• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Üstat Aemon (Peter Vaughan)

@Ar-Phazon Bende bu konunun burada bu kadar uztılması taraftarı değilim. özelden yazıcaktım ama birisi bu konunu ilginç bulmuş ola bilir diye yarım kalmaması için son bir mesaj daha atayım dedim. Benim bahs ettiğim munafık kitlesi gizli qrupa girenler. Yani bu gün kitablarda çok iyi ve salih biri olarak geçen ama aslında öğle olmayan gizli kalmış munafık kitleden bahs ediyorum. Bundah 100, 50, hatta 20 yıl önce ölmüş insanların kimlikleri, kişilikleri, inançları, yaptıkları bu kadar tartışılırken konu 1400 yıl önce yaşamış sayıları epey fazla olan sahabe topluluğunun içindekileri ayırt etmek o kadar da kolay değil, hatta hiç değil. Tabi ki de Peyganberi örnek almak çok önemli ama ortalıkda bu kadar fazla sahih olmayan hadis varken o kaynaklar pek işe yarar değil(Hatta benim ŞAHSİ fikrim sahih hadisler sahiholmayanların yanında devede kulak gibi bir şey). Bir cümle yazayım diye başladım ama yine dayanamayıp ne var neyok döktüm ortaya, her neyse bu sohbetin yeri bu konu değil. Her hangi biri bu konuda konuşmak isterse konu aça bilir ve ya özelden yaza bilir. Teşekkürler.

Bu arada fark ettim ki, konuya o kadar mesaj yazmışım ama Peter Vaughan hiç yad etmemişim. Kendisi pek fazla tanımazdım. Biografisi falan varsa da okumadım. Toprağı bol olsun. :)
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Ar-Phazon

Cevap
Her şeyden öte şunu da şöyle bırakayım istedim. 
Spoiler:
[-] Bu mesajı 1 üye beğendi:
  • Ar-Phazon

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Peter Dinklage Lestat 38 13,786 24-06-2016, 01:59 PM
Son Yorum: Leydimley
  Peter Dinklage'in aksanı Anglachel 7 2,608 10-11-2013, 05:10 PM
Son Yorum: Sinister
  Peter Dinklage'in Film Çekimleri canan.o 1 1,583 07-10-2012, 11:09 AM
Son Yorum: AlfredBorden