• Genel Forum kurallarını mutlaka okuyun.
  • Lütfen mesajlarınızda yazım kurallarına uyun.
  • Çeviri ekibine üyeler arıyoruz.
  • Spoiler içeren mesajlarda spoiler butonunu kullanın.
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaman Atlaması

(09-03-2013, 09:40 AM)mehdikonya Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu bu kadar akıcı bir şekilde devam ederken zaman atlaması olması tüm akıcılığı durdurur. Bu demek oluyor ki 5 yıl boyunca kayda değer bir olay olmayacak, 5 yıl sonra olaylar patlayacak. Ee ama konu böyle girift bir haldeyken suların birden durulması çok garip olmaz mı ?

@Willas'ın dediğine göre, olmayacakmış. "GRRM demiş". :)

Cevap
Aslında zaman atlaması olsa güzel olabilirdi.
Karakterlerin 2-3 yıl sonraki durumlarını görmek çok çarpıcı olurdu bence.

Cevap
Çocuk oyuncuların büyümesi bahanesiyle dizi için yaparlar mı ki acaba?

Cevap
yahu seri niye 7 kitaptan diye sormaz mı kimse? keşke daha fazla olsa şöyle 12 tane falan.süper olurdu.daha iyi olurdu.

Cevap
(28-06-2013, 02:27 AM)Lord Mustaine Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yahu seri niye 7 kitaptan diye sormaz mı kimse? keşke daha fazla olsa şöyle 12 tane falan.süper olurdu.daha iyi olurdu.

Adamın bir ayağı çukurda xd

AY AMA GRRM ÖLMESİN. UNCOYU KURBAN EDELİM.
ONLY DEATH PAYS FOR LIFE.

Cevap
Benim düşüncem zaman atlaması / geriye dönük görüntüler verilse bile / birçok bilinmeyeni merakı getirecek.. Herşeyin kendi seyrinde devam etmesi daha doğru..
Kitaptaki zamanlamaya sadık kalınmalı diye düşünüyorum.
Orada sadece şöyle bir sıkıntı olabilir - kitabı okumadığım için bilmiyorum - eğer kitap filmden daha hızlı gidiyorsa şuan ergen olan çocuklar aşırı gelişebilir. Örnek olarak arya 7. kitapta hala 15 yaşındaysa , her kitap 1 yılda çekiliyorsa ve arya şuan 15 yaşındaysa 7.kitap filme dönüştürüldüğünde 19 yaşında olacak.

Yani kitapla film aynı hızda gitmeli..

Cevap
Zaman atlamasını olaylar olgunlaşsın diye istiyordu büyük ihtimalle zaten genel kabul 4. kitap serinin en kötü kitabıydı. Arya, Bran, Sansa çocuk, Jon Sur'un yeni lideri olmuş bir genç, keza Bebe olarak anılan Rickon en son görüldüğünde sadece 4 yaşındaydı. Lord Tywin ölmüş, Dany Meeran'de hükmetmeye karar vermişken her şeyin yerli yerine oturması için belli bir zaman gerekiyordu.

Hanemden ve Nickimden anlaşılacağı üzerine bir Stark destekçisiyim ama 4. kitapta Cersei Lannister ve Freylerin düşürüldüğü durum bana işler acısı şeklinde zorlama geldi. Sanki yazar bir an evvel başta cersei olmak üzere lannisterları yerin dibine sokmaya çalışmış.

Cevap
(19-08-2012, 11:12 PM)Arthur Dayne Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://www.westeros.org/Citadel/FAQ/Entr...llow_ASoS/

George Martin 3. kitabı bitirdikten sonra 5 yıllık bir zaman atlaması düşünüyordu.Ama bu yanında çok fazla flashback yazmayı ve çok fazla açıklamada bulunmayı beraberinde getiriyordu.Hem de okuyucu bu açıklamalardan tatmin olmayıp sıkılabilirdi(?) (Ben şahsen daha zevkle okurdum o bölümleri).

Geçenlerde forumlarda gezerken,George Martin'in 6. kitaba 5 yıllık zaman atlamasıyla devam edebileceğini belirtenler oldu.Çünkü Jon benden küçük.Ve bu adam Lord Commander ve Ötekiler ile baya aksiyona girecek.5 yıl ekleyip Jon'u 21 yaşında yapmak ona olgunluk katabilir.

Sizce zaman atlaması olsa ne olur ? Yararlı mı olur zararlı mı olur ? Bu tip sorular çoğaltılabilinir.

Benim cevabım;baya sağlam olurdu.Hem yukarıda belirttiğim Jon sebebi,serinin ana senaryosunu sırtlamış Stark çocuklarının hakkaten çocuk olması.Bu yaşta ben mahallede top oynuyordum,Arya faceless man oluyor.Hem yeni nesil gelirdi,hem de Kış tamamen çökerdi.

Adam ölmüş idi en son, bir anda dirilmiş ve 21 yaşına gelmiş halde görürsek ciddi bir kopukluk vs. olurdu. Son kitap için olabilir belki ama 6. kitap için pek uygun kaçmaz diye düşünüyorum.

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  6.kitap ne zaman gelir ? MahrazhHaj 5 2,205 30-01-2015, 12:01 AM
Son Yorum: Alesia

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi