• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


The Unsullied - Lekesizler


#1
Immacule2.png

Lekesizler hadim askerlerdir ve Astaporda genc yastan itibaren sorgusuz itaat ve savascilik egitimi ile yetistirilir. Ozgur sehirlerde koruma olarak kullanilirlar. Yuzluk yada binlik birlikler olarak satilirlar. Mukemmel korumalardir, yagma yapmazlar ve tecavuz etmezler. Kendilerine ait bir tanricaya taparlar. Tanricanin ismi kendi aralarinda sir olarak saklanmasina ragmen Mizrak Leydisi, Savasin Gelini ve Sahiplerin Annesi olarak bilinmektedir.

Qohor muharebesinde, 50bin kisilik Dothraki Khalasarini 3bin kisilik lekesiz birliginin durdurmasi ile unludurler.

Egitim
Lekesizler cocuk yasta, cusseleri, hiz ve gucleri goz onune alinarak secilen eski erkek kolelerdir. Egitimleri acimasizdir, onlara sadece dovusmeyi degil, tum benliklerini, bireyselliklerini, empati duygularini yok etmek icin de egitim verilir. Tamamen hadim edilmislerdir, ve arta kalanlar Mizraklarin Leydisi sunaginda yakilir. Duzenli olarak Cesaret Sarabi denen bir iksir icerler, bu iksir aciya olan duyarliliklarini yok eder. Her gun bir kovadan secerek rastgele olarak kendilerine isim alirlar. Her isim bir renk ve bir hasarat isminden olusur "Gri Solucan" gibi. Egitimlerinin her hangi bir asamasinda basarisiz olan koleler oldurulur. Egitime baslayan ancak ucte biri egitimi Lekesiz olarak bitirir.

Hadim edildikleri gun bakmalari icin bir yavru kopek verilir. Ilk yillarinin sonunda yavruyu bogmalari istenir. Eger basarisiz olursa oldurulur ve hayatta kalan kopeklere yem yapilir. Egitim sirasinda verilen herhangi bir gorevde basarisizlik affedilmez, bu gorevler birlik halinde tum gun kosmak, bir dagi bir gecede kazip indirmek yada kizgin komurler uzerinde yurumek olabilir. Civili(spike) migferlerini kazanmak icin gumus bir para ile kole pazarindan yeni dogmus kole bebek alip onu annesi onunde oldurmeleri ve kole sahibine zarari icin odeme yapmalari gerekir.

Savas Taktigi
Hafif piyade olarak dizili sekilde, kisa mizraklar, kiliclar, daire kalkanlar kullanirlar. Korku tanimadan dovusur ve emirlere sorgusuz uyarlar. Elit ve asiri odakli egitimleri onlari phalanx duzeninde en etkili sekilde savasmalarini saglar. At kullanmazlar. Lekesiz uniformalari sade ve susden yoksun bir tunik, kisa kilic, 3 mizrak ve bronz civi migferinden olusur. Bir civi dusuk rutbeye isarettir, onden arkaya dogru 3 civi subay oldugunu ifade eder.
 
Cevap
#2
Tamamen savaşçı olmak için eğitilmişler.
Spoiler:
 
Cevap
#3
Spoiler:
 
Cevap
#4
Spoiler:
 
Cevap
#5
Hayatımda böyle şeyler duymadım :D
 
Cevap
#6
(23-05-2012, 02:51 PM)JaimeLannisteR Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Spoiler:

Spoiler:
 
Cevap
#7
Çok acımasız ve delice bir eğitim ama başarıya ulaştığı kesin.
Dikkat,spoiler!3.kitabı okumayanlara tavsiye edilmez.
Spoiler:
 
Cevap
#8
(05-06-2012, 11:44 AM)BarristanSelmy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mızrak kullanımı usulüne dayanan bir ordu... Hemde hafif ordu ve mızrakları bir insan boyundan uzun. Bana Yunan Hoplitlerini hatırlattı. Zaten onlarda falanks düzenine geçebiliyordu. Spartalılardan etkilenilmiş heralde.

Mızrak kullandıkları içinde atlı orduların gerçek bir kabusu olurlar, Westeros'ta çok iş yapar bunlar.

evet tam atlı kabusu 3000 kişiyle koca khalasarı dağıtmışlar. qohor'un üç bini hikayesi burda var. biliyorsundur belki
 
Cevap
#9
Acıma duygusu/marhametleri tamamen yok olmuş bir askeri birlik eğitimde yaptıkları bunu gösteriyor,

Askeri birliklerde
Mızraklılar atlılara
Kılıçlılar,mızraklara
Atlılar,kılıçlılara karşı bariz üstünlük sağlar zaten, khalasarlara karşı kazandıkları zaferi normal karşılıyorum :)
 
Cevap
#10
Khalasarlarda atli okcu kulturu yok sanirim. Olsa dumduz ederlerdi o Lekesizleri. ....ah total war ah....
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi