6. bölüm ile ilgili- Dany ve Çocuk Sorunsalı

kesinlikle hamile kalır kitapta da dizide de , konuyu başlatan arkadaşın saydığı maddeler boşuna gösterilmedi dizide , çocuk olayına çok değindiler ,
uzun gece geldiğnde miri maaz duur un dediği gibi belki güneş batıdan doğacak vs… kehanet gerçekleşcek hamile kalacak , ama bence dizi için söylüyorum , hamile kalması ejderhanın ölmesi sayesinde olacak , bir çocuğunu kaybetti , bir ejderha öldü , bir ejderha (targaryen ) , doğacak . miri maaz hayat kazanmak için hayat vermen gerekir gibi bişey demişti, ve dany çocuğu viserionun hayatını verdi bir tane hayat olacak . şahsi fikrim budur .
size anlamlı gelirmi bilemedim

mantıklı gerçekten böyle düşünmemiştim.

ayrıca 8. sezon sızan senaryoyu buraya çat diye yazan densizler… ya ben size ne diyeyim? hani hakaret etmek istemiyorum ama hakediyorsunuz. hadi yine birtanesi 8. sezon spoiler altında yazmış okumadım ama @mkaya145 sen sağlam küfürler yedin. kendi GoT zevkinizin içine etmiş olabilirsiniz ama forumda güvenle takılmak isteyen insanları rahat bırakın. sizin gibiler yüzünden korkarak giriyorum foruma. bu korkum yüzünden de tekrardan uyardım başlığı açarken sızan senaryoyu değil fikrinizi paylaşın diye. belli ki okumamışım senaryoyu böyle bir başlık açmışım. okusam açılmaz dimi? mal mısınız ya.

bu senaryo tutmaz diyerek bir nebze içimizi rahatlatmaya çalışan arkadaşa teşekkür ederiz ama ben bu gibi densizler yüzünden Viserion’un öleceğini görmüştüm ve 6. bölüm birçok insanda duygu patlamasına sebep olurken bende böyle olacağı belliydi duygusu yarattı. zevki falan kalmadı :frowning:

Diziye karşı sert davranmadan önce kitabı iyice okumak lazım. 5. kitaptaki Dany’nin son bölümünde Dany’nin kasıklarından kan geliyordu. Bu da yabancı forumlarda Daario’dan hamile olmasıyla yorumlandı. Muhtemelen Miiri Maz Duur kötü bir cadıydı ve Dany’e böyle bir büyü yapmayı başaramadı.

Kitapta Dany bunu ay kanım geldi diye yorumluyordu. Ama evet biryandan da kaç aydır regl olmadığını hatırlayamıyordu. hamile kalmış demek olsa bile kan gelmesi çocuğu düşürdüğü anlamına gelir (çok kan vardı ve çok ağrısı vardı) ki bunun sebebi drogonun sırtına binmesi ve geri kalanında yaşadıkları (yanma, aç kalma, zehirli şeyler yeme vs) mi yoksa cadının yaptığı büyü sebebiyle mi onu çok bilemeyiz bence

1. sezon sızan senaryoları doğruydu o yüzden öyle hissetmen falan normal ama 8. sezon senaryoları tamamen uydurmaca. Yani okusan güler geçersin :slight_smile: O yüzden arkadaşın yazdığı şeyi ciddiye almana gerek yok içini rahat tut.

Diziye sert davranmıyorum zaten doğrudur dediklerin olabilir. Ben sadece hani bu bölümde Dany den sonra ne olacak, çocuğu olmayacak falan diye çok fazla konuşuldu. Yani olacaksa da bunu önce olmayacak şeklinde göstermeye inandırmaya çalıştılar gibi. O yüzden pek hoşuma gitmedi.

Kitapta Dany’ nin bacaklarından gelen kanın beyaz kısrak hastalığının belirtisi olabileceği de düşünülüyor.

Bir filmde bir silah sürekli gösteriliyorsa o silah eninde sonunda patlar.

Tyrion Lannister, Kızıl Düğün sonrasında, Joffrey Baratheon’a krallar tuvalette ölüyor demişti. Ve bir sezon sonrasında kendi babasını tuvalette öldürdü.
Tyrion Lannister, Baelor Septi altında çılgınateş varlığından söz etti. Bir süre sonra Baelor Septi, altında yatan çılgınateş nedeniyle patlatıldı.
Bran Stark, Kızıl Düğün’den sonra, çocuklarını yiyen fare kral hikayesini anlatır. Birkaç sezon sonra Walder Frey bizzat kendi çocuklarının etinden oluşan bir turta yemiş ve öldürülmüştür.
Son bölümlerde ise Tyrion Lannister, Dany’e çocuğunun olamayacağını söylüyor. Dany bunu doğruluyor ve aynı şekilde Jon Snow’a bu durumu söylüyor. Jorah ise Jon’a, kılıcının çocuklarına kalması gerektiğini belirtiyor.

Özetle, bu dizide sürekli bir şekilde gerçekleşmemiş olayların gerçekleşebileceğine dair varsayımlar, laflar ve sözler karakterlerin konuşmalarında bir şekilde yer buluyor. Ve bir süre sonra o olaylar gerçekleşiyor.

Dany’nin çocuğunun olmamasının nedeni büyü ise Jon Snow büyünün kendisidir :)Zehir-panzehir ilişkisi.

Jon Snow duvarın merkezinde öldükten saatler sonra bile insan gibi dirilebiliyorsa kendisi pekala aranan panzehir olabilir :slight_smile:

İlk okuduğumda ben de öyle yorumlamıştım ama açıkçası yabancı forumdaki yorumları okuyalı 3 yıl oldu. Dolayısıyla neler konuşulduğunu pek hatırlamıyorum. Haklı olabilirsin. Neyse 8. sezonda ya da Kış Rüzgarları’nda cevabını öğreneceğiz zaten. Hangisi daha önce gelirse artık.

Mantıklı olmuş. Hatta çocuğun doğumu Viserion’un öldürülüp yok olmasına denk gelebilir.

Kardeş kıçı kırık telefondan yazıyordum. Spoiler ibaresi nasıl konur bilmiyorum bile. Adam akıllı konuş !

Son bölümlerde Daenerys’in çocuğunun olmayacağı,varis seçmesi gerektiği o kadar çok gözümüze soktular ki artık hamile kalmama ihtimali yok gibi bir şey bence :smiley: Ama hamile kalırsa da umarım 8. sezon senaryosu diye yazılan yazıdaki gibi doğururken ölmesi gibi bi saçmalık olmaz.

Dany ve Jon aşkı tam bir rezalet.Epik fantasik diziyi pempe diziye çevirdiler.Adamların mantığına göre ikisinin ölülere karşı müttefik olması için aşık olmaları gerek.Bu kadar basitlik seviyesizlik olamaz.

Heri ki karakterde kral ve kraliçe.Halklarına karşı sorumlulukları olduğu için diyarı yok oluştan kurtarmak için müttefik olacağına aşk unsuru için diyarın kurtarıcısı olsunlar.Olacak iş değil.

Daenerys hamile kalabiliyorsa Meerende defalarca cinsel ilişkiye girdiği Daario veya kocası Hizdahr zo Loraqdan neden hamile kalmadı?Hamile kalması için illa Targaryen kanından gelen Jon Snow mu gerekiyor?

biraz romantik ol yav

Jon ve Dany aşkının diziye özgü olduğunu ve bu durumun diziyi pembe diziye çevirdiğini düşünenlere kötü bir haberim var.
1.sezonun çekimleri sırasında, dizinin belirli bir kitle tarafından heyecanla beklendiğinin bilindiği ama böylesine popüler olacağının tahmin bile edilmediği günlerde GRRM hikayenin geleceğiyle ilgili daha açık konuşurmuş. Bir gün, çekimlerin bir kısmının gerçekleştiği Malta’daki lokasyona gitmiş ve ilk sezondan beri arada sırada yönetmenlik koltuğuna oturan Alan Taylor ile sohbet etmiş. Daenerys ve Jon karakterlerinin kitapta da bir araya geleceklerini, hatta bu ikisinin çok önemli, kilit karakterler olacağından bahsetmiş. Tabi Alan Taylor bunu anlamakta zorlanmış çünkü o zaman bu ikisinin nasıl bir gün bir araya gelebileceğini, hikayelerinin birleşeceğini hayal etmek, düşünmek kolay değil. Ama şimdi her şey daha anlaşılırmış ve böyle olması esasında o kadar kaçınılmaz bir durummuş ki…

Dany ve Jon kitapta da bir araya gelecekler ve yine aralarında bir yakınlık olacak. Bu gerçekten kaçınılmaz. Ve şunu da ekleyeyim, bana mesela bu ikilinin bir gün bir araya geleceklerini ve aralarında bir yakınlık olacağını hissettiren dizi değil, kitap serisiydi. Ki ufak bir ipucu, bir mesaj da var bunun gerçekleşebileceğine dair. Dany buzdan bir duvarda mavi bir gül görüyor, ve duyduğu sözler “alevlerin gelini”. Kitapları okumayanlar neyse de, okuyanlar nasıl Dany ve Jon birlikteliğinin dizi’ye özgü olduğunu, dizinin popülarizme kurban gittiğini söyleyebilirler?

@Starkgaryen sürekli mantıklı yorum yapıyorsun yav

@"İlluminati"
İltifatınız için teşekkürler efendim :smiley:

Önemli,kilit karakterler diyip öldürmese bari :smiley:

@"semrencs"
Jon’un öleceğini düşünmüyorum, adam bir kere öldü zaten, yeter, ama Dany… O gidici gibi malesef :confused:

Çoğu kişi öyle düşünüyor ama açıkçası ben ölmesini hiç istemiyorum. Doğduğundan beri neler çekti bari amacına ulaşsın

bu dizi ned stark gibi bir karakteri harcadı

-profil resmime bakın-

Dany’i Daenerys Snow bile yapar :d:D:D:

hala gülüyorum yav