• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat
Game of Thrones Türkiye Discord kanalına katılın!


Skins


#1
8v55x.jpg

2007 başında İngiltere'nin E4 kanalında yayınlanmaya başlayan Skins, Bristol'da yaşayan gençlerin hayatlarına odaklanıyor. Gençlerin hiçbiri de sütten çıkmış ak kaşık değil. Biri anoreksik, biri öğretmeniyle yatıyor, bir diğeri müslüman ve en yakın arkadaşının gay olmasını ailesine nasıl açıklayacağını düşünüyor ve bu liste uzayıp gidiyor. Anlayacağınız her birinin ciddi problemleri var. Dizi de sağ olsun, bizi üzmüyor ve her bir bölümü bir karaktere ayırarak, gençlerimizi daha da yakından tanımamızı ve dertlerine ortak olmamızı sağlıyor. Uyuşturucu, homoseksüellik, bozuk aile ilişkileri, seks, narsizm, antisosyallik, cinsel istismar, içine kapanıklık gibi gençler arasında yaygın olan sorunlara değinen Skins, daha ilk bölümüyle bile diğer gençlik dizilerinden ne kadar da farklı olduğunu, hayata pembe gözlüklerle değil de, tüm gerçekliğiyle baktığını bizlere kanıtlıyor. Bölümler ilerledikçe, bu gençlerin her birinin ne kadar da yapayalnız olduğunu görüyor ve başlarda komediymiş gibi gelen sahneler, leziz bir drama hâline dönüşüyor.

*Benim için Skins'in yeri çok ayrıdır..Şahsen bana göre yapılmış en iyi gençlik/dram dizilerinden biridir.Özellikle ilk jenerasyon ile (1-2. sezon) insanı içine çeker.(Cassie Rolleyes)Sonraki sezonlar ilk iki sezonu aratsada bana göre gayet iyidir.Başlamayı düşünen varsa hiç düşünmesin başlasın derim Wink
 
Cevap
#2
Deneyelim bakalım boş zaman bol.
 
Cevap
#3
İlk iki sezonu muhteşem dir , gerisini at çöpe gitsin.
 
Cevap
#4
(27-06-2012, 09:40 PM)Rhaelle Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İlk iki sezonu muhteşem dir , gerisini at çöpe gitsin.

Aslında haklısında ben 3-4'ü sırf Effy için izlemiştim Rolleyes Effy sayesinde o jenerasyon iyi geçmişti açıkçası zamanla baya sevmiştim fakat 4. sezon finali bir dizide gördüğüm en berbat finaldi.Ayrıca 5-6 gerçekten diğer sezonlara göre kötü fakat yinede izledim pişman değilim :D
 
Cevap
#5
herkes kötü diyor vazgeçtim :)
 
Cevap
#6
Cassie ve Chris karakterleri zaten Game of Thrones'da görmüştük. Gilly ve Gendry adlı oyuncular bu dizide ünlenmişlerdi.
CC ve GG olmuş yalnız :)

1 ve 2.sezon iyiydi ayrıca 5'de iyiydi bence.
 
Cevap
#7
Konulu p*rno arkadaşlar ciddiyim :D
 
Cevap
#8
İlk iki sezondan sonra çok bozdu. Hele jenerasyonu izlerken skins değil başka bir dizi izliyor gibi hissettim. Oy dağlar... Ama ilk iki muhteşemdir.
 
Cevap
#9
2 ve 3.sezonlarda gerçeklikten biraz çıkıp bir depresyon styla :d anlatmışlar ama bence yinede güzeldi. ilk sezon gibi değildi olamazdı. ama güzeldi. ben 4.5 izlemedim zaten seneye final sezon geliyor :d ve final sezona eskilerden dönenler olacakmış. o yüzden biriktiriyorum :d sınava hazırlanırken çok güzel gidecek :d

Ve benim güldüğüme bakmayın dizi hakikatten süper dram. sıradan lise gençlerinin hayatlarını anllattıkları diğer diziler gibi değil. psikoloji olaylarını çok iyi yapıyorlar. yani öyle yerler var ki lanet yerler. Chriss :( bunalıma sokabilir sizi.
 
Cevap
#10
Konulu por*o eleştirisi biraz sert olmuş sanki.Bence cinselliğin fazla oluşunun sebebi günümüz gençliğindede fazla olması.Belki bizim ülkemiz tam olarak bu şekilde değil ama yurt dışında bir çok ülkedeki gençler uyuşturucu,içki,cinsellik gibi konularlar içli dışlılar bu açıdan bakarsak gençlik hayatını pırıl pırıl gösteren dizilerden çok daha iyi bir dizi Skins.Ve bana kalırsa diğer 2 jenerasyonun sevilmeme sebebi izleyenlerin ilk jenerasyona çok bağlanması ve ilk jenerasyonun gerçekten çok iyi olması.Yoksa diğer sezonlardada sıkıcı bölümler olsada hala bana o dramı yaşatabilmişti dizi.(Biraz fanboy gibi oldum ama üzgünüm :D)
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi