• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sizce jon kiminle evlenir ?

Jon ve Dany'i açıkçası hiç düşünmedim. Eğer kitapta evlenirlerse seriyi bahçemde Baratheon Theme eşliğinde yakarı... neyse I made a joke :))

Dizide Jon ve Sansa birlikteliğinin temeli atıldı. O ilk sarılma, konuşmaları, Sansa'nın ceset tepesinden Ramsay'i kovalayan Jon'u hayranlık- endişe karışımı izleyişi ve son sahnede kral ilan edilirken mutluluğu beni buna ikna etti. Baelish'e attığı son bakışı ise 'Ayağını denk al!' ifadesi olarak algıladım. Belki de yanılmışımdır ama ne fark eder beşer şaşar.

Kitapta ise Jon kızıllarla çevrilidir :) İlk göz ağrısı Ygritte'dir. Hatta Melisandre gibi güzel bir kadın kaleye geldiğinde bile Jon onun yasını tutar. Gece dışarıda Mel'i görünce Ygritte diye haykırır. Velhasılı bu iki karakter de kızıldır. Ve daha sonra Free Folk'un güzelliği Val'i görür. Diğerleri kızıl gibi olmasa da bal rengi olarak betimlenen saçları ve güzelliği -hala daha Ygritte'in yasını tutsa da- Jon'u büyüler. (Jon'un Val'i ormandan Ghost ile çıkarken gördüğü kısımda biz de onunla beraber büyüleniriz.) Val'in diğerlerinden farkı sarışın olması, diğerleriyle benzeşen özelliği ise güçlü bir karakter olmasıdır. Çıtkırıldım bir prenses değildir; bilakis bir izci, bir avcı ve gerektiğinde savaşçıdır. Açıkçası Jon evlenecekse Val ile evlenmeli bana kalırsa.

Ha ileride Sansa ile karşılaşırsa ondan da muhakkak etkilenecektir. Kimliği açığa çıktıktan sonra açıkçası buna da bir diyeceğim olmaz. Her ne kadar bir savaşçı olmasa da Sansa'da artık güçlü bir karakter olma yolunda ilerliyor. Onun yolu dans. Evet bu. Erkekler kılıçlarıyla dans eder. Ama pistte ise Alayne Stone'un hakimiyetindedirler. İnsanları kılıcı yerine konuşması ve güzelliğiyle etkilemektedir. Ve kızıl saçları gri beyaz desenli elbisesine dökülürken gördüğünde Jon elbette çarpılacaktır.

Cevap
John'un biriyle evleneceğini nereden çıkardınız ki?
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • No Name

Cevap
(15-07-2016, 08:43 AM)finrod Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Jon ve Dany'i açıkçası hiç düşünmedim. Eğer kitapta evlenirlerse seriyi bahçemde Baratheon Theme eşliğinde yakarı... neyse I made a joke :))

Dizide Jon ve Sansa birlikteliğinin temeli atıldı. O ilk sarılma, konuşmaları, Sansa'nın ceset tepesinden Ramsay'i kovalayan Jon'u hayranlık- endişe karışımı izleyişi ve son sahnede kral ilan edilirken mutluluğu beni buna ikna etti. Baelish'e attığı son bakışı ise 'Ayağını denk al!' ifadesi olarak algıladım. Belki de yanılmışımdır ama ne fark eder beşer şaşar.

Kitapta ise Jon kızıllarla çevrilidir :) İlk göz ağrısı Ygritte'dir. Hatta Melisandre gibi güzel bir kadın kaleye geldiğinde bile Jon onun yasını tutar. Gece dışarıda Mel'i görünce Ygritte diye haykırır. Velhasılı bu iki karakter de kızıldır. Ve daha sonra Free Folk'un güzelliği Val'i görür. Diğerleri kızıl gibi olmasa da bal rengi olarak betimlenen saçları ve güzelliği -hala daha Ygritte'in yasını tutsa da- Jon'u büyüler. (Jon'un Val'i ormandan Ghost ile çıkarken gördüğü kısımda biz de onunla beraber büyüleniriz.) Val'in diğerlerinden farkı sarışın olması, diğerleriyle benzeşen özelliği ise güçlü bir karakter olmasıdır. Çıtkırıldım bir prenses değildir; bilakis bir izci, bir avcı ve gerektiğinde savaşçıdır. Açıkçası Jon evlenecekse Val ile evlenmeli bana kalırsa.

Ha ileride Sansa ile karşılaşırsa ondan da muhakkak etkilenecektir. Kimliği açığa çıktıktan sonra açıkçası buna da bir diyeceğim olmaz. Her ne kadar bir savaşçı olmasa da Sansa'da artık güçlü bir karakter olma yolunda ilerliyor. Onun yolu dans. Evet bu. Erkekler kılıçlarıyla dans eder. Ama pistte ise Alayne Stone'un hakimiyetindedirler. İnsanları kılıcı yerine konuşması ve güzelliğiyle etkilemektedir. Ve kızıl saçları gri beyaz desenli elbisesine dökülürken gördüğünde Jon elbette çarpılacaktır.

Kitapta Ölümsüzler sarayı bölümünde Jon ve Dany evliliğine ufak bir atıf yakaladım. Dizi de bahsetmiyor. Ama bu koşullarda dizi için pek seçenek de kalmıyor. Yanılmayı umuyorum... Kitapta Val bence de en uygun aday.

Dizi de ki Sansa-Jon ilişkisinde ben sizinle aynı şeyleri görmedim. O sarılma anı bana da garip gerdi. İlk başlardaki mesafelerinden uzaktı ama, sonuçta kardeşleri kayıp, sadece ikisi var. Yıllar geçmiş, onca şey yaşamışlar. Buna yormaya çalıştım. Kral ilan edilirken yüzünde bana göre pek de mutlu bir ifade yoktu keza Baelish'e bakışını da ben pek iyimser yorumlamadım. Hatta ekran başında "Aklını başına topla!" demişliğim vardır. Ama dikkat ediyorum, forumdaki yorumlara da bakınca; aynı bakışları ne kadar farklı  algılamışız. Bana Sansa gidişattan çok memnun değil gibi geldi. Yine yanılmayı umuyorum. Dizi de Sansa ve Dany arasında gidip geliyorum. Dizi de Jon'un kimliği netleştikten sonra Dany'e evlenmesi, bana itici geliyor. Bu konuda fan baskısı da açık.

Cevap
Ben Starklarda ensest bi ilişki olabileceğini ve Jon'un Kızıl Kadın'dan hoşlandığını da düşünmüyorum. Bana göre ikisi de Targaryen olduğu için Dany ile evlenecek. Sonuçta Targaryen hanesinde ensestlik olası bir şey. Oturup da kardeşiyle (her ne kadar öz olmasa da) ya da kardeşim deyip büyüdüğü kişiyle ensest bir ilişki içerisine girecek kişiler değil Starklar. Bence. Belki Bran Winterfell'e geri dönüp Jon'a gördüklerini anlatırsa bu ikisinin bir şansı olabilir. Ben daha çok Sansa'nın Petyr ile olabileceğini düşünüyorum. Jon'un da Ned'e olan saygısından böyle bir şey yaşamayacağını varsayıyorum.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizce krallık kimin hakkı ? Child of Forest 576 122,261 20-06-2017, 09:54 PM
Son Yorum: Loren Lannister
  Sizce The Harpy Kim? İllyrio Mopatis 10 910 12-06-2017, 06:24 PM
Son Yorum: argos
  Sizce Game of Thrones nasıl bitecek? Child of Forest 3 1,431 05-06-2016, 04:06 PM
Son Yorum: Abico
  Neşe Kulesi benzetmeleri sizce olmuş mu ? Roose Bolton 5 1,222 18-05-2016, 11:25 PM
Son Yorum: Eirynomonos
  Arkadaşlar sizce dizi kaç sezon sürer ne zaman biter? kmyoruk 5 1,391 18-05-2016, 11:20 PM
Son Yorum: Eirynomonos

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi