• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Stannis'İn Yolu(bu benim kendi hikayemdir.6.kitap değil)


#1
Bölüm 1

Havada sürekli bir kar yarışı vardı ve döne döne etraflarını izliyordu.Fırtına şiddetini artırmıştı.6000 kişilik bir orduyu bu korkunç kar fırtınasında doyurmak mümkün değildi.Bunu Kral Stannis'te biliyordu.Kardan kulesinde oturmuş üzerine gelen Dehşet Kulesinin piçini ve Lord Ata Oturmak için Çok Şişmanı ve Ser Aptal Hosteen'i beklerken planının son aşamasını da uyguluyor ve sabırla bekliyordu.

Yanında bulunan Lord Galbart Glover'a:

-Her şey hazır mı?Düşmanı karşılayacağımız buz tuzağı,dedi sert bir sesle.

Derinorman Kalesi Lordu her zamanki nezaketiyle:

-Evet majesteleri,ayrıca kara gömdüğümüz kazıkları da iyice gizledik.Frey atlıları bunu fark edemeyecekler.

Hemen yanlarında duran Lord Artos Flint sabırsızca:

-Çok konuşuyoruz,çok bekliyoruz.Bir an evvel gidip kafalarını patlatalım.

Elinde baltasıyla gergin gergin bir o yana bir bu yana yürüyen Lord Norrey,Kılıcı yanından gevşekçe sarkmış Lord Burley,piposuyla bu fırtınada bile havaya halka şeklinde dumanlar püskürten kısa boylu Lord Knott ve tek gözlü kirli sakallı Kargayemi Umber da başlarını sallayarak onayladı.Kargayemi uzun kirli beyaz saçlarını geriye atarak güldü ve:

-Winterfell'İn dışında davulları çaldığımda Boltonların ve adamlarının altlarına ettiklerine eminim majesteleri.

Kral Stannis hepsine dik dik attı.

-Şimdiye kadar hiçbir düşmanımı küçük görmedim ve o yüzden hala sağım.Kardeşimin tersine.Robb Stark'ı da ekleyebilirdi ama bu kuzeyli lordları kızdırırdı.Kaldı ki o savaş alanında değil düğün sofrasında öldürülmüştü.

Kral Stannis kendi kendine:

-Freyler bunun bedelini ödeyecek.Walder Frey'in derisinden davul yapacağım dedi kendi kendine.Misafirlik hakkı ne olursa olsun kutsal bir gelenek ve ayrıca kanundu.

Hava sertleşirken Kral Stannis,kurmaylarıyla karargahına döndü.Sol yanında Lord Norrey,sağında Lord Peasebury ve Leydi Mormont vardı.

Lord Norrey harita üzerinden eliyle işaret ederek:

-Majesteleri,ilk önce gelecek Frey kuvvetini bekliyoruz.Sir Hosteen'in birlikleri üzeri karla kaplanmış gölde tuzağa düşecek.Çoğu donarak ölecek.Ölmeyenleri biz öldüreceğiz.Glover'In okçularını gölün güneyine mevzilendirdik.Bu kar fırtınasında güneyli Freylerin okçuları görme şansı yok.Ok yağmuru altında neye uğrayacaklarını bilmeyecekler.

Kral Stannis:

-Lord Peasebury,300 süvariyle Kurtormanının girişinde Ramsay Bolton'a saldırıp üzerinize çekeceksiniz.Bolton ve adamlarını karda gömülü kazıkların üzerine çekmeliyiz.Ardından ordunun sağ kanadını alan Lord Kargayemi,Şişko Lordun adamlarının üzerine çökecek.

Lord Glover:

-Kuzeyin tanrıları haklı savaşımızda yardımcı olacaktır.

Kuzeyli lordlar yürekağacının altında diz çöküp dua ettiler.Kral Stannis umursamadı bile.Sancağında alevli kalbin sahibi Rhillor bile umrunda değildi.Ailesinin ölümünden sonra tanrılarla işi bitmişti.Şimdi tek amacı zavallı Eddard adına biraz adalet sağlamaktı.

Gecenin ileri saatlerinde bir boru duyuldu.Stannis'İn düşündüğü tek şey bir hücüma uğradıklarıydı.Eline Işıkgetireni alıp ilk safta savaşmak için dışarı çıktı ama gelen kişiler ellerinde meşalelerle gelen Mormont'un gözcüleriydi.

Lyanna Mormont atından inerek:

-Majesteleri,bunu öğrenmelisiniz.En güvenilir adamlarımla Kurtormanını araştırıyordum ki Bolton ve Freylerin karargahına rasgeldik.Hepsi ölmüştü.

Stannis:

-Sen ne diyorsun kadın?Böyle bir şey olması mümkün değil.

Mormontla beraber keşfe giden güneyli lordlardan Robin Peasebury:

- Size kanıtı bizzat ellerimle getirdim majesteleri.Işık tanrısı zaferinizi kutsadı.

Stannisin önüne Ramsay Bolton ve Hosteen Frey'İn kesik kelleleri sunuldu.Onları daha önce de defalarca görmüş Kargayemi:

-Lanet olsun bütün eğlenceyi bir avuç çapulçu aldı.

Lord Glover:

-Bunların bir avuç çapulçu olduklarını zannetmem majesteleri.Ormanın Çocukları ile ilgili söylenceler son zamanlarda artmıştı.Bence yolumuza devam ederken dikkatli olmalıyız.

Stannis adamlarına dönerek:

-Herkesi uyandırın,bütün gece meşalelerle yol alıp bir an evvel Winterfell'e baskın yapma niyetimdeyim.Bolton bunları duyup önlemini almadan..

Stannis Baratheon'un son ordusu,gecenin karanlığını yaran binlerce meşale ateşiyle kışyarı güzergahına ilerliyordu.Karstarkları bertaraf etmişti ama Boltonlara hiç sevgi duymayan Karhold askerleri Stannis'i takip etmeye devam ediyordu.Stannis,kuzeylilerin başına bir kuzeyli getirmek için Lord Artos Flint'i Karhold Lordu ilan ederek kuzeylilerle arasındaki bağı sıkılaştırmıştı.

Gündüz olduğunda ara verildi.Hava sonunda yumuşamıştı.Bulutlar dağılmaya başlamıştı.Lord Flint:

-Eski Tanrılar buğün bize zafer nişanı veriyor.

Stannis içinden:

-Anladık anladık,demekten kendini alamamıştı.Bir de tahtı kazanır ve bu adamı konseyine getirirse Yüce Septon'un neler diyeceğini düşünerek gülümsedi.

Adamlarıyla bir kez daha yemek sofrasına oturmuşlardı ki Lord Norrey.

-Majesteleri,kuzeydeki casuslarımdan haberler geldi.Kuzey hareket halinde.Demiradamların Torrhen Meydanını ve Taşlı Kıyıyı terk ettikleri haberini aldık.Leydi Tallhart,bize gönderdiği mektupta Winterfell'e 1000 kadar adamla yürüdüğünü ve bizimle orada birleşmek istediğini söylemiş.

Stannis:

-Güzel gücümüze güç katacak bir adım daha.Artık elimizi çabuk tutsak iyi olur.Winterfell'e birkaç saatlik yol kaldı.

Baratheon ordusu ılıyan havanın sağladığı avantaj ve kar seviyesinin ağaçlardan ötürü az olmasından faydalanıp son bir hızla güneydoğu istikametine Winterfell'e doğru yürüdü.

Kargayemi onun yanında at sürüyordu.

-Yürekağaçları şahidim olsun.Barbrey acuzesini ve At suratlı Ryswell'lerin hepsini bağırsaklarını biçe....

Lafını tamamlayamadı.Gördüğü manzara onu da şaşırtmıştı.

Lord Glover:

-Winterfell....

DEVAM EDECEK

2.Bölüm

Karlarla kaplı Winterfell'İn önkapısı ardına dek açıktı.Kalede tek tük asker nöbet tutuyordu.Stannis Baratheon'Un askerlerini görünce borularını çaldılar.Stannis'İn gözleri kapının önündeki sancaklara çevrildi.Yaşlı Lord Ondrew Locke'un askerleri iki anahtarlı sancaklarının altında kendilerine ziyafet veriyordu.Tallhart askerleri derisi yüzülüp dağ ağaçlarına çekilmiş Roose Bolton'un ve Barbrey Dustin'in cesetiyle dalga geçmekle meşguldü.Herkes buradaydı.Fahişefelaketi Umber,Lyessa Flint,Woolfield Hanedanı,hepsinin askerleri buradaydı.Wyman Manderly yüzünde gayet mutlu bir ifadeyle onu izlmeketeydi.

Kral Stannis:

-Burada ne şeytanlık dönüyor.

Leydi Eddara Tallhart baştan aşağı çelik zırhlarla karşısına çıktı.Kılıcı kanla kaplıydı.Doruk bir atın üstünde duruyordu.

-Majesteleri bizde sizi bekliyorduk.

Kargayemi küfrederek:

-Tanrılar seni kahretsin Eddara.Zaferimizi bir eksik etek çaldı.

Kral Stannis elinin tek hareketiyle onu sakinleştirdi.

-Winterfell savaşını tek başına mı kazandınız Leydi Eddara,dedi sesi soğukça.Kadınların yanında hiç rahat olmazdı.Bir yandan gözleri kalenin ateşten kararmış duvarların bakıyordu.Bazı yerlerde hala saplanan oklar görülebiliyordu.Açık zannedilen kapının iki kanatının kırıldığını şimdi farkediyordu.Bir koçbaşının başında askerler bira içip şarkı söylüyorlardı.(Muhtemelen Oldcastle askerleri) Suların dibinde iki kuşatma kulesi vardı.

Leydi Eddard küstah ve cazibeli yeşil gözleriyle ona baktı.Stannis Leydi Eddara'nın gerçekten güzelliğini takdir etmeliydi.Sonra kendi kendine:

-Benim bir karım var dedi.

Leydi Eddara:

-Elbette tüm zaferi kendime maledemem.En önde Lord Wyman Manderly,Lord Hother Umber,Locke Hanedanı,Flint Hanedanı,Woolfieldlar ve Stoutların da büyük katkısı oldu.Ama bu planı Lord Wyman'la beraber planladık.

Stannis'in gözleri alev alev parladı.

-Atına oturamayacak kadar şişman olan Lord mu?Elimi öldürdükten sonra kendini bu kadar kolay affettirebileceğini mi zannediyor.

Tanıdık bir ses:

-Majesteleri bu konuda sizi yanlış bilgilendirmişler.

Stannis bu defa hakikaten şaşırdı.

-Davos nereden çıktın sen.Sanırım ölüm seni pek sevmiyor.

Wyman Manderly gülümseyerek:

-Şaşırmanıza gerek yok majesteleri.Öyküyü anlatmak için uzun bir gece ve bolca yemeğimiz var.Ama önce size tanıştırmak istediğim biri daha var.Sir Davos...

Davos yanındaki çocuğu(ve hemen yanındaki kocaman siyah ulukurdu)öne çıkardı.Çocuk 5-6 yaşlarındaydı.

Wyman Manderly gür sesiyle:

-Karşısınızda Eddard Stark'In son erkek varisi,Rickon Stark.

Kral Stannis çoçuğa baktı.Sarışındı.Bunu pek beklemiyordu.Acaba Catelyn Stark bir nane yemiş olabilir miydi?Ama aklından bunu çıkardı.Çocuk kafası karışmış şekilde ona bakıyordu.Stannis atından indi.Yaverliğini yapaan Lord Norrey kürkünü çıkardı.Ve ona kılıcını uzattı.Stannis diğerlerine baktı.

-Sanırım hepinizin benden beklediği şeyi biliyorum.Pekala.Çocuk dizçök.

Rickon ne yapacağını bilemez gibiydi.Ama Davos çocuğa yardımcı oldu.Rickon iki dizinin toprağa kırdı.

-Uzun uzun seramoniler ve yeminler için vaktim yok.Eminim sende baban gibi onurlu ve sadık bir adam olacaksın.Seni(Burada kılıcını omzuna değdirdi)Kışyarı Lordu,Kuzeyin Azam Lordu ve Kuzey Muhafızı ilan ediyorum.

Çevredeki bütün lordlar ve askerler aykırarak yumruklarını havaya vurdu.

-Çok yaşa Lord Rickon Stark.Çok yaşa Kral Stannis.

O gece Wyman Manderly'nin torunu Wylla Manderly ile Rickon Stark'ın nişanı yapılacaktı.Stannis'te bunu onaylamıştı ne de olsa westerosun en büyük 5.şehrinin lorduydu ve emrinde 10.000 adam vardı.Stannis elbette masanın tam ortasına oturtulmuştu.Sağında Rickon Stark ve sevimli sarışın gelin Wylla vardı.Wylla ile Rickon birşeyler fısıldaşarak gülüyordu.Davos Stannis'İn sağındaydı.Çalınan oyun havalarına ellerini çırparak katılıyordu.Biralar ve şaraplar gırla gidiyordu.Rickonun kayınpederi ve naibi Lord Manderly koca göbeğiyle dansçılarla karşılıklı dans ediyor ve onları iltifatlara boğuyordu.Son derece çekici Lady Eddara onu dansa kaldırdı ve Stannis kızararak kabul etti.Dans pistinde kimler yoktu ki.60lık dişşiz Ondrew Locke,kendisinden en az 40 yaş genç Wynafyrd Manderly ile dans ediyordu.Ama Stannis bu yaşlı adamın Rodrik Ryswell'in kafasını tek balta darbesini kopardığını da biliyordu.Hother Umber,kucağına bir hizmetçiyi oturmuştu ve onunla yakından ilgileniyordu.Mors Umber çoktan sızmıştı ve sakalından bile bira sızıyordu.Dans hızlanırken Lady Eddara:

-Majesteleri,sizi o kadar sıkıyor muyum?

Stannis kızararak bozararak:

-Hayır leydim,ben pek dansı seven biri değilim,dedi yanlarından Lyessa Flint(kızıl saçları dikkat çekiciydi) ve Robin Peasebury geçti.Stannis onlara bakarak:

-Kuzeyliler eğlenmeyi biliyorlar.Tıpkı abim gibi.

Eddara sarı saçları,yeşil gözleri ve beyaz teniyle Stannis'in gözünü gerçekten kendisine çekmeyi biliyordu.

-Biz kuzeyliler savaşı da barışı da biliriz.Lakin siz hep çalışan birine benziyorsunuz.Arada bir hayatın keyfini çıkarmalısınız.

Stannis'İn aklına Selyse ile yaptığı sevgisiz evlilik gelmişti.Ama bunun üzerinde çok düşünmedi.Dans bittikten sonra yeni nişanlılara kadeh kaldırmak ona düştü.

Stannis tok bir sesle:

-Ve kuzeyin iki büyük evi Manderly ve Stark hanelerini birleşmesini büyük bir samimiyetle kutluyorum.Uzun,bol çocuklu ve mutlu bir evlilik diliyorum.Aranıza girmeye çalışanı eski ve yeni tanrılar lanetlesin.İki bedende tek ruh olun.

BUGUNLUK BU KADAR YARIN DEVAM EDECEK

2.BÖLÜMÜ İLK MESAJA EDİTLEDİM
 
Cevap
#2
ben okudum beğendim Stannisle ilgili olmasıda beni ayrıca ilgilendiriyor 5.kitapta olan olayların üzerine mi yazdın bunu yani 5.kitapta bişeyler oldu buda devamında gelişen olaylar fln mı
 
Cevap
#3
EVET 5.KİTABIN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİM.HER GÜN 2 BÖLÜM,BEĞENDİĞİNİ İÇİN TEŞEKKÜRLER
 
Cevap
#4
Peki bekliyorum :) 6.kitaptada olaylar bu şekilde devam eder umarım :)
 
Cevap
#5
5.kitapla alakası olduğunu anlamıştım.
5.kitabı okumadığımdan neler oluyor fazla anlamasam da okumaya devam edeceğim gibi görünüyor.
Betimlemeler az olsa da diyaloglar yine kuvvetliydi. 2.bölümü de eve geçince okumayı planlıyorum.
 
Cevap
#6
YARIN HOWLAND REED'iN BÜYÜK SIRRI,JON SNOWUN GERÇEK AİLESİ,İKİZLER SAVAŞININ İLK YARISI SAKIN KAÇIRMAYIN.
 
Cevap
#7
Çok güzel devamını sabırsızlıkla bekliyorum...
 
Cevap
#8
2.bölümde çok iyiydi. Baya hızlı ilerlemiş olaylar ama olsun yani.
 
Cevap
#9
3.Bölüm

Yemyeşil ağaçların gölgesinden yürüyordu Perwyn Frey.Kış gerçi Nehir topraklarına varsa da yağan kar gün ışıklarıyla erimişti.Yemyeşil gür ormanlar hafif bir kar tabakası altında kalmıştı.Ormanın altı rüzgarlarla serindi.Akan nehrin sesi insanları sakinleştirebilirdi.Ama Perwyn'in elinden o huzur imkanı tamamen alınmıştı.Perwyn'in gözü ne tahtta ne lordlukta ne de başka şeylerdeydi.Savaş yıllarında verdiği hizmetle kendisine Mistlewood'ta küçük bir arazi verilmişti zaten.İkizler'e mecbur olmadıkça uğramıyordu.Babasının ve akrabalarının yaptığı korkunç katliam hala kendisini utandırıyordu.Onu alel acele İkizler'den uzaklaştırmalarının nedenini anlamalıydı.Bu yüzden kendine çok kızıyordu.Ama ailesinin bile misafirperverlik kurallarını böyle ihlal edeceğini tahmin etmezdi.Sakat Lothar ve Kara Walder...Böyle bir ailede neden dünyaya gelmişti.7

Kendi kendine:

-Zavallı Roslin...

Kızın Edmure ile mutlu olmasını tüm kalbiyle diliyordu.Casterly Kayasının kalbinin taştan olduğu söylenirdi.Öte yandan İkizler'in hiç kalbi yoktu.Belki orada mutlu bir yaşam sürerdi.

Perwyn Frey,şimdi yükselen bir patikada tek başına at sürüyordu.Yerler yer yer karla örtülü bir çimen tabakasıyla kaplıydı.Bulunduğu patika,atların ve insanların ayak izleriyle açılmıştı.Sık kullanılan bir patikaydı.Sancaksız kardeşliğin hayli uzağında durmayı yeğlemişti.Hortlayan Catelyn Stark ve onun liderliğindeki Sancaksız Kardeşliğin Nehirova'yı kurnaz bir baskınla nasıl aldıkları haberi çoktan duyulmuştu.Catelyn Stark bir şekilde Jaime Lannister'ı ele geçirmişti.Daha sonra da Jamie Lannister ve Lannister askerleri kılığına soktuğu 300 kardeşlik üyesini kaleye sokup gecenin bir yarısında hepsinin gırtlağını kesmişlerdi.Jaime Lannister'ın,Brienne of Tarth'ın,Emmon Frey ve Genna Lannister'ın cesetleri şimdi Nehirova surlarını süslüyordu.

-Hakkettik.Bunları hakkettik dedi kendi kendine ellerini sıkarak.

Şimdi Nehirova Karanlık Lady'nin elindeydi.Ve o yolu seçmek hiç güvenli değildi.Acı bir ölüm istemeyenler için.Frey,Bolton ve Lannister soyadlı kişiler için o yön güvende değildi.İkizlere doğru Eskitaş yolunu takip ediyordu o.Mavi tarla nehrinin sesi biraz öteden duyulabiliyordu.Buradan 3 günlük mesafe kuzeyde Kara Walder Frey'in elinde tuttuğu Denizgözcüsü vardı.Bu yolun güvende olduğunu umuyordu.

Yolun güneyinden gelen bazı Frey güçleri gördü.12 kişilik bir süvari takımı...Başlarında Raymund Frey vardı.Catelyn Stark'IN katili.Telaşlı ve heyecan içindeydi.Perwyn yaklaşan Freyleri bekliyordu.Raymund onu görünce:

-Perwyn neyseki sağsın.

Perwyn soğukça gülümsedi.Eski dostu Howland'ın dediği gibi,Freylerin düğün sofrasından başka yerde savaşacak güçleri yoktur.

-Raymund.

Raymund'Un saçı başı birbirine girmişti.

-Lord Kevan'İn ölüm haberi ve Catelyn fahi...

Perwyn:

-O kelimeyi benim yanımda kullanma,dedi sertçe

Raymund diliyle kurumuş dudaklarını yaladı.

-Her neyse Catelyn Stark'In nehirovayı almasından sonra Nehir lordları bize karşı döndü.Lord Blackwood ve Lord Bracken bizi perişan etti.Lord Vance,Piper ve Mooton,Lannister kuvvetlerini bir gece baskınıyla dağıttı.Daven Lannister öldürüldü.Lord Tarly esir düştü.Mahvolduk.

Perwyn alaycılıkla:

-Evet keşke onları karşılayabileceğimiz bir düğün sofrası olsaydı.

Raymund çılgın gibi davranıyordu.O yüzden onu duymuyordu.

-Acele edip İkizler'e hareket etmeliyiz.Belki de bir kuşatmaya hazırlanmalıyız.Lord Bolton ve onun kuzeylilerinden yardım istemeliyiz.

Perywn,babası Walder'İn Roose Bolton'a iki defa mektup yazdığını biliyordu.Ama hiçbir haber alınamamıştı.Kış giderek yaklaşıyordu ve İkizlerin ne kadar dayanabileceği şüpheliydi.

Perwyn atını dört nala kaldırıp ondan uzaklaştı.Raymund arkasından:

-Ne yapıyorsun nereye gidiyorsun?

Perwyn Frey,onu dinlemedi bile.İkizlerin eninde sonunda düşeceğini tahmin ediyordu.Günahların kefaretini ödeme sırası Walder'a gelmişti.Ama o oraya gitmeyecekti.Arkadaşı Howland Reed'İn yanına sığınmak için Grisu Gözcüsüne gidecekti.Lord Reed onun katliamda payı olmadığını biliyordu.Ve onun hayatını gençken kurtardığı için dostlardı.

Perwyn beyaz küheylanını 3 gün boyunca kuzeybatıya sürdü.Mavi ve yeşil tarla nehrini geçti.Nehir sularının çoğu donmuştu zira.Hava sertleşir ve taban tamamen karla kaplanır hale gelirken kuzeye ve kuzeye ilerledi.Böylelikle Vadinin dağlarına bakan Kral Yoluna vardı.Yolun sağ tarafı tamamen sarp dağlara bakıyordu.Orası Dağın ve Vadinin eski krallığıydı.Oradan giderse Arryn Vadisine çıkardı.

-Orası benim için hiç güvende olmaz.

Birkaç gün evvel gizemli şekilde ortaya çıkan Sansa Stark,Harold Harrdying ile evlenmiş.Enteresan ki önce Robert Arryn sonrada Harold Hardying ölmüştü.Sansa Stark Vadinin Baş Leydisi olmuş,tüm vadili lordlar ona biat etmişti.Ama onun ipleri serçeparmağın elindeydi.

-Şimdi ne planlıyorsun serçeparmak..

Perwyn babasının nasıl bu kadar aptal olabileceğini düşünüyordu.Vadinin,nehirovanın ve Stannis savaşı kazanmışsa kuzeyin ordularıyla başbaşa kalacaklardı.Kevan ölmüştü.Yeni naip Mace Tyrell ve sağ kolu Lord Rowan Menzil'e saldıran demiradamlarla uğraşıyordu.Aegon Fırtınaburnunu ele geçirmişti ve Dorne ile temas halindeydi.Doran Martell oğlunu öldüren Daenerys Targaryen'İ dar ağacına asmak için yemin etmişti.Bütün bunlar olurken babasına kim yardım edecekti.

-Ben değil,orası kesin.
 
Cevap
#10
çok iidi..jon snow hakkında da bişiler yazacakmısın
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Yıldız Kitap serisini okurken aldığım notlar. ProSensinO 2 1,186 26-06-2015, 08:45 PM
Son Yorum: ProSensinO
  Ryastryous 1. Bölüm Dünya Yalnız Değil HATTUBABA 43 11,001 20-12-2013, 11:49 PM
Son Yorum: HATTUBABA
  Minnak Aslan'ın Dünyası -evet kompozisyonda hep başlıktan puanım kırıldı benim- The Young Lion 10 3,186 22-08-2013, 12:02 AM
Son Yorum: The Young Lion
  Kış Rüzgarları 6.Kitaba Dair Kendi Hikayem Tabiki Spoiler İçerir Mimar Brandon Stark 12 7,629 14-08-2013, 02:54 PM
Son Yorum: Kara Karga
  Bolton Hanesi [Kendi kafama göre değiştirdiğim westeros evrenidir.] Gwindor Linwelin 2 1,652 31-08-2012, 02:17 AM
Son Yorum: Gwindor LinwelinGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi