• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkçe dublaj Game of Thrones bölümlerini arıyorum

Selam arkadaşlar, görme engelli bir asoıaf takipçisiyim, ancak bir yandanda kış rüzgarları henüz yayımlanmadığı için diziyi izlemek istiyorum. Fakat son üç sezonun türkçe dublajlarını hiçbir yerde bulamadım, acaba elinde olanlar yandex disk, google drive veya dropbox üzerinden paylaşabilirler mi?
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Bekir Cem , Thanos

Cevap
(07-04-2016, 06:02 AM)Emretrn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar, görme engelli bir asoıaf takipçisiyim, ancak bir yandanda kış rüzgarları henüz yayımlanmadığı için diziyi izlemek istiyorum. Fakat son üç sezonun türkçe dublajlarını hiçbir yerde bulamadım, acaba elinde olanlar yandex disk, google drive veya dropbox üzerinden paylaşabilirler mi?

Mesajın tamamını okumamışım. Torrent sitelerinde bulunacağını sanıyordum ama ne yazık ki sadece ilk iki sezon var.

Cevap
(07-04-2016, 09:44 AM)jory Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-04-2016, 06:02 AM)Emretrn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar, görme engelli bir asoıaf takipçisiyim, ancak bir yandanda kış rüzgarları henüz yayımlanmadığı için diziyi izlemek istiyorum. Fakat son üç sezonun türkçe dublajlarını hiçbir yerde bulamadım, acaba elinde olanlar yandex disk, google drive veya dropbox üzerinden paylaşabilirler mi?

Mesajın tamamını okumamışım.  Torrent sitelerinde bulunacağını sanıyordum ama ne yazık ki sadece ilk iki sezon var.

Türkçe dublaj konusunda benim de bilgim yok. 2 sezonluk Türkçe dublaj hangi kanal tarafından yapılmış? Digiturk gibi kanallar Game of Thrones'u yayınlıyorsa bu tarz kanalların engelsiz tv gibi projeleri var diye biliyorum. 

Ek olarak, bildiğim kadarıyla ASOIAF'ın sesli kitabı da Türkçe olarak yok. Bu da giderilmesi gereken bir eksiklik. (Toplanın yapalım.) Bizim sitemizde de görme ve işitme engeli olan ziyaretçiler için uyarlamalar yok, bu da bizim eksikliğimiz.
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • burakeser07

Cevap
Game of Thrones'u, geçtiğimiz yıl kapanan Cnbc-e yayınlıyordu. Diziyi, Cnbc-e'ye bağlı e2 kanalı da Türkçe dublajlı olarak veriyordu. İlk 2 sezonuna rast gelmiştim ama son 3 sezonu Türkçe dublajlı yayınladılar mı emin değilim.

Cevap
(07-04-2016, 05:51 PM)Bekir Cem Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-04-2016, 09:44 AM)jory Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Mesajın tamamını okumamışım.  Torrent sitelerinde bulunacağını sanıyordum ama ne yazık ki sadece ilk iki sezon var.

Türkçe dublaj konusunda benim de bilgim yok. 2 sezonluk Türkçe dublaj hangi kanal tarafından yapılmış? Digiturk gibi kanallar Game of Thrones'u yayınlıyorsa bu tarz kanalların engelsiz tv gibi projeleri var diye biliyorum. 

Ek olarak, bildiğim kadarıyla ASOIAF'ın sesli kitabı da Türkçe olarak yok. Bu da giderilmesi gereken bir eksiklik. (Toplanın yapalım.) Bizim sitemizde de görme ve işitme engeli olan ziyaretçiler için uyarlamalar yok, bu da bizim eksikliğimiz.
Böyle olursa gerçekten çok sevap kazanırsınız abi :) bende çok sevinirim böyle şeye

Cevap
asoıaf'ın sesli kitabı var, bende o şekilde ulaştım kitaba. Ancak game of thrones'in erişilebilir hale getirilmesi için bir şeyler yapamazmıyız? Örneğin, alt yazı metnini bir sentezleyiciyle seslendirip diziyle eş zamanlı bir şekilde ilerleyecek şekilde dizi bölümlerinin arkasına kaydedebilirsek, bence türkçe dublajı kadar olmasada en azından dizi bizim açımızdan da izlenebilir bir biçime sokulabilir.
[-] Bu mesajı 2 üye beğendi:
  • Bekir Cem , furkangunes

Cevap
(10-04-2016, 04:41 PM)Emretrn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: asoıaf'ın sesli kitabı var, bende o şekilde ulaştım kitaba. Ancak game of thrones'in erişilebilir hale getirilmesi için bir şeyler yapamazmıyız? Örneğin, alt yazı metnini bir sentezleyiciyle seslendirip diziyle eş zamanlı bir şekilde ilerleyecek şekilde dizi bölümlerinin arkasına kaydedebilirsek, bence türkçe dublajı kadar olmasada en azından dizi bizim açımızdan da izlenebilir bir biçime sokulabilir.

Türkçe sesli kitabından mı bahsediyorsun yoksa İngilizce dilindeki sesli kitabından mı? Bildiğim kadarıyla Türkçe sesli kitap yoktu, varsa çok iyiymiş.

Sentezleyiciler hakkında çok fazla bilgim yok. Bir zamanlar lazım olduğunda araştırmıştım ancak Türkçe dilinde çok iyi sonuçlar veren bir uygulama bulamamıştım. Türkçe seslendirme konusunda önerebileceğin bir uygulama varsa bana mesaj gönderir misin?

Cevap
İlk 3 sezon türkçe yapıldığını biliyorum diğer sezonlarıbilmiyom

Cevap
Digiturk sanırım bu sezonu ve geçmiş sezonları Türkçe dublajlı yayınlayacakmış.

Cevap
Konuyu hortlatmış oluyorum ama tüm sezonların dublajını http://www.sineturk.co/kategori/turkce-d...of-thrones buradan izleyebilirsiniz.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jack Gleeson Oxford konuşması Türkçe çeviri isteği melowayne15 1 76 23-06-2017, 06:00 PM
Son Yorum: argos
  Game Of Thrones İzlenebilecek Siteler srknacr0987 11 4,411 11-04-2017, 10:51 AM
Son Yorum: Batı Muhafızı
  Taht oyunları kitap incelemesi arıyorum Emretrn 4 878 27-08-2016, 07:45 PM
Son Yorum: Thanos
  Game Of Thrones Ne zaman Yayına Giriyor Birhann77 5 2,454 30-09-2014, 02:23 PM
Son Yorum: JonStarkSnow
Cart Set almayı düşünüyorum ingilizce mi türkçe mi alayım? ltsc 6 3,184 05-07-2014, 03:36 AM
Son Yorum: Dean Winchester

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi