• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Spoiler Kullanımı


#1
Merhaba,

Son zamanlarda ulu orta yazılan spoilerlar yüzünden çok fazla şikayet aldık. Bu forumda en çok hassasiyet gösterdiğimiz konulardan birisi spoiler butonu kullanımı.

Birinci sezon ikinci bölümünde gerçekleşen bir olay bile olsa bu olaydan bahsederken spoiler butonunu kullanmanız gerekir. Siz serinin tüm kitaplarını okumuş olabilirsiniz fakat bu forumda henüz birinci kitabı bile okumayan ziyaretçilerin de olduğunu ve bu ziyaretçilere spoiler'ı bir seçim olarak sunmamız gerektiğini unutmayın. Bu yüzden spoiler butonunu mutlaka kullanın. (Spoiler etiketinde ve mesaj içerisinde spoillerın hangi sezon & bölümle ilgili olduğunu da yazmanız iyi olacaktır.)


Spoiler butonunun kullanımı
Kod:
[spoiler=başlık] spoiler içeren metin [/spoiler]

Örnek:
2. sezon 9. bölümden spoiler içerir:

**

Spoiler Butonu

Spoiler içeren mesajlarınızı spoiler etiketi içerisine almanız için mesaj editörüne spoiler butonu ekledim.

spoiler.gif

Örnek kullanım:

Kod:
[spoiler=başlık] spoiler içeren metin [/spoiler]

başlık:

Ayrıca spoiler etiketi kullanılmadan, ulu orta spoiler yazılan mesajları forum yöneticilerine rapor etmek için lütfen report butonunu kullanın. (postbit_report.gif) Böylece daha fazla ziyaretçi mağdur olmadan mesajlara hızla müdahale edebiliriz.

İlgilenip okuduğunuz için teşekkür ederim.
 
Cevap
#2
Sadece spoiler kullanmak yetmiyor, üzerine bir de hangi kitaptan, nereden olduğuna dair yazılırsa iyi olur. Mesela ya bugün ya dün 5. kitaptan bi spoiler açtım.
 
Cevap
#3
(19-06-2012, 06:30 PM)Prince of Dragonstone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sadece spoiler kullanmak yetmiyor, üzerine bir de hangi kitaptan, nereden olduğuna dair yazılırsa iyi olur. Mesela ya bugün ya dün 5. kitaptan bi spoiler açtım.

Evet. O şekilde kullanılması doğru olanı zaten.
 
Cevap
#4
Mobil cihazlarda ne yazikki yapilamiyor ve ben bu yuzden uyari bile aldim .İpad vs den spoiler yapmanin bir kolayligi var mi soylerseniz sevinirim

Simdiden tesekkurler
 
Cevap
#5
Manuel olarak yap. Yani spoiler [spoiler] ve [./spoiler] (noktasız) dan oluşuyor. İlkini başa yaz, araya cümleni yaz ve sondakini yazıp bitir.
 
Cevap
#6
Spoiler:

Cok tesekkurler
 
Cevap
#7
Peki ama
Spoiler:
 
Cevap
#8
He o benim muhtemelen. Kimse kullanmıyor merak etme. Sadece ben 1.sezonun/kitabın günahı ne çerçevesinde spoiler koyuyorum 1.kitaptaki olaylara.
 
Cevap
#9
(05-09-2012, 06:51 PM)Venom41 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: He o benim muhtemelen. Kimse kullanmıyor merak etme. Sadece ben 1.sezonun/kitabın günahı ne çerçevesinde spoiler koyuyorum 1.kitaptaki olaylara.

he evet sensin
 
Cevap
#10
(05-09-2012, 06:48 PM)batwoone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki ama
Spoiler:
Sezon kitap kısaltmasına gerek yok onun yerine

1.Sezon:
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi