• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sürgünde Bir Ejderha


#1
Daenerys'in Seyahati
Ejderha Kayası'ndan Kaçış
Robert'in İsyanı sırasında şehrin düşmesinden korkan Kral Aerys II, hamile karısı Rhaella ve oğlu Viserys'i antik Targaryen ada-kalesi olan Ejderhakayası'na gönderdi. Bu sayede şehir düştükten sonraki yağma ve cinayetlerden kurtuldular ancak Rhaella kızı Daenerys'i doğururken hayatını kaybetti. Ejderhakayası'nda da güvenlikleri kalmayan Targaryen'ler birkaç sadık adamla Özgür Şehirlere kaçtı.
journey-tiles_10.jpg
Özgür Şehirlerde Sürgün Hayatı
Çocukluk ve gençliklerini Essos'un Özgür Şehirleri'nde geçiren iki kardeş sonunda Pentos'ta yargıç İlyyrio Mopatis'in yanına yerleştiler. İlyyrio Daenerys'i Dothraklı zengin at tüccarı Khal Drogo ile evlendirdi. Bu sayede Viserys, Demir Tahtı ele geçirebilecek güce sahip olacaktı.

Vaes Dothrak'ta Sona Eren Kader
Khal Drogo ile zorla evlendirilen Daenerys, Dothraklar tarafından kabul görmek için bu milletin tek şehri olan Vaes Dothrak'a doğru yola çıktı. Bu yolda hem Khal Drogo'yu hem de onun khalasarını sevdi. Büyük at heykellerinin altından geçti ve Dothrak kocakarılarının önüne çıktığında karnında oğlunu taşıyordu. Kabul seremonisinde kocakarılar kızın geleceğini gördü ve doğuracağı çocuğun Dünyaya Binen Aygır olacağını ve tüm dünyaya hükmedeceğini söyledi. O akşam Viserys kendine vaadedilen altın tacı tahditler savurarak istedi ve Drogo ona tacını verdi, erimiş altından yapılmış bir taç.
journey-tiles_12.jpg
Lhazereen Köyü'ndeki Ölüm
Demir Tahtı ele geçirmek için birçok masum insanın öleceğini gören Daenerys, bunu önlemeya çalışıyordu. Ancak kocası onu kendi muhafızından korumaya çalışırken yara aldı. Köyün şifacısına kocasını iyileştirmesini söyledi. Ama kocası birkaç gün sonra iltihaplı yarasından dolayı ölünce Daenerys, hayattan tamamen koptu. Kocasının cenaze ateşine 3 ejderha yumurtasını ve şifacıyı -canlı olarak- koydu. Bu bir tür büyü çağırdı ve o sabah Dünya da yüzyıllar sonra ilk defa bir ejderhanın çığlığı duyuldu.
journey-tiles_16.jpg
Qarth'a Giden Ölümcül Yol
Ejderhaların çok küçük ve zayıf olduğunu gören Daenerys onlara zarar gelmesini önlemek için güvenli ama zor bir yol olan Kızıl Çölde seyahte başladı. Birçok kayıp vermelerine rağmen sonunda büyücülerin ve tüccar prenslerin yaşadığı Qarth şehrine ulaştı ve ejderhaları olduğu için çok iyi karşılandı.

bloga eklendi : http://www.gameofthronestr.com/surgunde-bir-ejderha/
 
Cevap
#2
Başarılı bir çalışma olmuş fakat Quart ı sanki dizinin başlangıcındaki dünya tanımıtında farklı bir yerde göstermiyormuydu ?
 
Cevap
#3
hayır tüm tanıtımlarda burasu gösterildi
 
Cevap
#4
Şimdi tekrar izleyince farkettim böle ayrıntılara iyi bakmak gerekiyormuş Biggrin
 
Cevap
#5
geri dönecek ama nasıl ????
 
Cevap
#6
Konu Haneler/Targaryen Hanesi forumuna taşınmıştır.
 
Cevap
#7
Kitapta farklılıklar var ama yinede mükemmel anlatılmış ellerinize sağlık :)
 
Cevap
#8
ellerine sağlık :) bir de birşey soracağım dany`nin drogo`yu iyileştirmesini isteği kadın köyün şifacısı olarak yazılmış ama yağmaladıkları köyden bir büyücü gibi birşey değil miydi ?
 
Cevap
#9
Büyücü=Şifacıdır Essos'da.
 
Cevap
#10
(26-07-2012, 12:46 PM)*Jon Snow* Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ellerine sağlık :) bir de birşey soracağım dany`nin drogo`yu iyileştirmesini isteği kadın köyün şifacısı olarak yazılmış ama yağmaladıkları köyden bir büyücü gibi birşey değil miydi ?

Kadın kendisinin tapınağın şifacısı olduğunu söylüyor ama Dothrakiler onun cadı olduğuna inanıyor.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ejderha Kayası Kuşatması Kalihora 50 21,659 30-07-2015, 01:32 PM
Son Yorum: Golden Lion
  Ejderha Çukuru Saldırısı Eowyn 2 2,850 03-02-2015, 10:09 AM
Son Yorum: ProSensinO
  Ejderha'nın Oğulları Yukionna 11 4,146 17-08-2014, 10:07 PM
Son Yorum: FyodorGörüntüleyenler: 1 Ziyaretçi