6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

kesin tarihi bilen varmi aranizda? Wiki den gördügüm bir metin;

Martin confirmed in March 2012 that the final two novels will take readers farther north than any of the previous books: "What lies really north [The Land of Always Winter], we haven’t explored that yet, but we will in the last two books. He has also said that “you’re definitely going to see more of the Others in the novel”. Martin mentioned that The Winds of Winter is tentatively planned for release in 2014

bu metinde 2 önemli nokta var diye tespit ettim.

1. seri sadece 7 kitap olucak(maalesef :confused: )
  2. 2014 te 6. kitap gelicek. ama kesin bir sey yok aralik 2014 te olabilir :confused:

Geriye yazılacak iki kitap kalmasını istiyor GRRM. Bu sayı üçe çıkabilir. Hikayenin gidişine ve gireceğimiz ayrıntılara bağlı.

5i okuyorum. Hikayeyi iki kitapla sonlandirabilecegini sanmiyorum. Bircok karakter var ve aklimizda bircok soru isareri olabilir

2014 bası dimi

aralık bile olabilir diyorlar ne yazıkki

En azından 4.kitapla 5.kitap arasındaki farkdan daha az.
Bence 2014 de çıkması çok iyi daha geç de olabilirdi.
2014 sonbaharında çıkar gibi.

ilk çeyreğinde cıkar diye duymuştum ama emin değili,m

Bana 2015’miş gibi geliyor. Çünkü her kitap 3-4 yılda yazılıyor…

Şuan bence serinin hepsi yazıldı ama bekletiyorlar. Sezon finalinden bir iki ay sonra kitap elimizde.sonra ara ara Ejderhaların dansı, Mimar Brandon’ın hayatı gibi kitaplar çıkartacak bence.

Cok bel baglamayin:) 5. Kitap 2007de çıkacak demis adam 2011de cikmis. Buna da en erken 2015 ekim deniliyor ama o bile çok iyimser bir tarih bence:D

Arkadaşlar forum sayfasında başka bir başlıkta kitap çıktı diye bir yorum okudum ama ben baktım bulamadım birşey duyan var mı

O kitap TWOİAF. Aliüstad Lanre’ye bir DM ararsan sana İngilizce pdfsini sallayabilir. Ama üç görevi yapman lazim tabi. Kuzey daglarinda yasayan buz ejderinden bir tüy almak bir nolu görevin. Sonra kotu kalpli şövalye Jaime’yi öldürüp, Essos daki prensesi kurtarman gerekmekte.

Liam cunningham dün verdiği röpörtajında grrm in 6. kitabın sadece yarısını tamamladığını söylemiş. :confused:

işimiz var desene

Çıksa da okusak havasında değilim. O istek kalmadı pek. Grrm çıkarırsan okuruz, hayır demeyiz yani.

Kaynak?

Onu bende okudum ya ama “söyledi”, “sanırım” şeklindeydi heralde. Şurda 16. yorum:
http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/94266-winds-of-winter-length/

Söylentilere bakacak olursak 2016’dan önce çıkacağa benzemiyor. Aynı forumda biri final kitabı için son 10 yıl falan diyordu galiba tam anlayamadım. Sanırım çok çok eski bir okuyucuydu. Kalan kitapların çıkış tarihleri süründürecek gibi :confused:

Aynen okuduğum seriden bile soğudum o derece uzadı kitabın çıkması bence . Üstüne diziden spoiler yiyoruz :frowning: Madem dizisi var suan popüler kitaplarının daha erken çıkmasının gerektiğini düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Bir de en büyük korkum okuyucuyu şaşırtıp farklı olayım derken her şeyi mahvetmesi. O kadar bekledik seriye yakışan bir son yazar inşallah.

hedef 2023