• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

The Runaways (2010)

The Runaways
The-Runaways.jpg
70'lerin önemli kadın gruplarından The Runaways'i anlatan bu filmde, "Alacakaranlık" filmlerinden de tanıdığımız Kirsten Stewart ve genç oyuncu Dakota Fanning oyunculuklarıyla dikkat çekiyor. Deri giysiler ve kadın iç çamaşırları giymiş, rock'n roll yapan 5 genç kız fikrinin daha revaçta olduğunu ve zamanın yenilikçi hareketi olduğunu düşünen prodüktör Kim Fowley'e rağmen grubun kökleri, kızların bir bütünü oluşturan katışıksız rock'n roll niyetleri olmuştu.
Kendilerine "seksi genç yıldız" süsü vermeye çalışan menajerlerine rağmen Cherie ve Joan, enstrüman çalmada ve grup materyallerini "birlikte" oluşturmada başarılıydılar. Bu kızlar, müzikleri konusunda gayet ciddiydiler.

Oyuncular:
Kristen Stewart, Dakota Fanning, Scout Taylor-Compton, Michael Shannon, Johnny Lewis, Stella Maeve, Hannah Marks, Alia Shawkat, Alessandra Torresani, Brett Cullen, Tatum O'neal, Danielle Riley Keough, Jill Andre, Cody Kennedy, Adam Silver, Lisa Long, Summer Perry, Shammy Dee, Tiffany Turner, Riley Keough, Keir O'donnell, Darrian Smith, Hope Angelica James, Tig Notaro, Alejandro Patino, Robert Romanus, Retson Ross, Dylan Saccoccio, Daniel D. Lee, Brendan Sexton II

Oyuncular Kristen Stewart ve Dakota Fanning
115751_kristen-stewart-and-dakota-fannin...naways.jpg

Grubtan Joan Jett ve Cherie Currie
3733902763_8765a7fb8d.jpg

Cevap
Muhteşem grubun muhteşem filmi. Yönetmeni F. inanılmaz bir bakış açısına sahip. Renk kullanımı mükemmel filmde. Sahne geçişleri olağan üstü.
Ben ki K.Stewin oyuncuğunu beğenmem,ki gene değişmiyor ama,bu filme oturmuş. Olmuş.
Dvdsi alınmalık,yönetmenine kurban olunmalık film.
Ülkemiz de ne yazıkki,anlamlandıramadığım bir nedenden,vizyona girmedi.

Cevap
Ne?! Benim bundan niye haberim olmadııı?! Allahım sana geliyorum! Bu filmi sinemada izlemeden öleceğime inanamıyorum. ...

Gruba öldüğümü söylemeden geçemeyeceğim. Albümleri ile uzun süreli bir aşk yaşıyorum. Ayroca Joan Jettın solo kariyeri de tapılasıdır. Öhm,neyse.

Ya benim onun oyunculuğunu sevememe nedenim karakter olmayıp karakteri kendisi yapışı. Burada JDepp tarzı bir şeyden bahsetmiyorum,figüran olduğu da dahil tüm filmlerini izledim,hepsinde de Kristen Stewartı izliyoruz. Ropörtajlardaki kızı :P
Hoşlanmıyorum bundan.

Cevap
Doğru pek derin karakterler değil verilen karakterler ama ben onu kıvıran oyuncuyu başarılı buluyorum asıl.
Ben de çok istiyorum o filmi izlemeyi çünkü yönetmeni merak ediyorum. Rupert Sandersın ilk büyük projesi yönetmen koltuğunda. Tabi yanlış hatırlamıyorsam.

İzlediğim kliplerden ötürü umutlu değilim kristenden. Yine aynı garip tikimsi hareketler,yine aynı mimikler. Tam 30 filmi olan bir oyuncudan insan daha fazlasını bekliyor.

Cevap
Son bir film kaldı. Kaldı ki böyle ısrarcı bir hayran kitlesi ve hali hazırda Edwardı oynayan elemanla süren ilişkisi varken biraz zor atlatır. Hem önce kendini atlatmalı :D

Dakotayı ben beğeniyorum. Özellikle bu filmde çok merak etmiştim çünkü Cherie ile uzaktan yakından ilgisi yok normal hayatında. Kristen kendisine en yakın rolü bu filmde almıştı,Dakotaysa bence kişiliğine en uzak rolü aldı. Ve çok da iyi kıvırdı. Ama filmdeki öpüşme sahnesi yüzünden baya eleştirilmişti.

Cevap
İkinci sahneydi yanılmıyorsam :D evet yapımcılar da benzerlikle savundular kendilerini .
İki kere izledim o filmi,çok iyi ya :D

Cevap
Ahahahahhaah :D grup olarak verdikleri konser sahnesi de çok iyidi de sırasını unuttum bak :D

Cevap
Tabi benim youtube uygulamam onları açmaz... Neyse sağ ol yine de.:D

Cevap
Runaways , benim ilk müzik grubumdur ve ilk tanıdığım rock n rollcu hatunda Joandır , filme bende vizyona girmediği için lanet etmiştim. İnternetten izlemek zorunda kaldım , türkçe dublajı ile. O şarkı sahnelerinin bir kaçını aynen bu şekilde ;

Merhaba anne , merhaba baba ben sizin çiçiçi çerri bombanızım , merhaba dünya ben senin vahşi kızınım ben senin çiçiçi çerri bombanızım diye çevirdi lanet olsun. Neden dublaj ile film izlememeliyizi gayet iyi açıklıyor.

Dakota'nın oyunculuğunu pek beğenmedim , çünkü Cherie gerçek bir asi kızdı ammavelakin Dakotanın o bebeksi yüzüne bu tavırlar hiç gitmedi. Asi kız imajı veremedi bence , Kristenin tam akine.

Birileri beni 70'lere ışınlasın , müthiş atmosfer. Müthiş.

Cevap
Yalnız işin komik tarafı , Dakota filmde oynarken 15 yaşında gerçekten. O hareketin asıl sahibinin o olmadığını biliyoruz , ayrıca gösteri sırasında ellerini birleştirir ve ... dararam :D Bende çok yapar olmuştum onu izledikten sonra , tabi bana domates falan fırlatmadılar.

Dakota iyi olabilir ama bu rol için kesinlikle değildi , mimikleri bile uymadı bence. Dakota bu filme olmamış , olmamış işte :D

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  127 Hours(2010) Old Bear 2 1,546 21-06-2012, 12:49 AM
Son Yorum: Mance Rayder

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi