• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Bildirimi Kapat


Wildfire (Çılgınateş)


#1
Wildfire.png
Karasu Savaşı Öncesicilgin-ates-patlama.jpg
Ve Sonrası
ÇILGINATEŞ
Çılgınateş uzun süre yanabilen uçucu bir sıvıdır.Eskiden Çılgınateş sadece maddenin yanabildiği sürece ateş alabiliyordu.Çılgınateş bir şekilde kumaştan, tahtadan, deriden, hatta demirden süzdürülerek daha iyi ateş alması sağlandı.Çılgınateş suyun üstünde bile yanabildi.Simyacılar bazen onu bir güç gösterisi olarak meşalelerde kullanacak olsa da o bir çok kez savaş silahı olarak kullanıldı.Zamanında kırmızı Rahip Thoros of Myr kılıncındaki Çılınateş ateşiyle dövüşmüştür.

Çılgınateş yapımı çok uzun ve tehlikeli bir süreçtir.Çılgınateş'in içinde hangi büyülerin içerdiğini sadece simyacılar bilmektedir.Simyacılar Çılgınateş'i küçük cam kavanozlara yerleştirmiştir.Bu kavanozlar taştan hücrelere konulur.Her hücrede bir oda vardır ve bu odalar kumla dolu olup zeminde bir tılsım vardır.Bu sayede herhangi bir şey olursa kum ateşin üstüne düşer ve sönmesini sağlar.Yaşlı Çılgınateşler belirsizdir, herhangi bir kıvılcım, herhangi bir alev onların yanmasına sebep olabilir.Çok fazla ısı hatta kısa bir süre için güneş ışığına maruz kalmak bir yangına yol açabilir.Yangın bir kere başlarsa, geniş bir zincir reaksiyonu gerçekleşir ve bu şiddetli bir patlamaya yol açar.Sonraları Çılgınateş yapımında atılan adımlar onun daha iyi ve verimli çalışmasını sağlamıştır.
 
Cevap
#2
Zincirleme kaza yani.Çok merak ettim nasıl üretildiklerini.
 
Cevap
#3
Normal savaş kılıç kılıca olur ve artık binlerce kılıçları var.Kaleyi savunmak için wildfire fırlatıyorlardı.Kendi adamları varken düşmanla aynı yerde kullanmazlar diye düşünüyorum.
 
Cevap
#4
O kadar büyük bir patlamayı bir sürü wildfire'ı gemiye koyarak yarattılar bence çoğunu kullanmışlardır.
Birde Deli Kral bunlarla bütün şehiri yakmayı planlıyordu bak görüyonuz mu hele.
 
Cevap
#5
(30-05-2012, 12:35 AM)Sinister Nickli Kullanıcıdan Alıntı: dediklerinize bakılırsa bu oyunu tekrar oynayamayacaklar, Tywin de her daim ordularını kaydırma yapamaz daha ve zevkli hale gelebilir..

ben artık bundan sonra adam akıllı bir savaş olacağını sanmıyorum anca Daenerys Kızıl Kale'yi aldığı zaman olaylar yaşanır orada da zaten ejderhalara dayanamazlar.
 
Cevap
#6
7 bin taneyi o küçük gemiye sokamazlar yaa
 
Cevap
#7
(30-05-2012, 12:38 AM)JaimeLannisteR Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 7 bin taneyi o küçük gemiye sokamazlar yaa

dikkat ettiysen su olarak sızıyordu denize o şekilde ayarlamışlardır bir şekilde.

tyrion onların şehrin altında olmasını istemiyor. ayrıca kitapta böyle gemiye koyup göndermiyorlardı okçular fırlatıyordu böyle üstülerine atıyorlardı ve tyrion'un donanması stannis'i karşılıyordu falan. o açıdan zayıf ve hızlıca geçirmişler oraları.
 
Cevap
#8
Aerys II Targaryen'in son zamanlarında aşırı derece ilgi duyduğu madde. İlgi duyulacak kadar da var.
 
Cevap
#9
size domuz bokuyla dolu kavanozlarıyla ilgili olur olmaz iddalarda bulunan ihtiyarları bir anlatsam..? (Bronn)
- mezhebimin domuz bokuyla işi olmaz !! (Yaşlı Simyacı)
 
Cevap
#10
Harika bir madde, bir atıyorsun ne var ne yok kül ediyor. Lord Rossart'a "Robert gelmeden önce şu maddeyi tutuştur da şehirde eğlence çıksın" dedim, ama yapmadı hain...
 
Cevap
  
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi