir olacak. Bana göre 3 senaryo:

1. Herkes ölecek geriye sadece Yüzler Adasında unutulan bir kaç Ormanın Çocuğu kalacak.

2. Herkes ölecek sadece Akgezenler kalacak.

3. Herkes ölecek :)

Cevap
Dizinin artık nasıl biteceği yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ama kitap için 'GRRM Reality' dediğimiz olay diziden apayrı bir devam, apayrı bir son getirebilir. Aegon ve Golden Company, Edric Storm, Arianne, Lady Stoneheart... Bunlar kitapta olup da dizide olmayan ve sonu etkileyebileceğini düşündüğüm aklıma şimdi gelen karakterler.

Bu arada Shakespeare'in oyunlarında iyilerin kazanmadığını düşünüyorsan veya herkes ölür diyorsan ve okumadıysan (yanlış anlama sadece kitap önerisi :)) Venedik Taciri'ni okumanı öneririm.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Child of Forest

Cevap
(05-06-2016, 12:45 PM)MaesterLord Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dizinin artık nasıl biteceği yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ama kitap için 'GRRM Reality' dediğimiz olay diziden apayrı bir devam, apayrı bir son getirebilir. Aegon ve Golden Company, Edric Storm, Arianne, Lady Stoneheart... Bunlar kitapta olup da dizide olmayan ve sonu etkileyebileceğini düşündüğüm aklıma şimdi gelen karakterler.

Bu arada Shakespeare'in oyunlarında iyilerin kazanmadığını düşünüyorsan veya herkes ölür diyorsan ve okumadıysan (yanlış anlama sadece kitap önerisi :)) Venedik Taciri'ni okumanı öneririm.

Venedik Taciri'ni okumadım ama Othello, Macbeth, Kral Lear vs. sonları hep ölüm dolu. Tavsiye için teşekkürler..

Cevap
Martin aynı zamanda anti-romantik realist bir yazardır.Kitabı da LOTR'a eleştiri niyetinde olduğunu varsayarsak sonu biraz belli gibi.

Sonu tamamen Martin'in kafasında fakat finaldeki büyük savaşta ejderyaların karşısında buz ejderyalarının çıkarılacağını biliyorum.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizce krallık kimin hakkı ? Child of Forest 576 122,382 20-06-2017, 09:54 PM
Son Yorum: Loren Lannister
  Sizce The Harpy Kim? İllyrio Mopatis 10 922 12-06-2017, 06:24 PM
Son Yorum: argos
  Game Of Thrones Dizisi ve Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinden Replikler Elodin 951 394,727 06-06-2017, 08:53 PM
Son Yorum: Se7enGods
  Game of Thrones Spin-Off Dizisi İçin Öneriler. Atılgan 14 1,343 06-06-2017, 08:51 PM
Son Yorum: Se7enGods
  GAME OF THRONES 7.Sezon Öncesi, Diziye Yeni Başlayacaklara REHBER! Atılgan 1 382 04-04-2017, 08:39 PM
Son Yorum: argos

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi