• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

The Dark Knight Rises (2012)

kara-sovalye-yukseliyor-237.jpg
poster-2-692x1024.jpg

Yönetmen : Christopher Nolan

Tür : Aksiyon / Suç / Gerilim
Yapım : 2011, ABD
Yazarlar: Christopher Nolan , David S. Goyer , Jonahtan Nolan , Bob Kane (Karakterler)
Görüntü Yönetmenliği: Wally Pfister
Yapımcı : Benjamin Melniker , Charles Roven , Emma Thomas , Michael E. Uslan
Müzik : Hans Zimmer
Prodüksiyon ve Dağıtım : DC Comics , Warner Bros. Pictures , Legendary Pictures
Yapım Bütçesi :250 Milyon $
Site: http://www.thedarkknightrises.com/
Gösterim Tarihi : 20 Temmuz 2012

Batman, Bane ve Kedikadın gibi başat karakterleriyle birlikte tüm zamanların en önemli ve en büyük serisi olacağını hissettirmeye başladı. Konusu halen sır gibi saklanan filmin kadrosunda Bruce Wayne/Batman rollerini beraber canlandıran Christian Bale, Selina Kyle olarak seyredeceğimiz Anne Hathaway, John Blake olarak arz-ı endam edecek Joseph Gordon-Levitt, Miranda Tate olarak Marion Cotillard, Juno Temple, Josh Pence, Daniel Sunjata, Diego Klattenhoff, Matthew Modine, Tom Conti, Brett Cullen, Chris Ellis, Josh Stewart, Burn Gorman, Nestor Carbonell, Müdür Gordon rolünde Gary Oldman, Lucius Fox olarak seyredeceğimiz Morgan Freeman gibi dev isimler bulunurken, filmin müziklerini de Oscarlı müzisyen Hans Zimmer yapacak.

Filmin senaryosunu Christopher Nolan ve Jonathan Nolan beraber kaleme alırken, filmin yapım ekibinde üçlemenin ilk iki filminde beraber çalıştığı isimler var. 3D'ye her zaman ihtiyatlı yaklaşan yönetmen Nolan'ın Başlangıç/Inception'da olduğu gibi yine IMAX formatına özel son teknoloji IMAX kameralarla çekeceği Kara Şövalye Yükseliyor, 27 Temmuz 2012'de sinemalarda olacak.

Cevap
Umarım beklentileri karşılar.

Cevap
Bir önceki filmi bir baş yapıttı. Sıradaki filmin o kadar güzel olacağını düşünmüyorum fakat yakın olsa bile yeter.

Cevap
catwoman filmi kesinlikle bozacaktır bence ama serisi en iyi batman serisi oldu

Cevap
Bu kadro ne! Marion, Anne, Christian.. Çok merak ettim, uzun zamandır bi filmi sinemada izleyecek kadar merak etmemiştim. Mükemmel olmalı ve bence olucak.

Cevap
(29-05-2012, 05:28 PM)srgnkr Nickli Kullanıcıdan Alıntı: catwoman filmi kesinlikle bozacaktır bence ama serisi en iyi batman serisi oldu

Bence bozmaz bozsaydı şimdiye kadar joker ya da 2 yüz bozardı, geçmişe-eski filmlere baktığımızda onlarda kötüden ziyade palyaço havasında karakterlerdi ama Christopher Nolan işini çok iyi yaptığından efsane oldu ikinci film. Bu da onun kadar olmasa da iyi olur diye düşünüyorum ve kedi kadın iyi enjekte edilmiştir diye düşünüyorum şahsen benim ilgimi çok çekiyor şu an bile.

Cevap
Kedi kadın karakteri pek yaratıcı gelmiyor bana.
Öncelikle kadın kahramanlar zaten pek yaratıcı gelmiyor.
Ama Nolan yapar..

Cevap
Christopher Nolan ! Bu adam bu işi biliyor arkadaş. Onun olduğu sürece gerisi teferruattır :D Keşke Marvel filmlerinide o çekse.

Cevap
Catwoman'ın ben de filmi bozmayacağını düşünüyorum ama Anne Hathaway çok masum, catwoman olarak özümseyemeyeceğim galiba :/ Umarım fikrimi değiştirir.

Cevap
Nedense kadınların kahramanlık yaptığı filmler, erkeklerin kahramanlık yaptığı filmlerden daha az inandırıcı geliyor bana. Bacak açıp adamın kafasına tekme atmak falan. Neyse. Bence beklentileri karşılar, hatta fazlasını bile verebilir bize. Gerçi ben hala Joker'de kaldım ama neyse... :)

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DAĞ (2012) RandAlThor 1 1,624 25-06-2014, 07:02 PM
Son Yorum: Prometheus
  Thor:The Dark World Resmi Fragman Mimar Brandon Stark 30 8,474 25-11-2013, 10:10 PM
Son Yorum: Aviendha
  Les Miserables - 2012 Kilvin 16 5,901 29-09-2013, 11:00 PM
Son Yorum: RobbSnow
  2012 Calypso 7 2,371 04-07-2013, 12:24 AM
Son Yorum: Shinigami
  Snow White and the Huntsman 2012 Sinister 12 3,996 30-06-2013, 06:20 PM
Son Yorum: UncoSonic

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi